12h Bathurst z nową datą

12-godzinny wyścig w Bathurst, będący pierwszą rundą tegorocznego cyklu Intercontinental GT Challenge, został przeniesiony na 13-15 maja ze względu na utrudnienia związane z pandemią koronawirusa.

Rossi przechodzi do wyścigów GT

9-krotny motocyklowy mistrz świata Valentino Rossi rozpocznie kolejny rozdział swojej kariery po odejściu z MotoGP. Włoch wystartuje w cyklu GT World Challenge Europe za kierownicą Audi R8 LMS GT3 zespołu WRT.

12h Bathurst zostanie przeniesiony na maj?

Tegoroczny wyścig 12 godzin Bathurst może nie odbyć się, jak pierwotnie planowano, w ostatni weekend lutego. Jest to spowodowane pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w Australii.

2 Seas Motorsport broni zwycięstwa w Gulf 12 Hours

Powrót wyścigu Gulf 12 Hours z Bahrajnu do Abu Zabi oraz zmiana samochodu z McLarena na Mercedesa-AMG nie zmieniła faktu, że pewne zwycięstwo odnieśli Ben Barnicoat, Martin Kodrić i Isa Al Khalifa z ekipy 2 Seas Motorsport. Pokonali najbliższych rywali z SPS Automotive Performance różnicą jednego okrążenia.

Dominacja Mercedesów-AMG w dziennej porcji Gulf 12h

Zespół 2 Seas Motorsport jest na najlepszej drodze do wygrania 10. edycji wyścigu Gulf 12 Hours na torze Yas Marina, po tym jak oba jego samochody jako jedyne ukończyły pierwszą połowę rywalizacji na okrążeniu lidera.

Ubiegłoroczni zwycięzcy na pole position do Gulf 12h

Załoga 2 Seas Motorsport w składzie Martin Kodrić, Isa Al Khalifa i Ben Barnicoat, wystartuje z pole position do pierwszego z dwóch 6-godzinnych wyścigów, składających się na Gulf 12h. Trójka ubiegłorocznych zwycięzców uzyskała najlepszy średni czas podczas piątkowych kwalifikacji na torze Yas Marina.

Rossi nie wystartuje w Gulf 12h z powodu kwarantanny

Valentino Rossi miał powrócić na tor wyścigowy w charakterze zawodnika po raz pierwszy od czasu zakończenia kariery w MotoGP. Plany występu w 12-godzinnym wyścigu na torze Yas Marina pokrzyżowała mu kwarantanna.

Wyścig 9h Kyalami przełożony z powodu nowego wariantu koronawirusa

Tegoroczny 9-godzinny wyścig na torze Kyalami został przesunięty ze względu na ograniczenia w podróży do RPA w związku z wykryciem nowej mutacji COVID-19, który wywodzi się z tego kraju.

O’Young wygrywa w Makau po 13-letniej przerwie

Zwycięzca inauguracyjnej edycji wyścigu samochodów GT w Makau Darryl O’Young w końcu odniósł swoje drugie zwycięstwo na słynnym torze ulicznym. Kierowca Craft-Bamboo Racing pokonał startującego z pole position Leo Yi.

Corvette zbuduje samochód GT3

Corvette dołączy do grona producentów popularnej kategorii GT3. Nowy model Chevrolet Corvette Z06 GT3.R ma być gotowy do rywalizacji w 2024 roku.