Valtteri Bottas odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Japonii. Drugie miejsce zajął Sebastian Vettel, a na najniższym stopniu podium stanął Lewis Hamilton. Dzięki temu wynikowi, Mercedes był w stanie zapewnić sobie mistrzowski tytuł wśród konstruktorów.

Sebastian Vettel wywalczył pole position do dzisiejszego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Japonii podczas przełożonych kwalifikacji na torze Suzuka. Obok niego swój samochód ustawi jego zespołowy kolega z Ferrari Charles Leclerc, a z trzeciego miejsca ruszy Valtteri Bottas.

Valtteri Bottas uzyskał najlepszy czas podczas drugiego treningu przed Grand Prix Japonii na torze Suzuka. Fin uzyskał czas 1:27,785. Drugi był Lewis Hamilton ze stratą zaledwie 0,1 sekundy, a trzeci Max Verstappen ze stratą 0,281 sekundy.

Vattteri Bottas uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas pierwszej sesji treningowej na torze Suzuka, pokonując zaledwie o 0:076 sekundy Lewisa Hamiltona.

Lewis Hamilton odniósł zwycięstwo w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Rosji, wykorzystując awarię Sebastiana Vettela i wirtualny samochód bezpieczeństwa na swoją korzyść. Drugie miejsce zajął jego zespołowy kolega Valtteri Bottas, a na najniższym stopniu podium stanął Charles Leclerc.

Charles Leclerc wywalczył pole position do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Rosji. Obok niego swój samochód ustawi Lewis Hamilton, a z trzeciej pozycji wystartuje Sebastian Vettel.

Charles Leclerc uzyskał najlepszy czas okrążenia w trzeciej sesji treningowej Grand Prix Rosji, będąc szybszym od Sebastiana Vettela oraz Lewisa Hamiltona.

Max Verstappen zdominował drugi piątkowy trening przed Grand Prix Rosji Formuły 1, pokonując Charlesa Leclerca różnicą 0,335 sekundy. Trzeci był zwycięzca sprzed dwóch lat Valtteri Bottas.

Zdobywca trzech ostatnich pole position w Formule 1 Charles Leclerc rozpoczął weekend Grand Prix Rosji od uzyskania najlepszego czasu w pierwszej sesji treningowej, nieznacznie pokonując Maxa Verstappena.

Sebastian Vettel odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1 od ubiegłorocznego Grand Prix Belgii. Niemiec pokonał na ulicach Singapuru swojego zespołowego kolegę Charlesa Leclerca oraz Maxa Verstappena.