O’Ward wygrywa w Detroit po starcie z 16. pozycji

Patricio O’Ward został pierwszym kierowcą, który wygrał dwa wyścigi w sezonie 2021 IndyCar Series. Kierowca McLarena SP objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej po drugim wyścigu weekendu w Detroit.

Newgarden z pole position do drugiego wyścigu w Detroit

Josef Newgarden wywalczył pole position do drugiego wyścigu Detroit Grand Prix serii IndyCar, wykorzystując między innymi wypadek Santino Ferrucciego w końcówce kwalifikacji na Belle Isle.

Askew zastąpi Rosenqvista w drugim wyścigu w Detroit

Oliver Askew powróci za kierownicę samochodu McLarena SP #7 podczas niedzielnego wyścigu IndyCar Series w Detroit. Amerykanin wystartuje w zastępstwie Felixa Rosenqvista, który przebywa w szpitalu po potężnym wypadku w pierwszym wyścigu weekendu.

Ericsson odnosi pierwsze zwycięstwo w IndyCar

Były kierowca Formuły 1 Marcus Ericsson wygrał pierwszy wyścig IndyCar na ulicach Belle Isle w Detroit po starcie z 15. pola. Szwed pokonał Rinusa VeeKaya i zdobywcę pole position Patricio O’Warda.

O’Ward z pole position do pierwszego wyścigu IndyCar w Detroit

Pato O’Ward z Arrow McLaren-SP wywalczył swoje drugie pole position w tym sezonie, pokonując w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu Detroit Grand Prix Alexandra Rossiego i Romaina Grosjeana.

Grosjean wystartuje na owalu

Były kierowca Formuły 1 Romain Grosjean doda kolejny wyścig do swojego harmonogramu startów w serii IndyCar. Francuz wystartuje na ostatnim pozostałym w tym sezonie torze owalnym w Gateway.

Vips wygrywa również w wyścigu głównym F2 w Baku

Junior Red Bulla i kierowca Hitech Grand Prix – Jüri Vips – odniósł pewne zwycięstwo w niedzielnym wyścigu głównym Formuły 2 na ulicznym torze w Baku. Dla Estończyka to druga wygrana w Azerbejdżanie po sobotnim triumfie w popołudniowym wyścigu sprinterskim. Podium uzupełnili kierowcy zespołu Prema Racing – Oscar Piastri oraz Robert Szwarcman.

Vips wygrywa w pełnym incydentów setnym wyścigu Formuły 2

Junior Red Bulla i kierowca ekipy Hitech Grand Prix, Jüri Vips, odniósł przekonujące pierwsze zwycięstwo w Formule 2 po triumfie w drugim wyścigu sprinterskim na ulicach Baku, w którym konieczny był dwukrotny wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Szwarcman wygrywa w pierwszym wyścigu Formuły 2 w Baku

Podopieczny Ferrari i kierowca zespołu Prema Racing - Robert Szwarcman - w pewnym stylu zamienił pole position na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w pierwszym sprinterskim wyścigu Formuły 2 w Baku.

Lawson na pole position do wyścigu głównego F2 w Baku

Liam Lawson z zespołu Hitech Grand Prix wywalczył pole position do niedzielnego wyścigu głównego Formuły 2 na torze w Baku. W piątkowych kwalifikacjach pokonał on zespołowego kolegę i kolejnego podopiecznego Red Bulla, Jüri Vipsa.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league