Zła passa Audi w wyścigach Formuły E w Rzymie

Trzeci i czwarty wyścig Mistrzostw Świata FIA Formuła E, które odbyły się w ostatni weekend w Rzymie, zakończyły się dla Audi Sport ABT Schaeffler ogromnym rozczarowaniem.

Pierwsze podium Wehrleina w barwach Porsche

W weekend odbyły się trzecia i czwarta runda Mistrzostw Świata Formuły E, czyli E-Prix Rzymu. W sobotnim wyścigu Pascal Wehrlein (Niemcy) za kierownicą Porsche 99X Electric z numerem 99 zdobył cenne punkty, zajmując siódme miejsce, a dzień później wywalczył dla ekipy TAG Heuer Porsche pierwsze podium w tym sezonie – uplasował się na trzeciej pozycji. Jego kolega z drużyny André Lotterer (Niemcy) zakończył rywalizację odpowiednio na 14. i 15. pozycji.

Vandoorne: Wygrana w niedzielę jak odkupienie po sobocie

Dla Stoffela Vandoorne weekend w Rzymie można śmiało opisać słowami: z piekła do nieba. Po katastrofalnym wyścigu w sobotę, Belg wygrał niedzielne zmagania w wiecznym mieście.

Vandoorne wygrywa w drugim wyścigu Formuły E w Rzymie

Stoffel Vandoorne dołączył do grona zwycięzców sezonu 2020/2021 Formuły E dzięki triumfowi w drugim wyścigu mistrzostw świata w Rzymie. Kierowca Mercedesa pokonał w pełnym akcji ulicznych zmaganiach Alexandra Sima z Mahindry i Pascala Wehrleina z Porsche.

Debiutanci z pierwszej linii w Formule E

Nick Cassidy wywalczył pole position w swoim zaledwie czwartym starcie w Formule E. Nowozelandczyk pokonał w kwalifikacjach na mokrym torze w Rzymie innego debiutanta Normana Nato. Lider klasyfikacji generalnej Sam Bird znalazł się poza pierwszą dziesiątką.

Pech Vandoorne’a w Rzymie

Ze swoich dotychczasowych dwóch pole position w Formule E, Stoffel Vandoorne miał 50-procentową skuteczność. Wygrał ubiegłoroczny wyścig w Berlinie, lecz wcześniej nie ukończył rywalizacji w Hong Kongu. Niestety dla Belga, historia zaczyna się powtarzać, bowiem sobotnią rundę w Rzymie zakończył na bandzie.

Vergne wygrywa dramatyczny wyścig Formuły E w Rzymie

Dwukrotny mistrz Formuły E Jean-Éric Vergne odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Reprezentant Techeetah pokonał na ulicach Rzymu kierowców Jaguara – Sama Birda i Mitcha Evansa.

Vandoorne wraca na pole position w Formule E

Stoffel Vandoorne kontynuuje serię zdobywania pole position w każdym sezonie Formuły E, w którym uczestniczył. Reprezentant Mercedesa ustawi się na pierwszym polu startowym do sobotniego wyścigu na torze ulicznym w Rzymie.

Puebla w kalendarzu Formuły E?

Były tor Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych WTCC w Meksyku może zostać wykorzystany w tegorocznym sezonie Formuły E, jeśli organizacja rundy na Autódromo Hermanos Rodríguez okaże się niemożliwa.

W oczekiwaniu na wyścig Formuły E we Włoszech: nowy tor, dwa wyścigi i duże nadzieje

Formuła E przybywa do Europy i powraca do serca stolicy Włoch, Rzymu. 10 i 11 kwietnia, w tej europejskiej metropolii odbędą się dwie kolejne odsłony serii wyścigów samochodów elektrycznych. Dwa otwierające sezon wyścigi odbyły się w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej pod koniec lutego, a teraz Lucas di Grassi i René Rast chcą sięgnąć po pierwsze w tym roku wygrane dla swojego teamu Audi Sport ABT Schaeffler.