Nissany przedłuża kontakt z zespołem DAMS na starty w F2

Roy Nissany zapewnił sobie miejsce w stawce F2 na sezon 2022, podpisując kontrakt z zespołem DAMS.

„Jestem niesamowicie szczęśliwy, że mogę kontynuować współpracę z ekipą DAMS. Przez rok współpracy staliśmy się rodziną, co sprawia, że w zespole czuję się pewnie” – mówił Nissany. „Jestem przekonany, że będziemy w stanie utrzymać postęp, który uczyniliśmy do tej pory, oraz że ciągle będziemy się rozwijać.”

Izraelczyk dołączył do zespołu DAMS w 2021 roku. W 23. wyścigach stanął na podium tylko raz – zajmując trzecie miejsce podczas pierwszego wyścigu sprinterskiego w Monako. Oprócz tego, od sezonu 2020 pełni rolę kierowcy testowego w zespole Williams w Formule 1, a w minionym już sezonie wziął udział w piątkowych treningach w Hiszpanii, Francji i Austrii.

Szefowie francuskiego zespołu – Gregory i Oliver Driot - dodali: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić przedłużenie kontraktu z Royem. Zarówno Roy jak i zespół ma swoje cele. Pokazaliśmy to przez bardzo dobre występy przez cały poprzedni sezon. Często jednak nie potrafiliśmy zamienić tego w zdobycze punktowe. Liczymy, że z dwoma wyścigami w tygodniu wyścigi będą mniej nieprzewidywalne, i uda nam się częściej dojeżdżać w punktach”.

Źródło: fiaformula2.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league