Brytyjski producent samochodów sportowych McLaren zapowiedział restrukturyzację koncernu w związku z pandemią koronawirusa. Pracę straci 1200 osób, w tym także członkowie zespołu Formuły 1.

Jak informuje brytyjski dziennik The Times, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson osobiście interweniował w sprawie organizacji dwóch wyścigów Formuły 1 na torze Silverstone. Padok mistrzostw świata miałby zostać zwolniony z obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie po przyjeździe do kraju.

Pomimo panującej nadal pandemii koronawirusa, w Singapurze trwają prace nad tym, aby wrześniowe Grand Prix Formuły 1 odbyło się przy udziale publiczności.

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner zdradził, że władze Formuły 1 pracują nad propozycją wprowadzenia «budżetu aerodynamicznego», który pomoże słabszym zespołom zmniejszyć stratę do czołówki poprzez zwiększenie alokacji czasu poświęconego na badania aerodynamiczne.

Według niemieckiego Motorsport-Total, Cyril Abiteboul miał kontaktować się z menadżerem Valtteriego Bottasa, Didierem Cotonem.

Dyrektor zarządzający toru Hockenheimring Jorn Teske potwierdził, że trwają rozmowy w sprawie powrotu Formuły 1 do Niemiec, dodając, że runda na tym torze wciąż może się odbyć, nawet jeśli Silverstone ostatecznie zachowa swoje miejsce w kalendarzu.

W przeciągu 24 godzin ma wyjaśnić się sytuacja Grand Prix Wielkiej Brytanii Formuły 1. Jak informowaliśmy we wtorek, rygorystyczne zasady kwarantanny dla wjeżdżających na teren wysp brytyjskich mogą uniemożliwić organizację obydwu wyścigów zaplanowanych na torze Silverstone. Podobny los może podzielić runda w Barcelonie.

Automobilklub Monako ogłosił plany związane z organizacją przyszłorocznych wyścigów na torze ulicznym w Monte Carlo. Po raz pierwszy od 2005 roku runda Formuły 1 nie będzie kolidować z wyścigiem Indianapolis 500.

Zgodnie ze stanowiskiem Formuły 1, plany rządu Wielkiej Brytanii dotyczące poddania kwarantannie wszystkich osób przybywających zza granicy mogą uniemożliwić rozegranie zbliżającego się wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Według francuskiego magazynu AutoHebdo, Fernando Alonso podpisał umowę wstępną z ekipą Renault.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race