Zespół Kubicy pozostaje najszybszy w testach ELMS

Louis Delétraz okazał się najszybszym kierowcą podczas dwudniowych testów Europejskiej Serii Le Mans w Barcelonie. Zmiennik Roberta Kubicy podczas poniedziałkowej wieczornej sesji wykręcił czas 1:33,173, który pozostał niepoprawiony ostatniego dnia próbnych jazd.

Zespół Kubicy na czele pierwszego dnia testów ELMS

Tor Circuit de Barcelona-Catalunya będzie gościć inaugurację sezonu Europejskiej Serii Le Mans. Na niecały tydzień przed pierwszą rundą na hiszpańskim obiekcie zorganizowane zostały dwudniowe testy. Po 10 godzinach próbnych jazd, na czele znalazła się załoga Roberta Kubicy.

Porsche ogłasza skład kierowców na 8h Portimão i 24h Le Mans

W trakcie dwóch rund Długodystansowych Mistrzostw Świata – w Portimão i Le Mans – Porsche skorzysta ze wsparcia dwóch asów wyścigów wytrzymałościowych. Za kierownicą około 515-konnego Porsche 911 RSR (nr 91) poza regularnymi kierowcami WEC, Gianmarią Brunim z Włoch i Richardem Lietzem z Austrii, zasiądzie Frédéric Makowiecki. Przez ostatnie trzy lata Francuz należał do ekipy, która rywalizowała w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W kokpicie samochodu nr 92 Neel Jani ze Szwajcarii i Kévin Estre z Francji połączą siły z Michaelem Christensenem z Danii. W 2018 r., wspólnie z Estrem i Laurensem Vanthoorem (Belgia), wygrał on w Le Mans klasę GTE-Pro. Doświadczone trio wystartuje również w drugiej rundzie sezonu, która odbędzie się 13 czerwca w Portugalii.

ByKolles kontynuuje prace nad hipersamochodem

Na listach zgłoszeń Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz wyścigu 24 godziny Le Mans zabrakło w tym roku ekipy ByKolles. Zespół kontynuuje jednak prace nad swoim hipersamochodem i zapowiada rozpoczęcie wielomiesięcznego programu testów w najbliższym czasie.

Osiągi LMP2 ponownie obniżone tuż przed startem sezonu

Prototypy LMP2 zostały spowolnione po raz drugi, aby zapewnić różnicę w wydajności względem nowej generacji Hypercar w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Zielone światło dla tegorocznego 24h Nürburgring

Organizatorzy 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring Nordschleife poinformowali, że tegoroczna 49. edycja może odbyć się w planowanym terminie 3-6 czerwca. Losy słynnego wyścigu stanęły pod znakiem zapytania na początku tygodnia, z powodu problemów z zebraniem koniecznego budżetu.

Kubica wystartuje w pierwszej rundzie NLS

Już w najbliższą niedzielę Robert Kubica zaliczy swój wyścigowy debiut na torze Nürburgring Nordschleife. Polak weźmie udział w pierwszej rundzie tegorocznego cyklu Nürburgring Langstrecken-Serie za kierownicą Porsche Caymana.

24h Nürburgring może się nie odbyć

W tym tygodniu ma zostać podjęta decyzja w sprawie organizacji tegorocznego wyścigu 24 godziny Nürburgring Nordschleife. Wobec braku wpływów ze sprzedaży biletów, losy 49. edycji wyścigu stoją pod znakiem zapytania.

JDC-Miller Motorsports #5 wygrywa wyścig 12h Sebring

Ekipa JDC Miller Motorsports #5 w składzie: Sébastien Bourdais, Loïc Duval i Tristan Vautier wygrała 12-godzinne zmagania na znanym torze Sebring International Raceway. W innych kategoriach triumfowały zespoły: PR1/Mathiasen Motorsports #52 (LMP2), CORE autosport #54, WeatherTech Motorsports #79 (GTLM) oraz Pfaff Motorsports #9 (GTD)

Chip Ganassi Racing #01 prowadzi na półmetku 12h Sebring

Renger van der Zande, Kevin Magnussen i Scott Dixon w Cadillacu DPi #01 prowadzą w pełnych emocji wyścigu 12-godzinnym na torze Sebring International Raceway. Kierowcy słynnego zespołu mają około 20 sekund przewagi nad ekipą Mazdy, która broni wygranej z zeszłego roku.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league