Hamilton zdobywa drugie pole position z rzędu, Verstappen rozbija się w kwalifikacjach

Lewis Hamilton po raz pierwszy w sezonie 2021 zdobył dwa pole position z rzędu. Brytyjczyk uzyskał najlepszy czas kwalifikacji do inauguracyjnego Grand Prix Arabii Saudyjskiej na ulicach Dżuddy. Obok niego na starcie ustawi się jego zespołowy kolega Valtteri Bottas.

Verstappen najszybszy przed kwalifikacjami, Hamilton o włos od kraksy

Max Verstappen uzyskał najlepszy czas podczas trzeciego treningu przed Grand Prix Arabii Saudyjskiej na torze w Dżuddzie. Kierowca Red Bulla uzyskał czas 1:28,100, który uzyskał na miękkiej mieszance. Drugi był Lewis Hamilton ze stratą 0,214 sekundy. Brytyjczyk uzyskał swój rezultat na twardym ogumieniu mieszance, a trzeci ze stratą 0,529 sekundy był Valtteri Bottas. Mało brakowało, a w końcówce serii doszłoby do poważnej kraksy pomiędzy Hamiltonem, a Nikitą Mazepinem.

Hamilton na czele drugiego treningu, groźny wypadek Leclerca

Lewis Hamilton okazał się być najlepszym kierowcą również drugiej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Sesja na torze Jeddah została przedwcześnie zakończona z powodu groźnie wyglądającego wypadku Charlesa Leclerca, w wyniku którego jego samochód został poważnie uszkodzony.

Hamilton najszybszy w pierwszym treningu na ulicach Dżuddy

Lewis Hamilton przejechał najszybsze okrążenie podczas pierwszego treningu na ulicznym torze w Dżuddzie. Za jego plecami uplasował się Max Verstappen i Valtteri Bottas.

Hamilton pewnie wygrywa inauguracyjne Grand Prix Kataru, Alonso na podium

Lewis Hamilton zamienił pole position na zwycięstwo w pierwszym w historii wyścigu o Grand Prix Kataru Formuły 1. Brytyjczyk prowadził od startu do mety, pokonując lidera klasyfikacji generalnej Maxa Verstappena. Podium uzupełnił Fernando Alonso.

Hamilton z pole position do Grand Prix Kataru

Lewis Hamilton wywalczył pierwsze pole startowe do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Kataru. Obok niego ustawi się Max Verstappen, a z trzeciego pola ruszy Valtteri Bottas.

Bottas najszybszy, Hamilton tuż za nim

Valtteri Bottas uzyskał najlepszy czas podczas trzeciego treningu przed Grand Prix Kataru na torze Losail. Fin uzyskał czas 1:22,310. Tuż za nim - ze stratą 0,078 sekundy - znalazł się Lewis Hamilton. Trzeci był Max Verstappen ze stratą 0,341 sekundy i problemami z systemem DRS i falującym skrzydłem.

Bottas najszybszy o zmroku w Katarze

Valtteri Bottas uzyskał najszybszy czas okrążenia podczas drugiego treningu na torze Losail. Za Kierowcą Mercedesa uplasował się Pierre Gasly i Max Verstappen.

Verstappen najszybszy, problemy z limitami toru w Katarze

Max Verstappen uzyskał najlepszy czas podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Kataru na torze Losail. Holender jako jedyny uzyskał czas poniżej 1:24 – 1:23,723. Drugi był Pierre Gasly ze stratą 0,437 sekundy, a trzeci Valtteri Bottas, że stratą 0,471 sekundy.

Hamilton wygrywa na Interlagos po zaciętej walce z Verstappenem

Lewis Hamilton zwyciężył w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix São Paulo na torze Interlagos, pokonując w bezpośrednim pojedynku swojego głównego rywala w mistrzostwach – Maxa Verstappena. Podium uzupełnił Valtteri Bottas.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league