Słynne wyścigi: Grand Prix Wielkiej Brytanii 2003

W Formule 1 na początku XXI wieku brak wyprzedzania był naprawdę poważnym problemem. Również na torze Silverstone, który po szeregu modernizacji w latach dziewięćdziesiątych stał się bardziej kręty niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak wyścig z 2003 roku niespodziewanie okazał się doskonałym spektaklem, pełnym akcji na czele, w środku i na końcu stawki. Zaskakiwał kibiców odważnymi manewrami wyprzedzania, a także niestety wtargnięciem szaleńca na tor. Przede wszystkim był to chyba najlepszy występ w karierze Rubensa Barrichello.

Słynne wyścigi: Grand Prix Wielkiej Brytanii 1995

W sezonie 1995 brytyjscy kibice przyjechali do Silverstone, by dopingować swojego rodaka walczącego o mistrzostwo. Jednak niespodziewanie ich bohaterem stał się kto inny.

Siedmiu kolejnych naprawdę zapomnianych, utalentowanych kierowców w historii Formuły 1

Niedawno opowiedzieliśmy wam o pięciu naprawdę zapomnianych kierowcach w historii Formuły 1. Oczywiście ilość nieznanych talentów Formuły 1 nie zamyka się tylko na tej liście. Królowa motosportu gościła wiele ciekawych nazwisk, które miały potencjał zabłysnąć, dlatego zapraszamy was na kolejną kompilację kierowców wartych pamiętania.

Słynne wyścigi: Grand Prix Wielkiej Brytanii 1998

Grand Prix Wielkiej Brytanii 1998 to jeden z najbardziej zaskakujących finiszów w historii F1 i jedyny, który miał miejsce w alei serwisowej.

Słynne wyścigi: Grand Prix Wielkiej Brytanii 1994

Sezon 1994 miał dwie części. Grand Prix Wielkiej Brytanii było punktem zwrotnym, który diametralnie zmienił jego oblicze. Nie był to pasjonujący wyścig, ale, w konsekwencji wydarzeń, które podczas niego nastąpiły, sezon 1994 zmienił się z nudnej dominacji Michaela Schumachera w jego pasjonującą walkę z Damonem Hillem.

Pięciu naprawdę zapomnianych, utalentowanych kierowców Formuły 1

O takich kierowcach jak Ronnie Peterson, Gilles Villeneuve czy Juan Pablo Montoya, często się mówi jak o «zapomnianych talentach» Formuły 1. Z tego powodu można ich nazwiska są powtarzane przez znawców tematu, co sprawia, że ci zapomniani nie są tak naprawdę niepamiętani i ich sylwetki są dobrze znane kibicom królowej motosportu.

Słynne wyścigi: Grand Prix Europy 2012

Pierwsze cztery wyścigi F1 na ulicznym torze w Walencji niemiłosiernie wynudziły kibiców i przyczyniły się do wypadnięcia tego obiektu z kalendarza po sezonie 2012. Niespodziewanie jednak tor w Walencji pożegnał się z F1 jednym z najlepszych wyścigów dekady.

Słynne wyścigi: Grand Prix Hiszpanii 1981

Kariera Gillesa Villenueve’a była tragicznie krótka, ale wystarczyła, by stał się legendarnym kierowcą. Jednym z jego najbardziej pamiętnych wyczynów była jego jazda w Grand Prix Hiszpanii 1982. Na krętym, wolnym torze Jarama zdołał utrzymać swoje, fatalnie prowadzące się, Ferrari przed znacznie szybszymi konkurentami. Był to jeden z najlepszych popisów defensywnej jazdy w historii.

Mazda MX-30 – test ŚwiatWyścigów.pl

Na początku czerwca nasza uwaga była skoncentrowana na powstającym polskim pucharze Mazdy MX-5, który został wtedy oficjalnie zaprezentowany na Torze Słomczyn. Dzięki uprzejmości salonu Mazda Bednarscy w Baranowie koło Poznania, mieliśmy okazję udać się tam samochodem tej marki i posmakować tego, co oferuje producent. A był to pierwszy w pełni elektryczny samochód Mazdy, czyli model MX-30.

Czy juniorzy F1 mają przyszłość?

Bycie juniorem zespołu Formuły 1 brzmi dumnie. Swoje akademie dla kierowców prowadzą Ferrari, Mercedes, Red Bull oraz Alpine. Czy któryś z ich obecnych podopiecznych trafi kiedyś do Formuły 1?

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league