Powtórka z rozrywki? – zapowiedź Grand Prix 70-lecia

Grand Prix 70-lecia brzmi jak wyjątkowa impreza, ale, jeśli pogoda nie zaskoczy, fani mogą spodziewać się raczej powtórki scenariusza znanego już z zeszłotygodniowego wyścigu na tym samym torze. Oprócz innych mieszanek opon, nic tego wyścigu od Grand Prix Wielkiej Brytanii nie różni.

Bottas pozostaje w Mercedesie na kolejny rok

Fabryczny zespół Mercedesa-AMG ogłosił przedłużenie kontraktu z Valtterim Bottasem na sezon 2021 Formuły 1. Będzie to piąty sezon Fina w ekipie niemieckiego producenta. Dotychczasowa współpraca przyniosła 8 zwycięstw i 12 pole position.

Di Resta rezerwowym McLarena na GP 70-lecia

Były kierowca Force India, a obecnie ekspert telewizji Sky Sports F1 Paul di Resta będzie znajdował się w gotowości, gdyby McLaren potrzebował zatrudnić kierowcę rezerwowego na wyścig o Grand Prix 70-lecia.

Pirelli pozostaje przy alokacji i zwiększa ciśnienia opon na GP 70-lecia

Szef Pirelli Mario Isola potwierdził, że nie zostanie dokonana zmiana alokacji opon na zbliżający się wyścig F1 o GP 70-lecia na Silverstone po tym, jak w GP Wielkiej Brytanii rozgrywanym na tym samym torze doszło do problemów z oponami u kilku kierowców w końcówce wyścigu.

Robert Kubica w kolejnym treningu F1

Kierowca rezerwowy zespołu Alfy Romeo Robert Kubica trzeci raz w tym sezonie weźmie udział w sesji treningowej weekendu Formuły 1. Polak wyjedzie na tor Silverstone w piątek przed Grand Prix 70-lecia.

Pirelli ustaliło przyczyny awarii opon na Silverstone

Wyłączny dostawca opon dla Formuły 1 zakończył wstępną analizę awarii opon, jakie miały miejsce podczas niedzielnego Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. W końcówce rywalizacji opony przebili Carlos Sainz Jr oraz obaj kierowcy Mercedesa-AMG – w tym zwycięzca wyścigu Lewis Hamilton.

Tylko jedna sesja treningowa F1 na Imoli

Włoski tor Imola będzie gościć Grand Prix Formuły 1 po raz pierwszy od 2006 roku. Wyścig o Grand Prix Emilii-Romanii został przyłączony do kalendarza podczas ostatniej tury zmian i posłuży za sprawdzian nowego formatu weekendu wyścigowego.

Pirelli wszczyna dochodzenie w sprawie pękających opon na Silverstone

Oficjalny dostawca opon dla Formuły 1, firma Pirelli, w trybie natychmiastowym wszczyna dochodzenie w sprawie pękających opon, aby znaleźć przyczynę przed wyścigiem o Grand Prix 70-lecia Formuły 1.

Renault składa trzeci protest przeciwko Racing Point

Zespół Renault złożył protest przy trzecim z rzędu wyścigu, w którym poddaje w wątpliwość legalność samochodów Racing Point.

Russell ukarany za zignorowanie żółtych flag w kwalifikacjach

George Russell otrzymał karę cofnięcia o 5 pól startowych na starcie jutrzejszego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii za zignorowanie żółtej flagi, która pojawiła się w trakcie pierwszej części czasówki.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league