Już w środę rozpocznie się druga i zarazem ostatnia tura przedsezonowych testów Formuły 1 na Circuit de Barcelona-Catalunya. Podobnie jak w przypadku pierwszej tury, w poniższym artykule zamieściliśmy harmonogram jazdy wszystkich zespołów podczas najbliższych trzech dni. Po raz drugi za kierownicą Alfy Romeo C39 znajdzie się Robert Kubica.

Awaria samochodu Sebastiana Vettela podczas ostatniego dnia ubiegłotygodniowych testów Formuły 1 pod Barceloną była niemałym zaskoczeniem i kosztowała niemieckiego kierowcę ponad dwie godziny. Ferrari poinformowało jednak, że ustaliło przyczynę usterki.

Zaledwie kilka godzin po tym jak władze Miami-Dade zagłosowały za zgodą na organizację wyścigu Formuły 1 na terenie stadionu Miami Dolphins, do lokalnego sądu wpłynął pozew lokalnych mieszkańców, którzy nie chcą, aby w pobliżu ich domów odbywało się głośne wydarzenie sportowe.

Po wielotygodniowych protestach mieszkańców i niezliczonej ilości głosowań w końcu osiągnięto porozumienie w sprawie organizacji Grand Prix Miami na terenie należącym do stadionu Miami Dolphins. Przekładane głosowanie w końcu zakończyło się zielonym światłem i teraz organizatorzy mogą dalej kontynuować prace nad pierwszą edycją, która ma się odbyć już w przyszłym roku.

W trakcie przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie mistrzowski zespół Mercedesa-AMG ujawnił nowy system, pozwalający zmieniać zbieżność kół w trakcie jazdy poprzez pchnięcie i pociągnięcie kierownicy przez kierowcę.

Szwajcarski zespół Sauber Motorsport, odpowiadający za program Alfy Romeo w Formule 1, zaprezentował w środę na torze pod Barceloną swój nowy samochód – model C39, którym Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi powalczą o punkty w sezonie 2020.

Już jutro zaczynają się przedsezonowe testy Formuły 1 na torze w Barcelonie. W poniższym artykule znaleźć będzie można składy kierowców na pierwszą turę jazd na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Zespół Racing Point zaprezentował tegoroczny samochód oznaczony symbolem RP20, w którym Sergio Pérez i Lance Stroll będą walczyć o punkty w tegorocznym sezonie Formuły 1, jak również nowego sponsora tytularnego – firmę BWT.

Zespół Formuły 1 Williams zaprezentował swój samochód na sezon 2020 – model FW43, którym George Russell i Nicholas Latifi będą walczyć o punkty oraz miano debiutanta roku. Inaczej niż w zeszłym roku, brytyjska ekipa zdążyła sprawdzić już swoją konstrukcję przed rozpoczęciem zimowych testów.

Zespół AlphaTauri, do tej pory znany jako Toro Rosso, ujawnił w Hangarze 7 swój tegoroczny samochód oznaczony symbolem AT01.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race