Niepowstrzymany, czyli recenzja książki Hughesa o Verstappenie

Max Verstappen to jeden z najlepszych kierowców w historii Formuły 1. Jego synergia z zespołem Red Bulla jest podobna do tej, z czasów Michaela Schumachera z Ferrari czy Lewisa Hamiltona z Mercedesem. Czy da się jednak w jednej książce opowiedzieć całą historię holenderskiej gwiazdy?

Mark Hughes to brytyjski dziennikarz Formuły 1, cieszący się uznaniem za swoje wszechstronne umiejętności dziennikarskie i głęboką wiedzę o świecie motorsportu. Jego artykuły i komentarze są regularnie publikowane w różnych mediach motoryzacyjnych, przynosząc fanom Formuły 1 unikalne spojrzenie na wydarzenia w tym dynamicznym środowisku.

Książka cenionego dziennikarza zawiera 13 rozdziałów i opowiada o tym, jak przez lata kształtowała się osoba trzykrotnego mistrza świata. Na początek zaczynamy od Grand Prix Monako 2022, które jest w tej całej historii kluczowe. Dla Maxa Verstappena nie ma odcieni szarości – albo coś jest białe, albo czarne. Zero jedynkowa zasada życia idealnie opisuje to, jak ze swoimi rywalami rozprawia się aktualny kierowca Red Bull Racing.

Następnie przechodzimy do relacji ojciec i syn, o której krąży już wiele legend. Kolejne rozdziały opisują spektakularne poczynania Holendra w kartingu, poprzez karierę w Formule 3, kończąc na szybkim awansie do Formuły 1 zaledwie w wieku 17 lat. Każdy z tych rozdziałów to dobra lektura dla tych, którzy do końca nie wiedzą, jak przebiegała kariera Maxa lub chcą ją sobie szczegółowo przypomnieć.

Czytelnicy znajdą też opis chwil z Toro Rosso, o tym, jak Verstappen budował swoją przewagę nad Danielem Ricciardo czy też o związaniu współpracy między Red Bullem i Hondą, która jeszcze nie tak dawno miała bardzo ciężki epizod z McLarenem po swoim powrocie do F1 jako producent silników. Nie zabrakło oczywiście także wątku kultowej już walki z Lewisem Hamiltonem w sezonie 2021.

Książka Hughesa to nie tylko opis kariery Verstappena, ale też anegdoty osób związanych z Holendrem i jego rodziną, wypowiedzi Christiana Hornera czy też Helmuta Marko. Książka nakładem Wydawnictwa SQN zawiera również kilka stron ze zdjęciami, czego – co ciekawe – nie ma w wersji oryginalnej książki.

Po przeczytaniu książki można rzec, że to Hughes w neutralny sposób podszedł do kariery Verstappena. Nie ma przesadnych pochwał, nie ma karcenia. Wszystko zostało opisane i opowiedziane tak, jak to miało miejsce. To opis tego, jak dojrzały – na swój wiek – był i jest trzykrotny mistrz świata i jak jego jazda zachwycała cały świat. Autor ocenia również styl jazdy kierowcy Red Bulla, jego hart ducha oraz to, jak wyglądał jego rozwój.

Książkę można kupić na stronie https://bit.ly/verstappen-biografia.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze