Słynne wyścigi: Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2015

Scenariusz wyścigu o Grand Prix USA wydawał się napisany w Hollywood. Był pełny zaskakujących zwrotów akcji i zakończył się zwycięstwem tego, który od początku miał być głównym bohaterem.

Słynne wyścigi: Grand Prix Japonii 1990

Mimo tego, że nie dojechali do pierwszego zakrętu, to Ayrton Senna i Alain Prost byli ponownie bohaterami Grand Prix Japonii. Kolejna kontrowersyjna kolizja między nimi była pokłosiem tego, co stało się rok wcześniej. I tak jak rok wcześniej sytuację wykorzystał zespół Benettona.

Słynne wyścigi: Grand Prix Malezji 2016

To właśnie ten wyścig miał okazać się rozstrzygającym momentem mistrzostw, a jednocześnie takim, który najlepiej łączył wątki, które przewijały się przez cały sezon. Pech Lewisa Hamiltona, nieustępliwość i waleczność Nico Rosberga, rywalizacja kierowców Red Bulla, która pomaga zespołowi powrócić na szczyt, błędy Sebastiana Vettela, które pozbawiają go szansy na walkę o zwycięstwo, wszystko to było w tym wyścigu. Była też jedna zupełnie nowa rzecz w tamtym sezonie. Szczęście w końcu uśmiechnęło się do Daniela Ricciardo.

Słynne wyścigi: Grand Prix Japonii 2007

Grand Prix Japonii 2007 rozegrano w bardzo trudnych warunkach. Jak zwykle w takich przypadkach na torze działo się dużo. Ponadto wydawało się, że wynik tego wyścigu niemal rozstrzygnął losy mistrzostwa na korzyść Lewisa Hamiltona. To jednak miało wkrótce okazać się nieprawdą

Od Pietrowa do Mazepina: Dzieje rosyjskich kierowców w Formule 1

Rosyjska flaga już od 11 lat gości w padoku Formuły 1. Od 2010 roku tylko raz przedstawiciel największego państwa świata nie znalazł miejsca w fotelu podstawowego kierowcy. Choć trzech kierowców z tego kraju zawdzięczało swoje miejsce głównie dzięki wsparciu finansowemu, to w odległym mieście Ufa urodził się bardzo obiecujący talent, który był w stanie osiągnąć znacznie więcej, niż ostatecznie zdołał. Zapraszamy was na przypomnienie dotychczasowych reprezentantów naszych wschodnich sąsiadów.

Słynne wyścigi: Grand Prix Portugalii 1989

Grand Prix Portugalii 1989 to wyścig, w którym Ferrari rzuciło wyzwanie McLarenowi. Od początku było wiadomo, że walka o zwycięstwo nie będzie toczyć się tylko między Alainem Prostem i Ayrtonem Senną, ale będą w niej uczestniczyć także Gerhard Berger i Nigel Mansell. W rezultacie kibice zobaczyli ekscytujący wyścig, którego punktem kulminacyjnym była ogromna kontrowersja.

Słynne wyścigi: Grand Prix Włoch 2019

Przed Grand Prix Włoch 2019 tifosi byli pełni nadziei jak jeszcze nigdy w ostatniej dekadzie. Ferrari było u siebie faworytem i miało najlepszą szansę od lat, by przerwać serię tryumfów Mercedesa we Włoszech. Miał tego dokonać nowy ulubieniec włoskich kibiców, Charles Leclerc.

Słynne wyścigi: Grand Prix Włoch 2020

Rok 2020 był dla F1 prawdziwym wyzwaniem. Okrojony kalendarz, brak kibiców i dominacja jednego zawodnika, Lewisa Hamiltona, powodowały, że pierwsza część sezonu nikogo nie podekscytowała. Wtedy jednak nadeszło Grand Prix Włoch na torze Monza. Grand Prix które dostarczyło kibicom emocji, których byli spragnieni od dawna i zaskoczyło zupełnie niespodziewanym rezultatem.

Dwie brytyjskie ofiary Zandvoort: kariery Piersa Courage'a i Rogera Williamsona

Ostatnie Grand Prix Formuły 1 gościło tor Zandvoort w 1985 roku. Po 36 latach nieobecności kibice znowu będą mieli okazję wsłuchać się w odgłosy potężnych silników, a przede wszystkim Hondy swojego rodaka Maxa Verstappena. Dzisiaj, przed rozpoczęciem rywalizacji, opowiemy wam o dwóch kierowcach królowej motosportu, które swoją miłość do wyścigów przypłaciły życiem na tym obiekcie.

Historia Spa-Francorchamps, czyli opowieść o trzech miastach

Tor Circuit de Spa-Francorchamps już na zawsze wpisał się w wyobraźnię wielu kibiców i fanów motosportu. Historia tego miejsca jest dość bogata, lecz nie dotyczy tylko toru, ale i całego regionu. Początkowe wyścigi odbywały się na ulicach okolicznych miejscowości, a brak odpowiednich środków bezpieczeństwa nie był przeszkodą dla osiągania ogromnych prędkości. Wbrew pozorom, ta zalesiona okolica skrywa również barwną przeszłość.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league