Williams został drugim zespołem Formuły 1, który ogłosił wdrożenie sposobów na ograniczenie kosztów w czasach braku rywalizacji spowodowanej pandemią koronawirusa, wliczając w to wysyłanie pracowników na przymusowe urlopy, a także obniżki pensji, również dla kierowców – George’a Russella i Nicholasa Latifiego.

Pięciu obecnych kierowców wyścigowych Formuły 1 weźmie udział w niedzielnym wirtualnym Grand Prix Australii, które odbędzie się w terminie pierwotnie zarezerwowanym na inauguracyjny wyścig F1 na ulicach Hanoi. Do uczestniczących w pierwszej rundzie Lando Norrisa i Nicholasa Latifiego dołączą Charles Leclerc, George Russell i Alex Albon.

Brytyjski producent Aston Martin będzie mieć swój własny zespół Formuły 1 od sezonu 2021. Z końcem marca udziałowcy marki ostatecznie zatwierdzili plan pozyskania nowego finansowania, z którego znaczna część pochodzi z konsorcjum Lawrence’a Strolla. Zgodnie z umową, Kanadyjczyk zostanie prezesem firmy, a jego zespół F1 Racing Point będzie używać nazwy Aston Martin.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa poinformowała o serii zmian, jakie zostały wprowadzone w regulaminie Formuły 1 na sezon 2020, w związku z globalnym kryzysem zdrowotnym, który uniemożliwia organizację wyścigów oraz doprowadził do opóźnienia we wdrożeniu nowej generacji samochodów.

Siedem zespołów Formuły 1, które mają swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii, w odpowiedzi na wezwanie tamtejszego rządu połączyły swoje siły w ciągu minionego tygodnia i wspomagają produkcję urządzeń medycznych, które są bardzo potrzebne dla pacjentów chorych na COVID-19. Inicjatywę tych stajni nazwano Project Pitlane.

Zespół Formuły 1 Haas ogłosił przedłużenie współpracy z Pietro Fittipaldim i Louisem Delétrazem, którzy pełnią rolę kierowcy testowego oraz rezerwowego amerykańskiej ekipy. Obaj będą też reprezentować zespół w wirtualnym cyklu Grand Prix, organizowanym przez F1.

Organizatorzy wyścigu ulicznego Formuły 1 w Azerbejdżanie poinformowali w poniedziałek o konieczności zmiany terminu tegorocznej edycji, z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa.

Pojawiły się pierwsze przesłanki ku temu, że zaplanowane na początek czerwca Grand Prix Formuły 1 na ulicach Baku nie odbędzie się w planowanym terminie. Nieoficjalnie, rząd Azerbejdżanu poprosił organizatorów, aby ci porzucili tę datę.

McLaren potwierdził, że od przyszłego sezonu będzie korzystać z silników Mercedesa zgodnie z wcześniejszymi założeniami pomimo przełożenia o rok wprowadzenia nowych przepisów technicznych i konieczności skorzystania z pojazdów aktualnej specyfikacji w następnym sezonie Formuły 1.

Formuła 1 ogłosiła uruchomienie serii wirtualnych wyścigów o nazwie F1 Esports Virtual Grand Prix, w której wziąć ma między innymi część kierowców z obecnej stawki. Jest to odpowiedź mistrzostw na anulowanie i przełożenie zaplanowanych na wiosnę wyścigów z powodu globalnej pandemii koronawirusa.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race