Jak dowiedział się portal e-racing365, wszystko jest na dobrej drodze, aby w sezonie 2022/2023 do Mistrzostw Formuły E powróciły pit-stopy. Będzie to możliwe wraz z wprowadzeniem technologii szybkiego ładowania baterii do samochodów trzeciej generacji.

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA podczas swojego ostatniego posiedzenia podjęła decyzję o przyznaniu statusu mistrzostw świata Formule E od kolejnego sezonu 2020/2021. Wszystkie formalności zostały dopełnione pomiędzy prezydentem FIA Jeanem Todtem oraz założycielem serii Alejandro Agagiem.

Przygoda z elektrycznymi wyścigami jak dotąd nie przebiega po myśli Felipe Massy, który nie zdobył ani jednego punktu podczas pierwszego weekendu szóstego sezonu Mistrzostw Formuły E na ulicach Rijadu.

Alexander Sims rozpoczął swój drugi sezon w Mistrzostwach Formuły E od zdobycia dwóch pole position oraz wygranej w drugim wyścigu weekendu E-Prix Rijadu. 35 zdobytych punktów plasuje Brytyjczyka na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Fabryczny zespół Mercedesa przebojem wszedł do Mistrzostw Formuły E i opuszcza arenę dwóch pierwszych rund w Rijadzie jako lider klasyfikacji zespołów. Dzięki dwóm finiszom na podium, Stoffel Vandoorne zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Maximilian Günther stracił drugie miejsce w sobotnim wyścigu Mistrzostw Formuły E w Rijadzie, po tym jak sędziowie uznali go winnym wyprzedzania w trakcie okresu samochodu bezpieczeństwa.

Alexander Sims zamienił pole position na zwycięstwo w sobotnim wyścigu Mistrzostw Formuły E w Rijadzie. Brytyjczyk objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, pokonując swojego zespołowego kolegę Maximiliana Güntera i Lucasa di Grassiego.

Alexander Sims trzeci raz z rzędu wygrał kwalifikacje Mistrzostw Formuły E i ustawi się na pole position do sobotniego wyścigu w Rijadzie. Reprezentant BMW pokonał byłych mistrzów serii Sébastiena Buemiego i Lucasa di Grassi.

Sam Bird przebił się z piątej pozycji, by odnieść zwycięstwo w piątkowym wyścigu Mistrzostw Formuły E na ulicach Rijadu. Brytyjczyk pokonał ruszającego z siódmej pozycji André Lotterera oraz Stoffela Vandoorne’a, dla których to pierwszy występ dla zespołów Porsche i Mercedesa.

Alexander Sims zdobył swoje drugie z rzędu pole position w Mistrzostwach Formuły E. Reprezentant fabrycznego zespołu BMW pokonał w kwalifikacjach na ulicach Rijadu dwójkę kierowców Mercedesa – Stoffela Vandoorne’a i debiutującego Nycka de Vriesa.