Müller imponuje w Misano

Nico Müller otarł się o podium podczas niedzielnego wyścigu E-Prix Misano Formuły E. Kierowca zespołu Abt Sportsline jako jedyny spośród posługujących się układem napędowym Mahindry zdobył dwucyfrową liczbę punktów w sezonie 2023/2024.

Dwukrotny wicemistrz serii DTM prowadził przez cztery okrążenia niedzielnego wyścigu i ostatecznie ustąpił na mecie tylko trójce zwycięzców trwającego sezonu, przegrywając na mecie z Nickiem Cassidym tylko o 0,050 sekundy.

„Bardzo się cieszę w imieniu całego zespołu” – powiedział po wyścigu Szwajcar. „Wykonali świetną robotę i wiele nauczyli się po sobotnim wyścigu. Myślę, że na to, co mieliśmy, to wyciągnęliśmy najlepszy możliwy rezultat, nawet jeśli ostatnie kilka metrów było bolesne. Myślę, że wyciągnęliśmy z tego pakietu wszystko i nie było nas stać na lepszy wynik niż czwarte miejsce, nawet jeśli strata do poprzedniego była minimalna”.

„Jestem bardzo zadowolony z tych 12 punktów, z tego jak spisywaliśmy się przez cały weekend na pojedynczym okrążeniu. Myślę, że byliśmy bardzo regularni, nawet jeśli nadal pojawiło się parę błędów, jak nagły momentalny spadek mocy w półfinale. Wciąż możemy się poprawić, co daje mi jeszcze większą nadzieję na przyszłość. Myślę, że wykorzystaliśmy w ten weekend naszą szansę i mam nadzieję, że damy radę zrobić to jeszcze kilka razy na przestrzeni sezonu”.

Jeżeli Müller pozostanie w Formule E na kolejny sezon, niemal na pewno będzie jeździł z innym układem napędowym: jego zespół Abt Sportsline ogłosił bowiem współpracę z wchodzącą do mistrzostw Lolą-Yamahą, a sam Szwajcar testował niedawno samochód Porsche: „Na razie skupiam się w pełni na tym sezonie i zmaksymalizowaniu tego, co mamy. Uwielbiam pracować z tym zespołem. Oczywiście moim celem jest walczyć o mistrzostwo zamiast wypruwać serce po pojedyncze punkty. Jeśli występy takie jak ten mnie do tego przybliżą, to nie ma w tym nic złego, ale cieszę się z tego, gdzie jestem i zespół wykonuje świetną robotę”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze