Legge pojedzie w Indianapolis 500 w barwach DCR

Katherine Legge podejmie próbę zakwalifikowania się do swojego czwartego Indy 500. Brytyjka pojedzie w bolidzie #51 zespołu Dale Coyne Racing. Jej zespołowym partnerem będzie zakontraktowany już wcześniej Nolan Siegel.

Legge do tej pory trzykrotnie brała udział w Indy 500. Nigdy nie zakończyła rywalizacji w czołowej dwudziestce. Zeszłoroczną edycję Brytyjka ukończyła na ostatnim – 33 miejscu – po utracie kontroli w alei serwisowej i uderzeniu w ścianę. Brała również udział w potężnym wypadku w treningu ze Stefanem Wilsonem, po którym Brytyjczyk zmuszony był wycofać się z dalszej części weekendu. Legge ustanowiła również rekord średniej prędkości w kwalifikacjach wśród kobiet, wynoszący 231,070 mili na godzinę.

Dale Coyne Racing przyjął na ten rok taktykę kontraktowania kierowców na kilka wyścigów, a nie na cały sezon. Pierwsze dwie rundy w bolidzie #51 przejechał Colin Braun, jednak na kolejne prawdopodobnie braknie mu budżetu. Drugim zgłoszeniem zespołu wymieniają się Jack Harvey i Nolan Siegel, któremu przypadnie udział w Indy 500.

„Jestem zaszczycona, że mogę wrócić na Indy 500, aby reprezentować tak przełomowy i historyczny wysiłek zaproponowany przez e.l.f.” – powiedziała Legge. „E.l.f. naprawdę zmienia oblicze sportów motorowych, podnosząc na duchu kobiety i podnosząc standardy. Janet Guthrie przygotowała grunt pod tego typu momenty już w latach 70. i jestem zaszczycona, że w tym roku mogę je kontynuować wraz z Dale Coyne Racing z RWR”.

„Kiedy miałam 9 lat, zdecydowałam, że chcę być kierowcą wyścigowym i nigdy nie marzyłam, że marka piękności będzie kiedyś moim głównym sponsorem w Indy 500. Razem z DCR, Hondą i e.l.f. naprawdę wzmocnimy pozycję kobiet, które przełamują bariery i przesuwają granice, dając im pewność siebie i drogę do realizacji swoich marzeń, bez względu na to, jakie by one nie były!”

Wspomniany e.l.f. będzie pierwszym w historii głównym sponsorem pochodzącym z branży kosmetycznej. Cały występ Legge ma promować obecność kobiet w motorsporcie.

„Katherine to odważna osoba, która zakłóca porządek i ma dobre serce” – powiedział Marchisotto, dyrektor ds. marketingu e.l.f. „Jest siłą napędzaną pozytywnym nastawieniem, inkluzywnością i dostępnością. Wyrusza na tor z motywacją, aby utorować drogę przyszłym kierowcom, którzy obecnie być może nie widzą siebie za kierownicą podczas dużych wyścigów. Jej obecność pomaga kształtować przyszłą kulturę wyścigów. Jesteśmy dumni, że możemy sponsorować Katherine jako latarnię nieograniczonych możliwości”.

Legge powraca do zespołu, z którym rywalizowała w ostatnim w historii sezonie Champ Car w 2007 roku.

„Jesteśmy zadowoleni, że po tylu latach możemy ponownie powitać Katherine w naszym zespole” – powiedział właściciel zespołu Dale Coyne. „Miała dobrą karierę, odkąd po raz pierwszy dla nas jeździła w 2007 roku, i nie możemy się doczekać, aby ponownie rozpocząć z nią współpracę podczas tegorocznego Indianapolis 500. Jesteśmy również podekscytowani możliwością bycia częścią tego historycznego partnerstwa z e.l.f. w Indy 500. Nie możemy się doczekać współpracy z nimi i sprawienia, że ​​będą dumni w maju”.

Tegoroczne Indy 500 zaplanowane jest na 26 maja, a kwalifikacje - kluczowe dla Legge - tydzień wcześniej w dniach 18-19 maja.

Źródło: indycar.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze