Team Penske wygrywa dramatyczny wyścig na Road America

Niesamowitych emocji dostarczyła czwarta runda serii IMSA na torze Road America. Przez pierwsze 1,5 godziny mieliśmy parę zmian na pozycji lidera, jednak swoje trzy grosze dołożyła pogoda. Ostatecznie triumfowała dwója Ricky Taylor i Hélio Castroneves z ekipy Team Penske #7. W innych kategoriach wygrywały zespoły DragonSpeed, Corvette Racing oraz AIM Vasser Sullivan.

Pole position dla Team Penske, faworyci nie zawiedli

Pretendenci do zwycięstwa na torze Road America we wszystkich klasach nie zawiedli w sobotnich kwalifikacjach, zdobywając pole position do wyścigu IMSA.

IMSA przenosi się do stanu Wisconsin – zapowiedź wyścigu na Road America

Powiększona stawka (31 samochodów) pojawi się w Elkhart Lake w stanie Winsconsin. Do wcześniejszych 29 aut dołączą obie ekipy Meyer Shank Racing oraz zespół Heart of Racing Team w kategorii GT Daytona. Niestety na Road America odpadł jeden zespół LMP2.

ByKolles uzupełnia skład na wyścigi w Spa i Le Mans

Zespół ByKolles ogłosił, że Oliver Webb uzupełni skład kierowców na zbliżające się wyścigi Długodystansowych Mistrzostwach Świata w Spa-Francorchamps oraz 24h Le Mans.

24h Nürburgring bez kibiców

Organizatorzy wyścigu 24h Nürburgring Nordschleife poinformowali, że tegoroczna edycja odbędzie się zgodnie z planem, w dniach 24-27 września. W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa, na teren toru nie zostaną wpuszczeni kibice.

Acura zakończy współpracę z Team Penske

Japońska marka Acura ogłosiła rozstanie się z ekipą Team Penske pod koniec sezonu IMSA. Plotki o takowym zakończeniu współpracy miały być we czwartek, zaś dziś ogłoszono, że prototypu Acury DPi w przyszłym roku nie poprowadzą kierowcy Team Penske.

Dominacja United Autosport we Francji

Ekipa United Autosport wygrała we dwóch klasach podczas 4-godzinnego wyścigu Le Castellet. W pierwszej rundzie sezonu Europejskiej Serii Le Mans dobrze spisali się polscy kierowcy, a także i polskie zespoły.

Dominacja Action Express w Sebring

Zespoły Cadillaca i Corvette zdominowały sprinterski wyścig IMSA na torze Sebring International Raceway. W klasie GT Daytona kolejne zwycięstwo odniosła ekipa AIM Vasser Sullivan.

Derani z pole position, dominacja Lexusa w GT Daytona

Pipo Derani wystartuje z pole position do 240-minutowego wyścigu IMSA na torze Sebring. Brazylijczyk wygrał kwalifikacje w klasie DPi. Patrick Kelly był najszybszy w LMP2, zaś samochodach GT dominowały samochody Corvette i Lexusa.

United Autosport na czele dwóch klas ELMS, znakomite kwalifikacje ekipy Broniszewskiego

Pierwsze w tym sezonie kwalifikacje do Europejskiej Serii Le Mans na francuskim torze Paul Ricard były bardzo wyrównane.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league