D'Ambrosio szefem Venturi Racing

Były kierowca Formuły 1 Jérôme d'Ambrosio został szefem pochodzącego z Monako zespołu Formuły E ROKiT Venturi Racing. Zajmie on miejsce Susie Wolff, która przejmie obowiązki dyrektora generalnego.

Z Formuły 2 do Formuły E: Ticktum kierowcą NIO 333

Kierowca Formuły 2 Dan Ticktum w sezonie 2021/2022 będzie kierowcą zespołu NIO 333. Jego partnerem będzie Oliver Turvey. Były członek zespołu Red Bulla i kierowca rozwojowy Williamsa zajmie miejsce Toma Blomqvista, który zdecydował się na przejście do amerykańskiej serii IMSA.

Askew kierowcą Andretti w Formule E

Mistrz Indy Lights z 2019 roku, Oliver Askew, w sezonie 2022 będzie kierowcą Formuły E, stając się częścią zespołu Avalanche Andretti.

Giovinazzi przechodzi do Formuły E

Zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu jego odejścia z Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1, przyszłość Antonio Giovinazziego została wyjaśniona. Włoch podpisał kontrakt z zespołem Dragon / Penske Autosport na starty w ósmym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E.

Di Grassi przechodzi do Venturi Racing w Formule E

Mistrz Formuły E Lucas di Grassi dołączy do ekipy Venturi Racing na przyszłoroczny sezon Formuły E po tym, jak Audi zakończyło swój udział w mistrzostwach w tym roku.

Günther przechodzi do Nissana w Formule E

Były fabryczny kierowca BMW Maximilian Günther dołączy do zespołu Nissan e.dams na sezon 2021/2022 Mistrzostw Świata Formuły E. Będzie on partnerem Sébastiena Buemiego.

Mercedes-Benz wycofa się z Formuły E

Mistrzowski producent Formuły E Mercedes-Benz wycofa się z elektrycznej serii wyścigowej w charakterze zespołu fabrycznego oraz dostawcy układów napędowych po sezonie 2021/2022.

Evans: Wiedziałem od razu, że to koniec

Mitch Evans przystępował do ostatniego wyścigu sezonu 2020/2021 Mistrzostw Świata Formuły E jako jeden z faworytów do mistrzowskiego tytułu. Startujący z trzeciej pozycji Nowozelandczyk musiał odrobić pięć punktów do Nycka de Vriesa, który nie zakwalifikował się w pierwszej dziesiątce.

Dennis: Najlepszy kierowca wygrał mistrzostwa

Jake Dennis zakończył swój pierwszy sezon w Formule E na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z debiutantów wygrał dwa wyścigi i liczył się w walce o mistrzowski tytuł aż do momentu, w którym uderzył w ścianę na początku trzeciego okrążenia finału sezonu w Berlinie.

Nato: Mieliśmy doskonały wyścig

Oczy wszystkich podczas finału sezonu Formuły E w Berlinie były zwrócone na losy walki o tytuły mistrzowskie. W cieniu tych wydarzeń po swoje pierwsze zwycięstwo w elektrycznej serii wyścigowej sięgnął Norman Nato.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league