Hamilton wyrównuje rekord zwycięstw Schumachera, podium Ricciardo

Lewis Hamilton wyrównał rekord wygranych w Formule 1, należący do Michaela Schumachera. Lider klasyfikacji generalnej pokonał na torze Nürburgring Maxa Verstappena oraz Daniela Ricciardo. Zdobywca pole position Valtteri Bottas nie dojechał do mety.

Bottas na pole position na Nürburgringu

Valtteri Bottas wywalczył pole position do jutrzejszego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Eifel. Obok niego swój samochód ustawi jego zespołowy kolega z Mercedesa Lewis Hamilton, a z trzeciej pozycji wystartuje Max Verstappen.

Bottas najszybszy w trzecim treningu GP Eifel

Valtteri Bottas z Mercedesa uzyskał najlepszy czas podczas trzeciej sesji treningowej na torze Nürburgring. Fin na swojej najszybszej próbie wykręcił 1:26,225. Drugi, ze stratą 0,136 s. był Lewis Hamilton, a z wysokim trzecim rezultatem zameldował się Charles Leclerc, który do najszybszego Mercedesa stracił prawie pół sekundy.

Drugi trening F1 również odwołany

Podobnie jak pierwsza sesja treningowa, tak i druga sesja treningowa przed Grand Prix Eifel Formuły 1 została najpierw wstrzymana, a potem odwołana.

Pierwszy trening GP Eifel odwołany

Ze względu na panujące warunki atmosferyczne, podjęto decyzję o odwołaniu pierwszego treningu przed Grand Prix Eifel Formuły 1 na torze Nürburgring.

Bottas wygrywa Grand Prix Rosji po karach dla Hamiltona

Valtteri Bottas odniósł zwycięstwo w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Rosji, wykorzystując kary czasowe dla Lewisa Hamiltona za przewinienia dokonane jeszcze przed startem rywalizacji. Drugie miejsce zajął Max Verstappen, a na najniższym stopniu podium stanął Hamilton.

Hamilton wygrywa kwalifikacje w Soczi, wypadek Vettela

Lewis Hamilton sięgnął po swoje ósme pole position w sezonie 2020 Formuły 1. Lider klasyfikacji generalnej z trudem awansował do sesji Q3, którą jednak zdominował, pokonując Maxa Verstappena i Valtteriego Bottasa.

Hamilton na czele trzeciego treningu w Soczi

Kierowcy Mercedesa zdominowali trzeci trening przed Grand Prix Rosji. Tym razem jednak to nie Valtteri Bottas, ale Lewis Hamilton wygrał z jak dotąd najlepszym czasem weekendu 1:33,279. Najszybszy w poprzednich sesjach Bottas tym razem tym razem był zdecydowanie wolniejszy ze stratą 0.776 sekundy.

Bottas najszybszy także w drugim treningu

Valtteri Bottas uzyskał najlepszy czas drugiej sesji treningowej weekendu Grand Prix Rosji Formuły 1 na torze w Soczi. Fin pojechał o ćwierć sekundy szybciej od swojego zespołowego kolegi Lewisa Hamiltona. Pierwszą trójkę zamknął Daniel Ricciardo.

Bottas najszybszy w Soczi, kraksy Sainza i Latifiego

Valtteri Bottas uzyskał najlepszy czas pierwszej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Rosji Formuły 1 na torze w Soczi. Reprezentant Mercedesa-AMG o ponad pół sekundy pokonał Daniela Ricciardo i Maxa Verstappena.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league