Tor w Abu Zabi przejdzie modyfikację przed tegorocznym wyścigiem F1

Tor Yas Marina, na którym tradycyjnie odbywa się ostatni wyścig sezonu Formuły 1 o Grand Prix Abu Zabi, jeszcze przed tegoroczną grudniową rundą przejdzie modyfikację układu.

Tsunoda wystartuje z alei serwisowej do GP Francji

Kierowca AlphaTauri Yuki Tsunoda wystartuje do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Francji Formuły 1 z alei serwisowej. Zespół był zmuszony złamać zasady parku zamkniętego i wymienić skrzynię biegów oraz podłogę po kraksie w kwalifikacjach.

Kubica pojedzie w treningu przed Grand Prix Styrii

Kierowca rezerwowy zespołu Alfy Romeo Robert Kubica weźmie udział w pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Styrii – pierwszym z dwóch tegorocznych wyścigów Formuły 1 na torze Red Bull Ring.

Powrót do normy? - Zapowiedź Grand Prix Francji

Dwa ostatnie wyścigi zorganizowane na torach ulicznych przyniosły nieco niespodziewanych rezultatów i pokazały znaczną przewagę Red Bulla nad Mercedesem. Podstawowe pytanie, które zadają sobie kibice F1 to czy jest to trwała tendencja czy wpływ nietypowych torów w Monako i Baku. Odpowiedzi dostarczy wyścig we Francji.

Esteban Ocon pozostanie kierowcą Alpine w Formule 1 do 2024 roku

Zespół Alpine potwierdził, że Esteban Ocon pozostanie kierowcą stajni co najmniej do sezonu 2024 po podpisaniu trzyletniego kontraktu.

Pirelli ujawniło przyczynę awarii opon z Grand Prix Azerbejdżanu

Pirelli zakończyło dochodzenie w sprawie awarii opon, które wyeliminowały Lance’a Strolla i Maxa Verstappena z wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Azerbejdżanu, stwierdzając, że przyczyną najprawdopodobniej był sposób, w jaki zespoły korzystały z ogumienia.

Roberts odchodzi z Williamsa, Capito przejmie jego obowiązki

Dotychczasowy szef zespołu Formuły 1 Williams Simon Roberts przestanie pełnić swoją funkcję po tym, jak zespół przeszedł wewnętrzną restrukturyzację. Jego obowiązki przejmie Jost Capito.

Norris przesunięty na starcie Grand Prix Azerbejdżanu

Lando Norris zajął szóste miejsce w kwalifikacjach Formuły 1 na torze ulicznym w Baku, lecz do niedzielnego wyścigu przystąpi z dziewiątego pola na starcie. Kierowca McLarena otrzymał bowiem karę za nieprawidłowe zachowanie podczas czerwonej flagi.

Odwołano Grand Prix Singapuru F1

Organizatorzy nocnego wyścigu Formuły 1 w Singapurze potwierdzili doniesienia prasowe mówiące o tym, że tegoroczna edycja nie dojdzie do skutku. Powodem są przedłużające się problemy logistyczne oraz obawy o bezpieczeństwo w czasach pandemii Covid-19.

Grand Prix Singapuru Formuły 1 zostanie odwołane

Jak informuje BBC Sport, tegoroczny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Singapuru już drugi rok z rzędu nie dojdzie do skutku, zaś seria szuka alternatyw na miejsce tej rundy.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league