Formuła 3 opublikowała kalendarz wyścigów na przyszły sezon

Mistrzostwa Formuły 3 zaprezentowały kalendarz na sezon 2022, z rekordowymi dziewięcioma rundami rozłożonymi na 25 tygodni. W następnym sezonie zobaczymy obiekty, na których młodzi kierowcy nie ścigali się w sezonie 2021.

Doohan wygrywa na zakończenie sezonu F3, Trident mistrzem zespołów

Jack Doohan zwyciężył w niedzielnym, kończącym sezon wyścigu Formuły 3 na rosyjskim torze Sochi Autodrom po zaciętej walce z zespołowym kolegą z ekipy Trident, Clementem Novalakiem. Sam zespół wywalczył mistrzostwo wśród zespołów, pokonując Premę różnicą sześciu punktów.

Sargeant wygrywa, Hauger mistrzem Formuły 3

Logan Sargeant odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021 Mistrzostw Formuły 3. Amerykanin pokonał w piątkowym wyścigu na torze w Soczi Dennisa Haugera, który zapewnił sobie tytuł na dwa wyścigi przed końcem sezonu.

Hauger przybliża się do tytułu F3

Dennis Hauger odniósł swoje czwarte zwycięstwo w sezonie 2021 Mistrzostw Formuły 3. Kierowca Premy prowadził od startu do mety w niedzielnym wyścigu na torze Red Bull Ring i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej do 43 punktów na jedną rundę do końca sezonu.

Martins wygrywa po raz pierwszy w Formule 3

Victor Martins sięgnął zwycięstwo w drugim sobotnim wyścigu Formuły 3 na holenderskim torze Zandvoort. Dla Francuza to pierwsza wygrana w tych mistrzostwach. Drugie miejsce zajął Clement Novalak, a na najniższym stopniu podium stanął Frederik Vesti.

Leclerc odnosi drugie zwycięstwo w sezonie Formuły 3

Arthur Leclerc wygrał w pierwszym sobotnim wyścigu Formuły 3 na holenderskim torze Zandvoort. Drugie miejsce zajął Logan Sargeant, a na najniższym stopniu podium stanął Ayumu Iwasa.

Hauger odbiera Schumacherowi pierwsze pole position w F3

David Schumacher był o krok od zdobycia swojego pierwszego pole position w Mistrzostwach Formuły 3. W ostatnim momencie pierwszej pozycji w kwalifikacjach na torze Zandvoort pozbawił go jednak lider klasyfikacji generalnej Dennis Hauger.

Doohan zwycięża również w ostatnim wyścigu F3 na Spa

Jack Doohan odniósł zwycięstwo w niedzielnym, ostatnim wyścigu weekendu Formuły 3 na belgijskim torze Spa-Francorchamps, który – podobnie jak sobotnie zmagania – odbył się na mokrej nawierzchni. To druga wygrana Australijczyka w ten weekend po triumfie w popołudniowych sobotnich zmaganiach serii. Drugie miejsce zajął Victor Martins, a na najniższym stopniu podium stanął Aleksandr Smolar.

Doohan wygrywa deszczowy wyścig F3

Wicelider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Formuły 3 Jack Doohan wykorzystał pole position do wygrania w drugim wyścigu weekendu na torze Spa-Francorchamps. Australijczyk odrobił w ten sposób 13 punktów do prowadzącego Dennisa Haugera.

Colombo dominuje w przesuwanym i skróconym wyścigu F3 na Spa-Francorchamps

Lorenzo Colombo odniósł przekonujące zwycięstwo w pierwszym sobotnim wyścigu Formuły 3 na torze Spa-Francorchamps, który został przesuwany oraz skrócony z powodu trudnych deszczowych warunków. To pierwsza wygrana Włocha w serii. Drugie miejsce zajął Jak Crawford, a na najniższym stopniu podium stanął Roman Stanek.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league