Inter Europol Competition wygrywa na koniec sezonu ELMS

Polski zespół Inter Europol Competition zakończył sezon Europejskiej Serii Le Mans znakomitym wynikiem na torze Autódromo Internacional do Algarve, niedaleko miasta Portimão na południu Portugalii. Załoga Martin Hippe, Ugo de Wilde i Adam Eteki w samochodzie Ligier JS P320 z numerem 13 przyjechała na metę czterogodzinnego wyścigu na drugim miejscu w klasie LMP3, ale awansowała na pierwszą pozycję w końcowej, oficjalnej klasyfikacji po karze czasowej nałożonej na zwycięzców – załogę zespołu DKR Engineering. Załoga #13 została sklasyfikowana w końcowej punktacji sezonu na czwartym miejscu.

Ustępujący mistrzowie triumfują na koniec sezonu ELMS

Phil Hanson, Jonathan Aberdein i Tom Gamble odnieśli zwycięstwo dla ekipy United Autosports #22 w ostatnim wyścigu sezonu 2021 Europejskiej Serii Le Mans w Portimão. Pokonali oni tegorocznych mistrzów serii.

Milesi pozostaje na pole position w ELMS

Charles Milesi wywalczył drugie z rzędu pole position w Europejskiej Serii Le Mans. Francuz poprowadzi stawkę do zielonej flagi podczas finału sezonu 2021 na torze Portimão. Bardzo blisko wygrania kwalifikacji w klasie LMP3 był polski zespół Inter Europol Competition.

Ogier gotowy do testów WEC w Bahrajnie

Siedmiokrotny rajdowy mistrz świata Sébastien Ogier odbył dwudniową sesję w symulatorze zespołu TOYOTA GAZOO Racing i jest gotowy na pierwszy test samochodem hypercar GR010 HYBRID w Bahrajnie.

Kubica wystartuje w dwóch ostatnich rundach WEC

Duński zespół High Class Racing potwierdził, że Robert Kubica będzie ścigał się dla ich ekipy w dwóch ostatnich wyścigach Długodystansowych Mistrzostw Świata w Bahrajnie.

Trzecie z rzędu zwycięstwo Corvette #4

Tommy Milner oraz Nick Tandy z drugiego samochodu Corvette Racing wygrywają sobotnie zmagania na VIRginia International Raceway i zbliżyli się do klasyfikacji generalnej na 127 punktów. W kategorii GT Daytona wygrał zespół Pfaff Motorsports #9, a tytuł w sprincie wygrali kierowcy Astona Martina, Ross Gunn i Roman de Angelis z ekipy Heart of Racing Team #23.

Zapowiedź ostatniego wyścigu sprinterskiego IMSA

Samochody GT Le Mans i GT Daytona staną do walki o najwyższe lokaty w sobotę, podczas zawodów GT Challenge na znanym torze VIRginia International Raceway. To tutaj rozstrzygną się też losy mistrzostwa w wyścigach spinterskich w klasie GTD IMSA.

Alpine wejdzie do WEC z fabrycznym programem w 2024 roku

Francuski producent Alpine zapowiedział zamiar przystąpienia do czołowej klasy Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w 2024 roku, z własnym prototypem typu LMDh.

Ogier weźmie udział w teście WEC w Bahrajnie

Sébastien Ogier potwierdził, że weźmie udział w teście debiutantów Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC w Bahrajnie, który odbędzie się 7 listopada. Ma on odpowiedzieć na pytanie, ile rajdów przejedzie Francuz w przyszłym sezonie WRC.

Pierwsze pole startowe dla Action Express Racing kluczem do zwycięstwa

Pipo Derani oraz Felipe Nasr będą walczyć o kolejny tytuł dla swojego zespołu. Action Express Racing #31 wygrał zdecydowanie na ulicznym torze Long Beach i brazylijski duet zbliżył się do ekipy Wayne Taylor Racing #10 na zaledwie 19 punktów. W innych kategoriach wygrywały zespoły Corvette Racing #4 oraz Paul Miller Racing #1.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league