Po rundach, które odbyły się na Bliskim Wschodzie oraz w Południowej i w Północnej Ameryce, wyścigi serii Formuła E zagoszczą w najbliższy weekend w Afryce. W sobotę, 29 lutego, w piątej rundzie obecnego sezonu zmagań w pełni elektrycznych samochodów, która odbędzie się w Marakeszu w Maroko, wystartuje też oczywiście team Audi Sport ABT Schaeffler ze swymi stałymi kierowcami: Danielem Abtem i Lucasem di Grassi.

Mitch Evans został czwartym zwycięzcą w czterech wyścigach sezonu 2019/2020 Mistrzostw Formuły E. Nowozelandczyk objął prowadzenie już w pierwszym zakręcie rundy w Meksyku i niezagrożony zmierzał do mety, aby finiszować cztery sekundy przed António Félixem da Costą. Swoje pierwsze w tym sezonie podium wywalczył Sébastien Buemi.

André Lotterer podczas Superpole wywalczył pierwsze pole startowe do wyścigu Formuły E w Meksyku. Dla Porsche jest to pierwszy tego typu wynik od momentu dołączenia do mistrzostw na początku sezonu.

Władze Mistrzostw Formuły E zaprezentowały we wtorek nowy pakiet aerodynamiczny dla samochodu drugiej generacji, nazwany EVO. Odświeżenie wyglądu zbiegnie się w czasie z nadaniem serii statusu mistrzostw świata od sezonu 2020/2021.

W związku z wybuchem epidemii koronawirusa, Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA w porozumieniu z lokalnymi władzami podjęła decyzję o tym, że wyścig Formuły E w chińskim mieście Sanya nie dojdzie do skutku w planowanym terminie.

Choć nie wygrał ani jednego wyścigu, Stoffel Vandoorne objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Formuły E po rundzie w Santiago. Reprezentant Mercedesa wykorzystał nieukończony wyścig Alexandra Simsa, aby przeskoczyć go w tabeli punktowej.

Maximilian Günther wygrał swój zaledwie trzeci wyścig w barwach fabrycznego zespołu BMW w Mistrzostwach Formuły E. 22-latek został najmłodszym zwycięzcą w historii elektrycznej serii wyścigowej i katapultował się na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Maximilian Gunther wywalczył na ulicach Santiago swoje pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Formuły E. Reprezentant BMW pokonał António Félixa da Costę oraz zdobywcę pole position Mitcha Evansa.

Mitch Evans wywalczył pole position do sobotniego wyścigu Mistrzostw Formuły E w Santiago. Reprezentant Jaguara pokonał w kwalifikacjach Maximiliana Günthera oraz Pascala Wehrleina.

Świąteczna przerwa się skończyła. Już w najbliższą sobotę, 18 stycznia, w Santiago de Chile odbędzie się trzeci z czternastu wyścigów tego sezonu Formuły E. Po pierwszym triumfie podczas weekendu otwierającego sezon wyścigów samochodów elektrycznych w listopadzie, zespół Audi Sport ABT Schaeffler i jego dwaj kierowcy: Daniel Abt i Lucas di Grassi, po raz kolejny nastawiają się na zdobycie jak najlepszego miejsca na podium.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race