Kolejny wyścig MotoGP został oficjalnie przełożony w czasie. FIM, IRTA oraz Dorna w porozumieniu poinformowały o przełożeniu rundy w Jerez.

FIM i Dorna Sports ogłosili, że Grand Prix Argentyny MotoGP zostanie przesunięte aż na listopad zaledwie dzień po tym, jak runda została potwierdzona jako otwarcie tegorocznego sezonu mistrzostw.

Tegoroczny sezon motocyklowych mistrzostw świata MotoGP rozpocznie się najwcześniej 19 kwietnia w argentyńskim Termas de Río Hondo. Zaplanowane na początek kwietnia Grand Prix Ameryk w Austin zostało bowiem przełożone na drugi weekend listopada, w miejsce rundy w Walencji.

Były motocyklowy mistrz świata Jorge Lorenzo powróci do MotoGP podczas czerwcowego Grand Prix Katalonii. Hiszpan, który w zeszłym roku ogłosił przejście na emeryturę, zasiądzie za sterami motocykla fabrycznego zespołu Yamahy.

Władze Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP opublikowały zmodyfikowany kalendarz na sezon 2020. Potwierdzono, że pierwszy wyścig odbędzie się za cztery tygodnie w Austin, a zaplanowane na marzec Grand Prix Tajlandii zostało przeniesione na październik.

Szef Dorna Sports Carmelo Ezpeleta stwierdził, że celem właściciela praw komercyjnych do Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP jest organizacja wszystkich wyścigów sezonu 2020.

Organizatorzy Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP oraz Międzynarodowa Federacja Motocyklowa ogłosiły w poniedziałek, że marcowa runda na torze Buriram nie odbędzie się w planowanym terminie.

Tegoroczny sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP rozpocznie się na początku kwietnia w amerykańskim Austin – tak przynajmniej twierdzi wicepremier Tajlandii Anutin Charnvirakul.

Włodarze MotoGP ogłosili odwołanie otwierającego sezon MotoGP wyścigu w Katarze z powodu ciągłego rozwoju koronawirusa na świecie.

Maverick Viñales uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas ostatniego dnia przedsezonowych testów MotoGP w Katarze, schodząc poniżej bariery 1:54. Dosyć spory problem zdaje się mieć Honda, ponieważ Marc Márquez powrócił dziś do swojego ubiegłorocznego motocykla, aby

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race