Ferrari nawiązuje partnerstwo z HP i zmienia nazwę zespołu

Zespół Scuderia Ferrari oficjalnie poinformował o pozyskaniu partnera tytularnego w postaci amerykańskiej firmy HP. Już od najbliższego Grand Prix Miami na samochodach i kombinezonach włoskiej ekipy pojawi się charakterystyczne niebieskie logo z białymi inicjałami.

Tytularna współpraca oznacza, że zmieni się dotychczasowa nazwa zespołu, która od teraz będzie brzmieć Scuderia Ferrari HP. Oprócz tego nową nazwę zyska zespół esportowy, a także samochód Scuderii biorący udział w serii F1 Academy. Dodatkowe wsparcie pojawi się również w akademii kierowców zespołu z Maranello.

Dzięki porozumieniu Ferrari wdroży zaawansowane technologie i usługi HP, w tym adaptacyjne komputery i urządzenia, a także produkty i usługi firmy. Widoczne zmiany w zespole pojawią się już od kolejnej rundy Grand Prix F1 w Miami, gdzie na samochodach będzie widoczne logo nowego sponsora, ale także specjalnie przygotowane na tę okazję malowanie włoskiego zespołu: „Nasz założyciel [Enzo Ferrari] przekazał nam swoją nieustanną wolę postępu. Z tego wynika nasze dążenie do innowacji na drodze i na torze, a także nasze zaangażowanie w zrównoważoną przyszłość, od neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla po edukację młodszego pokolenia” – powiedział dyrektor generalny Ferrari Benedetto Vigna. „W HP znaleźliśmy te same wartości, które czynią nas idealnym partnerem. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia naszej współpracy i wspólnego stawienia czoła nowym możliwościom i wyzwaniom”.

Podobnego zdania jest dyrektor generalny HP Inc. Enrique Lores, który uważa, że to partnerstwo jest wręcz naturalne: „Dzięki technologii, wydajności i wyjątkowemu kunsztowi napędzającemu przyszłość, partnerstwo pomiędzy HP i Ferrari jest naturalnym rozwiązaniem. Obie marki opierają się na bogatej historii, która przetrwała próbę czasu. Dzięki tej wyjątkowej współpracy mamy także szansę dotrzeć do nowych odbiorców, pobudzić rozwój firmy i wywrzeć trwały wpływ na naszych wspólnych klientów i społeczności. Razem wykorzystamy globalną scenę wyścigów, aby przyspieszyć zrównoważone innowacje”.

Ostatni raz Scuderia Ferrari posiadała partnera tytularnego w sezonie 2021, kiedy na samochodach widoczne było logo Mission Winnow. Od tej pory włoski zespół poszukiwał nowego partnera, którym ostatecznie okazała się amerykańska firma.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze