Czwarte zwycięstwo Piastriego w F2 w tym sezonie

Oscar Piastri wygrał drugi wyścig sprinterski na torze w Arabii Saudyjskiej. Drugie miejsce wywalczył Bent Viscaal, a na najniższym stopniu podium stanął Robert Szwarcman.

Armstrong wygrywa po raz pierwszy w Formule 2

Marcus Armstrong z zespołu DAMS odniósł pierwsze zwycięstwo w Formule 2, triumfując w pierwszym wyścigu sprinterskim na torze Jeddah. Drugie miejsce zajął Liam Lawson, a na najniższym stopniu podium stanął Jüri Vips.

Piastri z czwartym z rzędu pole position w Formule 2

Oscar Piastri wywalczył pole position do niedzielnego wyścigu głównego Formuły 2 w Arabii Saudyjskiej, za co zdobył już po raz czwarty z rzędu dodatkowe cztery punkty do klasyfikacji sezonu. Obok niego swój samochód ustawi jego zespołowy kolega z Premy, Robert Szwarcman, a z trzeciego pola ruszy Theo Pourchaire.

Doohan zadebiutuje w Formule 2

Jack Doohan wystartuje w wyścigach na torach w Arabii Saudyjskiej oraz w Abu Zabi. Australijczyk zastąpi Richarda Verschoora w zespole MP Motorsport. Jego partnerem zespołowym będzie Clément Novalak.

Sargeant zadebiutuje w Formule 2 w Arabii Saudyjskiej

Logan Sargeant wystartuje w dwóch rundach Formuły 2 w Arabii Saudyjskiej. Amerykański kierowca ścigał się do tej pory w Formule 3, zajmując w tym sezonie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

D'Ambrosio szefem Venturi Racing

Były kierowca Formuły 1 Jérôme d'Ambrosio został szefem pochodzącego z Monako zespołu Formuły E ROKiT Venturi Racing. Zajmie on miejsce Susie Wolff, która przejmie obowiązki dyrektora generalnego.

Z Formuły 2 do Formuły E: Ticktum kierowcą NIO 333

Kierowca Formuły 2 Dan Ticktum w sezonie 2021/2022 będzie kierowcą zespołu NIO 333. Jego partnerem będzie Oliver Turvey. Były członek zespołu Red Bulla i kierowca rozwojowy Williamsa zajmie miejsce Toma Blomqvista, który zdecydował się na przejście do amerykańskiej serii IMSA.

Caldwell zadebiutuje w Formule 2

Olli Caldwell wystartuje w dwóch ostatnich wyścigach sezonu 2021 Mistrzostw Formuły 2, zastępując Davida Beckmanna w zespole Campos Racing. Brytyjczyk weźmie udział w wyścigach na torze w Arabii Saudyjskiej oraz na torze Yas Marina w Abu Zabi. 19-latek ścigał się do tej pory w Formule 3, gdzie w sezonie 2021 cztery razy stawał na podium, raz wygrywając wyścig.

Askew kierowcą Andretti w Formule E

Mistrz Indy Lights z 2019 roku, Oliver Askew, w sezonie 2022 będzie kierowcą Formuły E, stając się częścią zespołu Avalanche Andretti.

Campos Racing przedłuża kontrakt z Boschungiem

Hiszpański zespół Campos Racing powiadomił o nowym kontrakcie ze szwajcarskim kierowcą Ralphem Boschungiem. Kontrakt obejmuje rok 2022 i będzie drugim pełnym sezonem, podczas którego Boschung będzie jeździł dla Campos w Formule 2.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league