Grosjean: Nie można być rozczarowanym drugim miejscem

Grand Prix Indianapolis było zaledwie trzecią rundą serii IndyCar w karierze Romaina Grosjeana. Francuz znakomicie odnalazł się na torze, który najbardziej z całego kalendarza przypomina obiekty europejskie i wywalczył swoje pierwsze pole position oraz zakończył wyścig na podium.

Rinus VeeKay odnosi pierwsze zwycięstwo w IndyCar

Rok po wywalczeniu pole position oraz pierwszego w karierze podium na drogowej wersji toru Indianapolis, Rinus VeeKay sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w serii IndyCar. Holender pokonał w Grand Prix Indianapolis ruszającego z pierwszego pola Romaina Grosjeana oraz Álexa Palou.

Grosjean: Dawno nie byłem tak szczęśliwy

Po przejściu z Formuły 1 do IndyCar, Romain Grosjean potrzebował zaledwie trzech prób, aby rozgryźć kwalifikacje. Kilkanaście minut po swoim pierwszym awansie do sesji Q3, Francuz świętował pole position na byłym torze F1 Indianapolis.

Grosjean zdobywa pierwsze pole position w IndyCar

Romain Grosjean był sensacją kwalifikacji do sobotniego wyścigu IndyCar Series w Indianapolis. Francuz wywalczył pole position w swoim zaledwie trzecim starcie, pokonując dwukrotnego mistrza serii Josefa Newgardena.

Colton Herta zostaje w Andretti Autosport

Trzeci zawodnik ubiegłorocznego sezonu IndyCar Series Colton Herta podpisał nowy kontrakt z ekipą Andretti Autosport. Amerykanin pozostanie w ekipie do 2023 roku, ucinając spekulacje na temat możliwego powrotu do Europy.

O’Ward: Zapracowaliśmy na to zwycięstwo

Na kilka dni przed 22. urodzinami, Patricio O’Ward został zwycięzcą wyścigu IndyCar. Meksykanin wyprzedził Josefa Newgardena na 225. okrążeniu drugiego wyścigu w Teksasie, aby odnieść pierwszy triumf dla McLarena od czasu powrotu brytyjskiej marki do amerykańskich wyścigów.

O’Ward odnosi pierwsze zwycięstwo w IndyCar

Po pięciu finiszach na podium i zdobyciu dwóch pole position, Patricio O’Ward w końcu doczekał się zwycięstwa w wyścigu IndyCar. 21-latek pokonał w drugim wyścigu na torze w Teksasie dwukrotnego mistrza serii Josefa Newgardena oraz Grahama Rahala.

Dixon ponownie dominuje w Teksasie

Aktualny mistrz serii IndyCar Scott Dixon został pierwszym kierowcą w historii, który wygrał dwa razy z rzędu na owalu w Teksasie. Nowozelandczyk objął prowadzenie tuż po starcie i nie oddał go już do mety, pokonując swojego rodaka Scotta McLaughlina i Patricio O’Warda.

Conor Daly znów w Carlinie

Czwarty rok z rzędu Conor Daly będzie się ścigać przynajmniej dla dwóch różnych zespołów w serii IndyCar. 29-letni Amerykanin poprowadzi samochód zespołu Carlin w ten weekend podczas dwóch wyścigów na owalu w Teksasie oraz sierpniowego wyścigu w St. Louis.

Herta pewnie wygrywa w St. Petersburgu

Colton Herta prowadził od startu do mety w niedzielnym Grand Prix St. Petersburga. 21-latek pokonał dwukrotnego mistrza IndyCar Josefa Newgardena oraz Simona Pagenauda.