Neuville: Piątkowa zmiana ustawień była kluczowa w zwycięstwie

Thierry Neuville, który odniósł przekonujące zwycięstwo w asfaltowym Rajdzie Hiszpanii, stwierdził, że zmiana ustawień samochodu podczas piątkowego południowego serwisu była kluczowa w osiągnięciu tego wyniku. Odniósł się on również do niepokojącego momentu tuż przed ostatnim odcinkiem specjalnym, który mógł odebrać mu wygraną.

Neuville pewnie wygrywa Rajd Hiszpanii, Evans przedłuża walkę o tytuł

Thierry Neuville odniósł zdecydowane zwycięstwo w asfaltowym Rajdzie Hiszpanii, przedostatniej rundzie tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Drugie miejsce zajął Elfyn Evans, który dzięki temu wynikowi przedłużył swoje szanse na pierwszy w karierze tytuł do kończącej sezon rundy wokół toru Monza, a na najniższym stopniu podium stanął Dani Sordo, który odebrał cenne punkty Sébastienowi Ogierowi.

Neuville powiększa prowadzenie w Rajdzie Hiszpanii

Thierry Neuville jest zdecydowanym liderem po sobotniej części rywalizacji w asfaltowym Rajdzie Hiszpanii, w którym ma kilkanaście sekund przewagi nad resztą stawki.

Opublikowano przyszłoroczny kalendarz WRC

FIA opublikowała przyszłoroczny kalendarz Rajdowych Mistrzostw Świata składający się z 13. rund. W harmonogramie przewidziano powrót Nowej Zelandii, jak również miejsce dla bliżej nieokreślonego rajdu.

Neuville tuż przed Evansem po pierwszym dniu Rajdu Hiszpanii

Thierry Neuville znajduje się na prowadzeniu po pierwszym dniu rywalizacji w asfaltowym Rajdzie Hiszpanii dzięki bardzo dobrej jeździe na drugiej pętli, minimalnie wyprzedzając kandydata do mistrzowskiego tytułu, Elfyna Evansa.

Ogier najszybszy na shakedownie Rajdu Hiszpanii

Sébastien Ogier uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Hiszpanii, przedostatniej rundzie tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Toyota potwierdza skład kierowców na przyszły sezon WRC, powrót Lappiego

Toyota potwierdziła swój skład załóg na kolejny sezon Rajdowych Mistrzostw Świata. W nim swój powrót do WRC zaliczy Esapekka Lappi, który będzie współdzielić trzeci samochód z Sébastienem Ogierem.

Julien Ingrassia kończy karierę po sezonie 2021 WRC

Pilot rajdowy Sebastiana Ogiera Julien Ingrassia postanowił zakończyć karierę po tegorocznym sezonie WRC.

Sordo i Solberg będą dzielić trzeciego Hyundaia w przyszłym roku

Hyundai potwierdził, że Dani Sordo i Oliver Solberg będą dzielić między sobą trzeci samochód podczas przyszłorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Breen kierowcą M-Sportu od przyszłego sezonu WRC

Craig Breen podpisał dwuletni kontrakt na starty w zespole M-Sport Ford od przyszłego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league