Imola i Hungaroring powrócą do kalendarza ELMS

Przy okazji minionego weekendu Europejskiej Serii Le Mans na torze Spa-Francorchamps, opublikowany został kalendarz na sezon 2022. Podobnie jak w tym roku, walka o tytuły będzie się toczyć na dystansie sześciu 4-godzinnyh wyścigów.

Inter Europol Competition bez szczęścia w Spa

Wyścigowy weekend na torze Spa rozpoczął się pomyślnie dla załogi #13 zespołu Inter Europol Competition. Martin Hippe, Aidan Read i Ugo de Wilde zajęli drugie miejsce w klasie LMP3 w sesji kwalifikacyjnej. W pierwszej godzinie niedzielnego wyścigu Martin Hippe miał problem z kierownicą i musiał dwukrotnie zjechać do boksu na naprawę. Jadący na drugiej zmianie Aidan Read rozbił poważnie prototyp w zakręcie Campus, ale szczęśliwie nie doznał obrażeń.

Zespół Kubicy wygrywa 4h Spa-Francorchamps i mistrzostwo ELMS

Robert Kubica, Louis Delétraz, Yifei Ye wygrali wyścig Europejskiej Serii Le Mans tym samym zapewniając sobie mistrzowski tytuł. Kierowcy Orlen Team WRT #41 dojechali do mety przed francuskimi zespołami – Duqueine Team #30 (strata ponad 5 sekund) oraz Panis Racing #65 (strata ok. 20 sekund). W kategorii LMP3 wygrał zespół DKR Engineering #4 w składzie Laurens Horr, Mathieu de Barbuat, a w klasie LMGTE,zwyciężył AF Corse #88.

Kubica: To był dość skomplikowany i chaotyczny wyścig

Choć Louis Delétraz, Robert Kubica i Yifei Ye drugi raz z rzędu zakończyli wyścig Europejskiej Serii Le Mans poza podium, powiększyli swoją przewagę w klasyfikacji generalnej na dwie rundy przed końcem sezonu.

Pierwsze zwycięstwo Panis Racing w ELMS

Julien Canal, Will Stevens i James Allen triumfowali w niedzielnym 4-godzinnym wyścigu na torze Monza, stanowiącym czwartą rundę tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans. To pierwsze zwycięstwo dla założonego w 2016 roku zespołu Panis Racing.

Pierwsze pole position Colapinto w ELMS

Franco Colapinto wygrał swoje pierwsze kwalifikacje w Europejskiej Serii Le Mans. Argentyńczyk wywalczył pole position dla ekipy G-Drive Racing #26, pokonując na torze Monza Jonathana Aberdeina z United Autosports i Louisa Delétraza z Team WRT.

G-Drive przerywa dominację WRT w ELMS

Startująca z pole position załoga Roman Rusinow, Franco Colapinto i Nyck de Vries odniosła zwycięstwo w 4-godzinnym wyścigu Europejskiej Serii Le Mans na torze Paul Ricard. Zwycięzcy dwóch poprzednich rund Robert Kubica, Louis Delétraz i Yifei Ye z Team WRT zajęła piąte miejsce.

De Vries pokonuje Delétraza w kwalifikacjach ELMS

Nyck de Vries z ekipy G-Drive Racing #26 wywalczył swoje drugie pole position w tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans. Holender pokonał w kwalifikacjach na torze Paul Ricard lidera klasyfikacji generalnej Louisa Delétraza z Team WRT #41 oraz Phila Hansona z United Autosports #22.

Kubica: Dowiezienie kolejnego zwycięstwa jest świetnym uczuciem

Robert Kubica wraz z zespołem W Racing Team mógł świętować w niedzielę drugie zwycięstwo w tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans. Jednym z kluczowych czynników okazała się decyzja Polaka o doborze opon po nadejściu opadów deszczu.

Inter Europol Competition na drugim miejscu w klasyfikacji ELMS

Po dwóch wyścigach Europejskiej Serii Le Mans, zespół Inter Europol Competition #13 plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej klasy LMP3. Polska ekipa mogła świętować na torze Red Bull Ring czwartą i piątą pozycję swoich załóg.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league