Śmiechowski i Kubica wracają do ELMS

Dwóch Polaków wystartuje w sezonie 2024 Europejskiej Serii Le Mans. Polski zespół Inter Europol Competition wystawi dwa prototypy w klasie LMP2, a jeden z nich poprowadzi Jakub Śmiechowski. Robert Kubica pojedzie dla ekipy TF Sport.

Śmiechowski startował w ELMS w latach 2016-2020. W wieku 24 lat zadebiutował za kierownicą prototypu LMP3. Dwa lata później, w swoim ostatnim starcie na torze w Portimão odniósł pierwsze zwycięstwo zespołu Inter Europol Competition, wspólnie z Martinem Hippe.

Od następnego sezonu Śmiechowski jeździł prototypem LMP2 zanim przeniósł się do tej samej klasy w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC w 2021 roku. Przełomowy dla polskiego kierowcy i zespołu był miniony sezon, gdzie wywalczyli swoje pierwsze podium na Spa-Francorchamps oraz wygrali wyścig 24 godziny Le Mans. Wcześniej IEC odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w kategorii LMP2 w Azjatyckiej Serii Le Mans w Dubaju.

Po zlikwidowaniu klasy LMP2 w WEC, Inter Europol Competition zgłosił oba swoje prototypy LMP2 do udziału w ELMS. Śmiechowski poprowadzi Orecę 07-Gibson z numerem 34, mając za zespołowych kolegów wicemistrza ELMS sprzed dwóch lat Jonathana Aberdeina oraz zwycięzcę wyścigu Formuły 2 Clémenta Novalaka.

Drugą załogę z numerem 43 utworzą Sebastian Alvarez, Władysław Łomko oraz Tom Dillmann. IEC wystawi także jeden prototyp w klasie LMP3, który poprowadzą Aleksandr Buchancow, Kai Askey i Pedro Perino.

Poza Śmiechowskim, do ELMS powróci także inny polski kierowca – mistrz z sezonu 2021 Robert Kubica. Jest on obecnie jedynym potwierdzonym zawodnikiem w ekipie AO by TF.

Nie są to jedyne planowane na sezon 2024 programy obu kierowców. Śmiechowski pojedzie w pięciu wyścigach długodystansowych cyklu IMSA Endurance Cup, z kolei Kubica wystartuje wraz z AF Corse w WEC.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze