Ubiegłoroczny mistrz serii Indy Lights Patricio O’Ward opuścił szeregi programu juniorskiego Red Bulla. Meksykanin jest obecnie przymierzany do miejsca w zespole IndyCar McLarena.

Tegoroczny debiutant w serii IndyCar Marcus Ericsson zmieni barwy i w przyszłym sezonie będzie ścigać się u boku pięciokrotnego mistrza Scotta Dixona oraz swojego rodaka Felixa Rosenqvista w renomowanym zespole Chip Ganassi Racing.

Dwa lata po wywalczeniu swojego pierwszego tytułu, Josef Newgarden ponownie został mistrzem serii IndyCar. Amerykanin różnicą 25 punktów pokonał swojego zespołowego kolegę oraz zwycięzcę Indianapolis 500 Simona Pagenauda.

Colton Herta zakończył swój debiutancki sezon w IndyCar Series zwycięstwem na torze Laguna Seca. 19-letni Amerykanin utrzymał za sobą zwycięzcę poprzedniego wyścigu Willa Powera oraz ustępującego mistrza serii Scotta Dixona.

Zespół Andretti Autosport ogłosił w sobotę, że połączy się z ekipą Harding Steinbrenner Racing, która w tegorocznym cyklu IndyCar Series wystawiała samochód dla Coltona Herty. Młody Amerykanin zostanie w związku z tym piątym kierowcą w Andretti Autosport.

19-letni Colton Herta wywalczył swoje trzecie pole position w debiutanckim sezonie IndyCar Series. Amerykanin poprowadzi stawkę ku zielonej fladze na torze Laguna Seca, mając za sobą całą czwórkę pretendentów do tytułu.

Władze serii IndyCar opublikowały kalendarz na sezon 2020. Podobnie jak w tym roku, walka o tytuł mistrzowski toczyć się będzie na dystansie 17 wyścigów. Po raz pierwszy od 2001 roku jedna z rund odbędzie się na owalu Richmond.

Debiutujący w sezonie 2019 IndyCar Series Colton Herta po raz drugi wystartuje z pole position. 19-latek pokonał w kwalifikacjach na torze Portland ubiegłorocznego zdobywcę pole position Willa Powera oraz aktualnego mistrza serii Scotta Dixona.

Conor Daly dołączy do zespołu Schmidt Peterson Motorsports na czas nadchodzącej rundy IndyCar Series w Portland. Amerykanin zastąpi w samochodzie nr 7 Marcusa Ericssona, który przyjechał na tor Spa-Francorchamps, aby pełnić obowiązki wobec zespołu Formuły 1 Alfy Romeo.

Takuma Sato odniósł swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie IndyCar Series. Japończyk o zaledwie 0,0399 sekundy pokonał na torze Gateway Eda Carpentera. Podium uzupełnił Tony Kanaan.