Alpine z poprawkami aerodynamiki na Imolę

Zespół Alpine przygotował pakiet poprawek aerodynamicznych na nadchodzący wyścig o Grand Prix Emilii-Romanii, którego celem jest zwiększenie szans na walkę o miano najlepszej ekipy środka stawki.

Kwalifikacje na Imoli odbędą się o godzinę wcześniej

Sesje treningowe oraz kwalifikacje do niedzielnego wyścigu Formuły 1 na torze Imola zostały przesunięte o godzinę wcześniej, aby nie kolidować z uroczystościami pogrzebu Księcia Filipa.

Leclerc otrzymał od Ferrari samochód F1 z 2019 roku

Charles Leclerc otrzymał prezent od Ferrari w postaci modelu SF90, w którym ścigał się w sezonie 2019 Formuły 1.

Mike Elliott nowym dyrektorem technicznym Mercedesa

Fabryczny zespół Mercedesa-AMG ogłosił zmiany w strukturze zarządzania działu technicznym. Dotychczasowy dyrektor techniczny James Allison awansuje na nowo utworzone stanowisko szefa pionu technicznego, a jego miejsce zajmie Mike Elliott.

Hülkenberg kierowcą testowym i rozwojowym Astona Martina

W końcu potwierdzono plotki mówiące o tym, że Nico Hülkenberg zostanie kierowcą testowym i rozwojowym zespołu Aston Martin w Formule 1.

Modyfikacje na Albert Park skrócą czas okrążenia o 5 sekund

Australijski tor Albert Park przechodzi obecnie największą renowację od czasu dołączenia do kalendarza F1 w 1996 roku. Według władz obiektu, zmiany stworzą więcej miejsc do wyprzedzania, jak również znacząco wpłyną na czasy okrążeń.

Vettel z karą cofnięcia za ignorowanie żółtych flag

Sebastian Vettel został ukarany cofnięciem o 5 pól startowych na starcie dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Bahrajnu za zignorowanie żółtych flag w pierwszym zakręcie podczas sobotnich kwalifikacji.

FIA przeprowadzi bardziej szczegółowe kontrole techniczne samochodów F1

FIA wprowadzi na ten sezon bardziej szczegółowe kontrole techniczne, polegające na losowym wybraniu jednego samochodu po każdym wyścigu, rozebraniu go na części i sprawdzenia zgodności z przepisami.

Nadzieja na zmianę - zapowiedź Grand Prix Bahrajnu

W tym roku nadzieja na przerwanie dominacji Lewisa Hamiltona jest bardziej uzasadniona niż kiedykolwiek wcześniej. Red Bull urasta do roli faworyta, ale wszyscy zastanawiają się, czy Mercedes znowu brutalnie nie rozwieje marzeń kibiców Maxa Verstappena.

Russell zastąpi Grosjeana w roli dyrektora GPDA

George Russell obejmie rolę dyrektora w organizacji zrzeszającej kierowców F1, Grand Prix Drivers Association. Zastąpi on na tym stanowisku Romaina Grosjeana, który przechodzi do serii IndyCar.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league