Inter Europol Competition wygrywa na koniec sezonu ELMS

Polski zespół Inter Europol Competition zakończył sezon Europejskiej Serii Le Mans znakomitym wynikiem na torze Autódromo Internacional do Algarve, niedaleko miasta Portimão na południu Portugalii. Załoga Martin Hippe, Ugo de Wilde i Adam Eteki w samochodzie Ligier JS P320 z numerem 13 przyjechała na metę czterogodzinnego wyścigu na drugim miejscu w klasie LMP3, ale awansowała na pierwszą pozycję w końcowej, oficjalnej klasyfikacji po karze czasowej nałożonej na zwycięzców – załogę zespołu DKR Engineering. Załoga #13 została sklasyfikowana w końcowej punktacji sezonu na czwartym miejscu.

Ustępujący mistrzowie triumfują na koniec sezonu ELMS

Phil Hanson, Jonathan Aberdein i Tom Gamble odnieśli zwycięstwo dla ekipy United Autosports #22 w ostatnim wyścigu sezonu 2021 Europejskiej Serii Le Mans w Portimão. Pokonali oni tegorocznych mistrzów serii.

Milesi pozostaje na pole position w ELMS

Charles Milesi wywalczył drugie z rzędu pole position w Europejskiej Serii Le Mans. Francuz poprowadzi stawkę do zielonej flagi podczas finału sezonu 2021 na torze Portimão. Bardzo blisko wygrania kwalifikacji w klasie LMP3 był polski zespół Inter Europol Competition.

Imola i Hungaroring powrócą do kalendarza ELMS

Przy okazji minionego weekendu Europejskiej Serii Le Mans na torze Spa-Francorchamps, opublikowany został kalendarz na sezon 2022. Podobnie jak w tym roku, walka o tytuły będzie się toczyć na dystansie sześciu 4-godzinnyh wyścigów.

Inter Europol Competition bez szczęścia w Spa

Wyścigowy weekend na torze Spa rozpoczął się pomyślnie dla załogi #13 zespołu Inter Europol Competition. Martin Hippe, Aidan Read i Ugo de Wilde zajęli drugie miejsce w klasie LMP3 w sesji kwalifikacyjnej. W pierwszej godzinie niedzielnego wyścigu Martin Hippe miał problem z kierownicą i musiał dwukrotnie zjechać do boksu na naprawę. Jadący na drugiej zmianie Aidan Read rozbił poważnie prototyp w zakręcie Campus, ale szczęśliwie nie doznał obrażeń.

Zespół Kubicy wygrywa 4h Spa-Francorchamps i mistrzostwo ELMS

Robert Kubica, Louis Delétraz, Yifei Ye wygrali wyścig Europejskiej Serii Le Mans tym samym zapewniając sobie mistrzowski tytuł. Kierowcy Orlen Team WRT #41 dojechali do mety przed francuskimi zespołami – Duqueine Team #30 (strata ponad 5 sekund) oraz Panis Racing #65 (strata ok. 20 sekund). W kategorii LMP3 wygrał zespół DKR Engineering #4 w składzie Laurens Horr, Mathieu de Barbuat, a w klasie LMGTE,zwyciężył AF Corse #88.

Kubica: To był dość skomplikowany i chaotyczny wyścig

Choć Louis Delétraz, Robert Kubica i Yifei Ye drugi raz z rzędu zakończyli wyścig Europejskiej Serii Le Mans poza podium, powiększyli swoją przewagę w klasyfikacji generalnej na dwie rundy przed końcem sezonu.

Pierwsze zwycięstwo Panis Racing w ELMS

Julien Canal, Will Stevens i James Allen triumfowali w niedzielnym 4-godzinnym wyścigu na torze Monza, stanowiącym czwartą rundę tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans. To pierwsze zwycięstwo dla założonego w 2016 roku zespołu Panis Racing.

Pierwsze pole position Colapinto w ELMS

Franco Colapinto wygrał swoje pierwsze kwalifikacje w Europejskiej Serii Le Mans. Argentyńczyk wywalczył pole position dla ekipy G-Drive Racing #26, pokonując na torze Monza Jonathana Aberdeina z United Autosports i Louisa Delétraza z Team WRT.

G-Drive przerywa dominację WRT w ELMS

Startująca z pole position załoga Roman Rusinow, Franco Colapinto i Nyck de Vries odniosła zwycięstwo w 4-godzinnym wyścigu Europejskiej Serii Le Mans na torze Paul Ricard. Zwycięzcy dwóch poprzednich rund Robert Kubica, Louis Delétraz i Yifei Ye z Team WRT zajęła piąte miejsce.