Ferrari zaprezentowało okolicznościowe malowanie na GP Miami [GALERIA]

Ferrari ujawniło długo zapowiadane malowanie bolidów z niebieskimi akcentami, z którym wystartuje w ten weekend podczas Grand Prix Miami.

Kiedy pierwszy raz ekipa z Maranello wspomniała o pojawieniu się niebieskich barw na samochodach, kibice oczekiwali w pełni niebieskiego malowania samochodów. Zamiast tego, włoska stajnia postawiła na tradycyjną czerwień z pewnymi niebieskimi akcentami.

Okolicznością, dla którego Ferrari zdecydowało się na takie malowanie, jest 70. rocznica obecności marki w Stanach Zjednoczonych.

Poza szkarłatną czerwienią, która jest tradycyjnym kolorem i pokrywa większość karoserii, widoczne są dwa różne odcienie niebieskiego: Azzurro La Plata, który jest narodowym wyścigowym kolorem Argentyny, noszonym przez pierwszego mistrza F1 Ferrari, Alberto Ascariego, a także Azzurro Dino, który był obecny w wyścigach w Ferrari po raz ostatni w 1974 roku, zanim Ferrari przeszło całkowicie na czerwone barwy.

Przed zaprezentowaniem malowania, Charles Leclerc i Carlos Sainz Jr zostali zaprezentowani z niebieskimi kombinezonami.

Na bolidzie jest też widoczny dodatkowy niebieski akcent związany z nowo pozyskanym sponsorem tytularnym HP. To pierwsza tego rodzaju współpraca od akcji Mission Winnow z sezonu 2021.

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze