WTR na pole position do 24h Daytona

Ekipa Wayne Taylor Racing #10 z Rickim Taylorem, Filipe Albuquerque, Willem Stevensem i Alexandrem Rossim, staną na pierwszym polu startowym podczas wyścigu 24 godziny Daytona. Taylor i Albuquerque zapewnili swojej załodze pole position w 100-minutowym wyścigu kwalifikacyjnym, pokonując rywali z JDC Miller Motorsports czy Action Express Racing #48.

Vautier wygrał kwalifikacje do wyścigu Roar Before The 24

Tristan Vautier jest sprawcą wielkiej niespodzianki w sobotnich kwalifikacjach do sprinterskiego wyścigu kwalifikacyjnego podczas Roar Before The 24. Francuz z JDC Miller Motorsports #5 uzyskał bowiem najlepszy czas, 1:34,034, pokonując Portugalczyka Filipe Albuquerque z Wayne Taylor Racing #10. Swój wynik Tristan uzyskał na przedostatnim okrążeniu.

Acura najszybsza w pierwszym dniu Roar Before The 24

Ricky Taylor i Tom Blomqvist uzyskali najlepsze czasy dwóch piątkowych sesji treningowych podczas weekendu Roar Before The 24 – prologu przed rozpoczęciem sezonu IMSA na Daytona International Speedway.

Rekordowa ilość zgłoszeń na Roar Before The 24

Aż 61 samochodów zobaczymy podczas Roar Before The 24 At Daytona. To największa ilość od 2014 roku.

Risi Competizione wraca na 24h Daytona

Założyciel ekipy Risi Competizione, Giuseppe Risi, ogłosił w Teksasie, że jego zespół będzie kolejnym, który chce rywalizować w nowej klasie GTD Pro podczas wyścigu 24h Daytona. Tak jak zawsze, Risi Competizione wystawiać będzie Ferrari.

BMW Team RLL ogłosiło skład kierowców na 24h Daytona

Fabryczny zespół BMW – Rahal Letterman Lanigan Racing – przedstawił ośmiu kierowców, którzy poprowadzą nowe BMW M4 GT3 podczas debiutu w IMSA SportsCar Championship.

Team Hardpoint w pełnym sezonie IMSA

Ekipa Team Hardpoint z numerem 99 pojedzie w całym sezonie IMSA. Ósmy zespół poprzedniego sezonu ponownie wystawi Porsche 911 GT3. 

Kolejny Mercedes-AMG w GTD Pro

Do 12 wzrosła liczba zgłoszeń w klasie GT Daytona Pro wzrosła ilość ekip w serii IMSA. To kolejne zgłoszenie wystawione przez zespół WeatherTech Racing, we współpracy z Proton Competition.

CORE Autosport ponownie w IMSA

Drugi zespół IMSA w LMP3 z 2021 roku, potwierdził swoje starty w amerykańskiej serii IMSA. CORE Autosport pojedzie ponownie z numerem 54, a ich trio, jeżdżące w wyścigach endurance i rundach sprinterskich się nie zmieniło.

Tower Motorsport powróci do IMSA w kategorii LMP2

Zwycięzcy zeszłorocznego wyścigu Motul Petit Le Mans oraz zdobywcy trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej w kategorii LMP2, powrócą w ciekawym składzie do serii IMSA. Tower Motorsport wciąż będzie miało wsparcie techniczne od Starworks Motorsports.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league