Mercedes w niezmienionym składzie na kolejny sezon Formuły E

Nyck de Vries i Stoffel Vandoorne pozostaną w fabrycznym zespole Mercedesa na sezon 2020/2021 Formuły E. Obaj stawali na podium w minionym sezonie, a Vandoorne odniósł dla niemieckiej marki pierwsze zwycięstwo i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

René Rast wystartuje w pełnym sezonie Formuły E

Fabryczny zespół Audi w Formule E ogłosił swój skład na sezon 2020/2021. Do byłego mistrza serii Lucasa di Grassiego dołączy dwukrotny mistrz serii DTM René Rast, który startował już dla ekipy podczas sześciu ostatnich wyścigów minionego sezonu w Berlinie.

Formuła E potwierdza pierwsze cztery wyścigi sezonu 2020/2021

Pierwszy sezon rangi mistrzostw świata Formuły E rozpocznie się od dwóch podwójnych rund w Chile oraz Arabii Saudyjskiej – poinformowali organizatorzy elektrycznej serii wyścigowej.

Buemi i Rowland pozostają w Nissanie na kolejny sezon Formuły E

Fabryczny zespół Nissana w Formule E pozostanie przy swoim obecnym składzie kierowców. Sébastien Buemi oraz Oliver Rowland trzeci rok z rzędu będą reprezentować barwy japońskiego producenta. W sezonie 2019/2020 zajęli czwarte i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a ich punkty złożyły się na drugą lokatę Nissana wśród producentów.

Amiel Lindesay: Porsche osiągnęło wszystkie cele w Formule E

Zeszłotygodniowe E-Prix Berlina zakończyło 6. sezon Mistrzostw Formuły E ABB FIA 2019/2020 – pierwszy, w którym startował zespół Formuły E TAG Heuer Porsche. Amiel Lindesay, szef operacyjny Formuły E, od samego początku był mocno zaangażowany w przygotowania fabrycznej ekipy Porsche do debiutu w Formule E. W wywiadzie Nowozelandczyk podsumowuje ostatnie miesiące i wspomina najważniejsze wydarzenia z tego okresu. Opowiada też o swoich wrażeniach z pierwszego roku startów i zdradza, czego możemy spodziewać się w przyszłym sezonie.

Sims dołącza do Mahindry w Formule E, Günther pozostaje w BMW

Po dwóch latach w fabrycznym zespole BMW, Alexander Sims przejdzie do Mahindry na kolejny sezon Mistrzostw Formuły E. Jego zespołowy kolega Maximilian Günther przedłużył natomiast umowę z niemieckim producentem.

Wehrlein: Zrobię wszystko, aby osiągnąć nasze wspólne cele

Od przyszłego sezonu Pascal Wehrlein wzmocni zespół Formuły E TAG Heuer Porsche i jako regularny kierowca dołączy do André Lotterera. 25-latek opowiada o nowym wyzwaniu oraz o celach związanych z Porsche. Wspomina również o swoich dotychczasowych doświadczeniach w motorsporcie i wyjaśnia, dlaczego w jego oczach Formuła E jest tak szczególna.

Wehrlein dołącza do Porsche w Formule E

Porsche ogłosiło, że Pascal Wehrlein będzie etatowym kierowcą zespołu w Formule E od przyszłego sezonu mistrzostw świata.

Dublet Mercedesa na zakończenie sezonu Formuły E

Stoffel Vandoorne zamienił pole position na swoje pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Formuły E. Reprezentant Mercedesa pokonał w finale sezonu na torze w Berlinie swojego zespołowego kolegę Nycka de Vriesa oraz Sébastiena Buemiego.

Vandoorne wraca na pole position w Formule E

Stoffel Vandoorne wywalczył swoje drugie pole position w Mistrzostwach Formuły E. Reprezentant Mercedesa pokonał w ostatnich kwalifikacjach sezonu 2019/2020 w Berlinie Sébastiena Buemiego oraz René Rasta. Cała pierwsza szóstka klasyfikacji generalnej wystartuje z końca stawki.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league