Vesti triumfuje w wyścigu sprinterskim F2 we Włoszech

Frederik Vesti objął prowadzenie na pierwszym okrążeniu i zwyciężył w wyścigu sprinterskim Formuły 2 na włoskim torze Monza. Drugie miejsce zajął Victor Martins, a na najniższym stopniu podium stanął Richard Verschoor.

Pierwszy rząd na starcie zajęli Ralph Boschung oraz Richard Verschoor. Z trzeciego pola ruszał wicelider klasyfikacji generalnej Frederik Vesti.

Duńczyk świetnie wystartował, zrównując się z kierowcami z pierwszego rzędu zaraz po starcie. Vesti wykorzystał również błąd Boschunga w pierwszym zakręcie, oraz lepsze wyjście z zakrętu drugiego, by objąć prowadzenie na samym początku pierwszego okrążenia.

Samochód bezpieczeństwa wyjechał na tor po zaledwie dziewięciu zakrętach – w Variante Ascari obrócił, a następnie zatrzymał się Amaury Cordeel.

Neutralizacja zakończyła się pod koniec czwartego okrążenia. Vesti dobrze przeprowadził restart, szybko odjeżdżając rywalom na bezpieczny dystans. Swoje pozycje utrzymali również drugi Verschoor, oraz trzeci Kush Maini. Boschung zdecydowanie nie mógł odnaleźć się na torze – po restarcie jechał na 11. pozycji.

Na ósmym okrążeniu Victor Martins zdołał przebić się na trzecie miejsce wyprzedzając Mainiego, natomiast jego zespołowy kolega oraz lider klasyfikacji generalnej Theo Pourchaire, wyprzedził Jaka Crawforda w walce o piąte miejsce.

Cztery okrążenia później Martins popisał się kolejnym świetnym manewrem, opóźniając hamowanie w zakręcie pierwszym i wskakując na drugie miejsce. Na tym samym okrążeniu pojawił się również drugi samochód bezpieczeństwa – Roy Nissany obrócił się w zakręcie piątym.

Do rywalizacji powrócono sześć okrążeń przed końcem. Vesti ponownie świetnie przeprowadził restart, utrzymując się na prowadzeniu przed Martinsem oraz Verschoorem. Kierowca Premy nie był jednak w stanie odjechać rywalom na ponad sekundę, przez co musiał odpierać ataki Martinsa.

Pomimo świetnej jazdy i najszybszego okrążenia wyścigu, Martins nie zdołał wyprzedzić jadącego równie dobrze Vestiego, który wygrał piąty wyścig w sezonie. Podium uzupełnił Verschoor.

Na czwartym miejscu uplasował się Pourchaire, a na piątym miejscu dojechał Maini. Na szóstej pozycji ukończył Oliver Bearman, a jako siódmy linię mety przekroczył Arthur Leclerc. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Roman Stanek, Jack Doohan oraz Clement Novalak.

Wyścig główny F2 rozpocznie się w niedzielę o godzinie 9.55.

PNrKierowcaZespółRezultat
17
Frederik Vesti
Prema Racing21 okr.
26
Victor Martins
ART Grand Prix
322
Richard Verschoor
Van Amersfoort Racing
45
Théo Pourchaire
ART Grand Prix
524
Kush Maini
Campos Racing
69
Jak Crawford
Hitech Pulse-Eight
78
Oliver Bearman
Prema Racing
812
Arthur Leclerc
DAMS
920
Roman Staněk
Trident
1014
Jack Doohan
Invicta Virtuosi Racing
1121
Clement Novalak
Trident
1210
Isack Hadjar
Hitech Pulse-Eight
131
Dennis Hauger
MP Motorsport
143
Zane Maloney
Rodin Carlin
1523
Juan Manuel Correa
Van Amersfoort Racing
164
Enzo Fittipaldi
Rodin Carlin
1717
Josh Mason
PHM Racing by Charouz
182
Jehan Daruvala
MP Motorsport
1925
Ralph Boschung
Campos Racing
NSK11
Ayumu Iwasa
DAMS
NSK16
Roy Nissany
PHM Racing by Charouz
NSK15
Amaury Cordeel
Invicta Virtuosi Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze