Nissany przedłuża kontakt z zespołem DAMS na starty w F2

Roy Nissany zapewnił sobie miejsce w stawce F2 na sezon 2022, podpisując kontrakt z zespołem DAMS.

„Jestem niesamowicie szczęśliwy, że mogę kontynuować współpracę z ekipą DAMS. Przez rok współpracy staliśmy się rodziną, co sprawia, że w zespole czuję się pewnie” – mówił Nissany. „Jestem przekonany, że będziemy w stanie utrzymać postęp, który uczyniliśmy do tej pory, oraz że ciągle będziemy się rozwijać.”

Izraelczyk dołączył do zespołu DAMS w 2021 roku. W 23. wyścigach stanął na podium tylko raz – zajmując trzecie miejsce podczas pierwszego wyścigu sprinterskiego w Monako. Oprócz tego, od sezonu 2020 pełni rolę kierowcy testowego w zespole Williams w Formule 1, a w minionym już sezonie wziął udział w piątkowych treningach w Hiszpanii, Francji i Austrii.

Szefowie francuskiego zespołu – Gregory i Oliver Driot - dodali: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić przedłużenie kontraktu z Royem. Zarówno Roy jak i zespół ma swoje cele. Pokazaliśmy to przez bardzo dobre występy przez cały poprzedni sezon. Często jednak nie potrafiliśmy zamienić tego w zdobycze punktowe. Liczymy, że z dwoma wyścigami w tygodniu wyścigi będą mniej nieprzewidywalne, i uda nam się częściej dojeżdżać w punktach”.

Źródło: fiaformula2.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze