Holenderski tor Zandvoort zostanie ponownie otwarty w lutym, kiedy to zakończą się prace związane z przebudową obiektu.

Zespół Ferrari został ukarany grzywną w wysokości 50 tysięcy euro za nieprawidłową deklarację ilości paliwa, jaką przed wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi Formuły 1 umieszczono w samochodzie Charlesa Leclerca.

Według doniesień, władze Formuły 1 naciskają na organizatorów wyścigu o Grand Prix Francji na torze Paul Ricard o dokonanie pewnych zmian, które mają poprawić widowisko podczas przyszłorocznej rundy.

Mercedes potwierdził, że w samochodzie Valtteriego Bottasa zostanie zamontowana piąta w tym sezonie jednostka napędowa z powodu problemu wykrytego podczas piątkowych treningów w Abu Zabi.

Zespół Williams dość niespodziewanie ogłosił, że Roy Nissany, który w ubiegłym roku zaliczył niepełny sezon w Formule 2, będzie kierowcą testowym podczas zbliżających się testów Pirelli po wyścigu o Grand Prix Abu Zabi.

Po rekordowo długim sezonie Formuła 1 dociera do ostatniego przystanku w Abu Zabi. Tor nie należy do szczególnie lubianych przez kierowców, jednak w przeszłości widzieliśmy tu kilka ciekawych wyścigów. Niestety najważniejsze trofea zostały już dawno rozdane, znamy też już pełny skład przyszłorocznej stawki. Mimo tego w stawce nie brakuje kierowców, którzy mają w Abu Zabi o co walczyć.

Valtteri Bottas wystartuje do wyścigu o Grand Prix Abu Zabi z końca stawki z powodu otrzymania kary za wymianę elementów jednostki napędowej.

Tegoroczny sezon Formuły 1, podobnie jak w poprzednich sezonach, zakończy się w Abu Zabi. Dzięki obecności tej rundy w mistrzostwach już ponad 10 lat, dokonano zebrania interesujących statystyk i ciekawostek, które zostały zamieszczone w poniższym przewodniku.  

Drugi zawodnik tegorocznej Formuły 2 Nicholas Latifi zostanie kierowcą wyścigowym Williamsa w sezonie 2020 Formuły 1. Kanadyjczyk będzie zespołowym partnerem George’a Russella i zastąpi odchodzącego Roberta Kubicę.

Zespoły Red Bulla i Toro Rosso ogłosiły w środę przedłużenie o rok swoich umów na dostawy jednostek napędowych Hondy, z których będą korzystać przynajmniej do 2021 roku.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race