Piotr Biesiekirski zadebiutuje w motocyklowych mistrzostwach świata Moto2 najwcześniej w sezonie 2021, choć planowo miało to nastąpić już za dwa tygodnie. Osiemnastolatek zamierza jednak już wkrótce rozpocząć testy motocykla z cyklu Grand Prix.

Właściciele Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP, wspólnie z samorządem Andaluzji oraz władzami miasta Jerez de la Frontera, chcą złożyć hiszpańskiemu rządowi propozycję zorganizowania dwóch wyścigów na torze Jerez, które miałyby rozpocząć sezon 2020.

Suzuki ogłosiło przedłużenie współpracy z Joanem Mirem do końca 2022 roku. W ten sposób obaj dotychczasowi zawodnicy japońskiego zespołu zachowają swoje barwy, ponieważ niedawno ogłoszono podpisanie nowego kontraktu z Alexem Rinsem również na dwa sezony.

Organizator Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP poinformował o wykreśleniu z kalendarza wyścigów w Niemczech, Holandii oraz Finlandii, w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

Valentino Rossi powiedział, że zamierza pozostać w stawce MotoGP w przyszłym sezonie, chociaż chciałby przejechać w tym sezonie kilka wyścigów, aby podjąć właściwą dla siebie decyzję. Przerwa w rywalizacji spowodowanej koronawirusem powoduje jednak, że Włoch będzie musiał zadecydować jeszcze przed ewentualnym wznowieniem wyścigów.

Organizatorzy motocyklowego wyścigu o Grand Prix Finlandii ogłosili, że pierwsza od 1982 roku runda w tym kraju na torze KymiRing nie odbędzie się w planowanym terminie z powodu pandemii koronawirusa.

Álex Rins podpisał nową, dwuletnią umowę z obecnym zespołem Suzuki, dzięki czemu Hiszpan pozostanie w ekipie przynajmniej do końca sezonu 2022.

Komisja Grand Prix uchwaliła zmiany w regulaminach technicznych na lata 2020-2021 Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP. Zmiany regulaminowe mają na celu ograniczenie kosztów uczestnictwa w okresie pandemii koronawirusa. Władze serii i producenci zgodzili się na zamrożenie rozwoju silników i aerodynamiki aż do pierwszego wyścigu sezonu 2021.

Francesco Bagnaia odniósł zwycięstwo w drugim wirtualnym wyścigu Motocyklowym Mistrzostw Świata MotoGP, zorganizowanym na replice toru Red Bull Ring. Reprezentant ekipy Pramac Racing na ostatnim okrążeniu wyprzedził Mavericka Viñalesa.

Promotor Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP wydał oświadczenie, w którym podkreśla zamiar zorganizowania sezonu 2020, pomimo trudności związanych z pandemią koronawirusa.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race