United Autosports po raz trzeci triumfuje w ELMS

Ekipa United Autosports #22 w składzie z Filipe Albuquerque i Philip Hanson wygrali drugi raz z rzędu wyścig w Europejskiej Serii Le Mans na torze Paul Ricard. W kategoriach LMP3 LMGTE wygrały szwajcarskie ekipy – Realteam Racing #8 i Spirit of Race #55.

Zespoły ELMS ponownie zmierzą się we Francji

Europejska Seria Le Mans pojedzie znów na torze Le Castellet, znanym szerzej jako Circuit Paul Ricard. Tym razem stawka prototypów i aut GT ma pojechać w sobotę kwalifikacje, jak i wyścig.

United Autosports ponownie wygrywa w ELMS

Pech rywali i solidna jazda były kluczowe do zwycięstwa w 4-godzinnym wyścigu na torze Spa-Francorchamps. Filipe Albuquerque oraz Philip Hanson w United Autosports #22 wygrali po raz drugi tę imprezę w ciągu dwóch lat. W kategorii LMP3 wciąż nie ma równych prototyp z numerem 2, zaś w klasie LM GTE pierwszy raz triumfowała ekipa Kessel Racing #74 z Michałem Broniszewskim na czele.

United Autosports najlepsze w kwalifikacjach ELMS

Prototypy United Autosports zajęły pierwszy rząd do niedzielnego wyścigu Europejskiej Serii Le Mans na torze Spa-Francorchamps. Także w LMP3 ekipa z Wielkiej Brytanii była najlepsza, zaś w kategorii LM GTE z pierwszego pola pojedzie Proton Competition #93. Za Richardem Lietzem pojedzie zespół Kessel Racing #74, w którym pojedzie polski kierowca Michał Broniszewski.

Dominacja United Autosport we Francji

Ekipa United Autosport wygrała we dwóch klasach podczas 4-godzinnego wyścigu Le Castellet. W pierwszej rundzie sezonu Europejskiej Serii Le Mans dobrze spisali się polscy kierowcy, a także i polskie zespoły.

United Autosport na czele dwóch klas ELMS, znakomite kwalifikacje ekipy Broniszewskiego

Pierwsze w tym sezonie kwalifikacje do Europejskiej Serii Le Mans na francuskim torze Paul Ricard były bardzo wyrównane.

Sezon Europejskiej Serii Le Mans rozpoczyna się we Francji

Europejska Seria Le Mans w ten weekend pojedzie pierwszy wyścig sezonu 2020 – na torze Paul Ricard Circuit we Francji. Znany obiekt z charakterystycznym asfaltowym poboczem będzie miejscem zmagań w trzech kategoriach: LMP2, LMP3 oraz LMGTE. W dwóch klasach pojedzie zespół wyścigowy z Polski.

Nowe malowanie aut Inter Europol Competition

Polski zespół wyścigowy Inter Europol Competition zaprezentował nowe barwy na sezon 2020. Przy okazji ekipa poinformowała o wycofaniu dwóch prototypów z Europejskiej Serii Le Mans.

Załoga polskiego zespołu pozbawiona tytułu?

Załoga Inter Europol Competition #13 może stracić tytuł mistrza serii w klasie LMP3. Powodem jest zbyt krótki czas przejazdu przez kierowcę ze statusem Brązu.

Polska ekipa mistrzem LMP3

IDEC Sport #28 wygrała wyścig w Portugalii, zdobywając mistrzostwo Europejskiej Serii Le Mans. Dzięki miejscu na podium, puchar LMP3 zdobyła załoga #13 Inter Europol Competition.