Wayne Taylor Racing wygrywa na torze Mid-Ohio

Zespół Wayne Taylor Racing #10 wygrał ciekawy wyścig IMSA na torze Mid-Ohio, pokonując ekipę Meyer Shank Racing #60 o 2,098 sekundy. Znakomicie zaprezentowali się inni kierowcy w innych kategoriach, m.in. Juan Pablo Montoya w ekipie DragonSpeed #81.

Prema zwycięska w ELMS również na torze Imola

Prema odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w Europejskiej Serii Le Mans, tym razem w 4-godzinnym wyścigu na torze Imola, mimo otrzymania wielu kar. Było to możliwe dzięki zjazdu na pit-stop podczas okresu neutralizacji.

Bourdais z pierwszego pola do wyścigu na Mid-Ohio

Sébastien Bourdais o ponad dwie dziesiąte sekundy pokonał Filipe Albuquerque w kwalifikacjach IMSA na torze Mid-Ohio. Kierowca Chip Ganassi Racing swój najszybszy czas uzyskał na piątym kółku i to on ustawi się na pierwszym polu startowym do niedzielnego wyścigu. Czas Bourdaisa – 1:10,439, był on o 0,4 sekundy gorszy od rekordu toru ustanowionego przez Harry’ego Tincknella.

AF Corse z pierwszym pole position w ELMS

Alessio Rovera z AF Corse zapewnił ekipie pierwsze pole position w Europejskiej Serii Le Mans, będąc najszybszym w kwalifikacjach przed 4-godzinnym wyścigiem na torze Imola.

Inter Europol Competition z nadzieją na punkty na Imoli

W pierwszym wyścigu tegorocznej Europejskiej Serii Le Mans na torze Paul Ricard we Francji miesiąc temu wszystkie trzy załogi zespołu Inter Europol Competition startowały z nadziejami i szansami na dobre wyniki. Miejsca na podium wydawały się całkiem realne. Jednak, jak często w sporcie bywa, nie wszystko poszło zgodnie z planem. W najbliższy weekend trzy załogi staną przed kolejną szansą z nadzieją, że dobre tempo i niezawodność pozwolą tym razem zdobyć ważne punkty do klasyfikacji generalnej.

Zapowiedź wyścigu IMSA na Mid-Ohio

Po dwóch tygodniach przerwy, ponownie w akcji zobaczymy kierowców IMSA na torze. Tym razem zawodnicy pojadą na Mid-Ohio. Na 3,6 kilometrowym torze, znajduje się 13 zakrętów. „The Keyhole” (Dziurka od klucza) oraz „The Carousel” (Karuzela), określane są zakrętami kultowymi na tym torze, a także najbardziej wymagającymi dla zawodników.

Zielona flaga pojawiła się za wcześnie

Pierwsza część drugiego wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata Endurance na torze Spa-Francorchamps stała pod znakiem deszczu oraz żółtych i czerwonych flag. Niestety, drugi okres czerwonej flagi zakończył się za wcześnie dla zespołu Inter Europol Competition.

Toyota #7 wygrywa chaotyczne 6h Spa-Francorchamps

Mike Conway, Kamui Kobayashi i José María López odnieśli zwycięstwo w wielokrotnie przerywanym, częściowo deszczowym wyścigu 6h Spa-Francorchamps, będącym drugą rundą tegorocznych Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC.

Pierwsze pole position Glickenhausa w WEC

Zespół Scuderia Cameron Glickenhaus mógł świętować swoje pierwsze pole position w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC. Oliver Pla okazał się bowiem najszybszy w kwalifikacjach do sobotniego wyścigu 6h Spa-Francorchamps.

Inter Europol Competition z szansą na rewanż w WEC

Zespół Inter Europol Competition chce wziąć rewanż za niepowodzenie w pierwszym wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata w Sebring, gdy wskutek problemów technicznych stracił dużo czasu, a Oreca klasy LMP2 z numerem startowym 34 została sklasyfikowana na czternastej pozycji. W drugiej rundzie WEC na torze Spa-Francorchamps w nadchodzący weekend do ekipy powróci Alex Brundle, którego Covid-19 wyeliminował ze startu w Sebring. W zeszłym roku na torze Spa, w swoim debiutanckim sezonie w mistrzostwach świata, zespół zakwalifikował się na jedenastej pozycji, a w wyścigu zajął piąte miejsce.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1