Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na kolejną rundę tegorocznego sezonu Formuły 1 – Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Tym razem czołowe zespoły zdecydowały się na zbliżoną do siebie strategię.

Podopieczny akademii młodych kierowców Williamsa Nicholas Latifi weźmie udział w sesjach treningowych podczas trzech kolejnych weekendów Formuły 1, począwszy od Grand Prix Meksyku.

Dyrektor ds. komercyjnych Sean Bratches oraz szef klubu Miami Dolphins Tom Garfinkel wydali wspólne oświadczenie potwierdzające fakt zawarcia wstępnego porozumienia w sprawie organizacji wyścigu na terenach wokół stadionu w Miami od 2021 roku.

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na zbliżający się weekend wyścigowy Formuły 1 w Meksyku. Tym razem Red Bull Racing obrał bardziej agresywną strategię niż Mercedes i Ferrari.

Racing Point oprotestował Renault w podejrzeniu, że układ hamowania francuskiego zespołu wykorzystywany podczas Grand Prix Japonii może nie być legalny.

Charles Leclerc otrzymał dwie kary czasowe za spowodowanie kolizji z Maxem Verstappenem na początku wyścigu o Grand Prix Japonii, a także za jazdę samochodem z uszkodzeniami po kontakcie.

Jak informuje BBC Sport, większość zespołów Formuły 1 jest przeciwna wprowadzeniu nowych przepisów technicznych, które miałyby wejść w życie w sezonie 2021.

W związku z możliwym przejściem tajfunu Hagibis nad torem Suzuka, organizatorzy Grand Prix Japonii Formuły 1 zdecydowali o zaniechaniu rozgrywania jakichkolwiek sesji weekendu wyścigowego w sobotę. Trzecia sesja treningowa została odwołana, natomiast kwalifikacje przełożono na niedzielny poranek.

Max Verstappen otrzymał szansę znalezienia się za kierownicą Hondy RA272, która dala japońskiemu zespołowi pierwsze zwycięstwo w Formule 1.

Tajfun Hagibis ma uderzyć w tor Suzuka w sobotę, zaburzając przygotowania do wyścigu. Jak to odbije się na rywalizacji w niedzielę? To może być mocno nieprzewidywalny weekend.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race