Berlin przez kolejne dwa lata w Formule E

Podczas niedzielnego, drugiego wyścigu Formuły E włodarze serii oraz burmistrzyni Berlina Franziska Giffey podpisali stosowne dokumenty, które pozwolą gościć elektryczną serię wyścigową przez kolejne dwa lata.

De Vries wygrywa w drugim wyścigu Formuły E w Berlinie

Nyck de Vries wygrał drugi wyścig Formuły E na odwróconym torze na byłym lotnisku Tempelhof w Berlinie. Drugi linię mety przekroczył Edoardo Mortara, a trzeci był zespołowy kolega de Vriesa z Mercedesa-EQ, Stoffel Vandoorne.

Mortara ponownie na pole position w Berlinie

Edoardo Mortara ponownie zaprezentował świetne tempo na pojedynczym okrążeniu i wystartuje z pole position także do drugiego wyścigu Formuły E w Berlinie na torze Tempelhof w odwrotnym kierunku jazdy.

Mortara wygrywa w pierwszym wyścigu Formuły E w Berlinie

Edoardo Mortara wygrał pierwszy wyścig Formuły E w Berlinie. Na drugim miejscu uplasował się Jean-Éric Vergne, a na najniższym stopniu podium stanął Stoffel Vandoorne.

Mortara po raz pierwszy na pole position w Formule E

Edoardo Mortara wywalczył pole position do sobotniego wyścigu Formuły E w Berlinie, pokonując w finale kwalifikacji Alexandra Simsa.

McLaren wejdzie do Formuły E dzięki przejęciu zespołu Mercedesa-EQ

McLaren ogłosił dołączenie do Mistrzostw Świata Formuły E w sezonie 2022-23, przejmując zespół Mercedesa-EQ, który wycofa się z rywalizacji po zakończeniu trwających zmagań.

Marrakesz zastąpi Vancouver w kalendarzu Formuły E

Mistrzostwa Świata Formuły E powrócą na tor uliczny w Marrakeszu po dwuletniej przerwie. Runda w Maroku została włączona do kalendarza w związku z problemami z organizacją E-Prix Vancouver.

Abt powróci do Formuły E po roku przerwy

Jeden z najlepszych zespołów w historii Formuły E Abt Sportsline powróci do elektrycznej serii wyścigowej po rocznej przerwie. Były fabryczny zespół Audi będzie funkcjonować jako ekipa kliencka.

Formuła E pojedzie w Brazylii

Podczas ostatniego wyścigu Formuły E o E-prix Monako włodarze serii oraz przedstawiciele miasta São Paulo podpisali pięcioletni kontrakt na rozgrywanie wyścigu na ulicach stolicy Brazylii.

Vandoorne wygrywa na ulicach Monako

Stoffel Vandoorne odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/2022 Mistrzostw Świata Formuły E. Belg przebił się z czwartego pola, by pokonać zdobywcę pole position Mitcha Evansa w sobotnim E-Prix Monako.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1