Podsumowanie zmagań kierowców Formuły 3 na Imoli

Po ponad miesięcznej przerwie kierowcy Formuły 3 powrócili do rywalizacji na torze Imola we Włoszech. Kierowcy mieli przed sobą nie lada wyzwanie, ponieważ pogoda w wyścigowy weekend była nieprzewidywalna.

Zmagania kierowców F3 na Imoli.

Po ponad miesięcznej przerwie kierowcy Formuły 3 powrócili do rywalizacji na torze Imola we Włoszech. Kierowcy mieli przed sobą nie lada wyzwanie, ponieważ pogoda w wyścigowy weekend była nieprzewidywalna.

Fatalne warunki na Imoli – trzy czerwone flagi w pierwszej sesji weekendu

Pogoda nie rozpieszcza kibiców oraz zawodników na otwarcie weekendu Grand Prix Emilii-Romanii na torze Imola. Deszcz, który zaczął padać już w czwartek popołudniu, trwa nieprzerwanie i poważnie zakłócił pierwszą sesję treningową Formuły 3.

Formuła 3 ponownie testuje

Zespoły Mistrzostw Formuły 3 po półtoratygodniowej przerwie powróciły do testowania swoich bolidów. Tym razem kierowcy sprawdzali swoje maszyny na torze Circuit de Barcelona-Catalunya, który w przyszłym miesiącu będzie gościć trzecią rundę sezonu 2022.

Bruno Michel na temat Chadwick i przyszłości kobiet w F3

Promotor Mistrzostw Formuły 2 i Formuły 3 Bruno Michel jest zawiedziony tym, że dwukrotnej mistrzyni W Series Jamie Chadwick nie przejdzie w tym roku do Formuły 3. Michel twierdzi również, że dołączenie do stawki kobiet jest dla nich priorytetem.

Zakończyły się testy w trakcie sezonu Formuły 3 w Jerez

Prema zdominowała testy Formuły 3 odbywające się w trakcie sezonu na hiszpańskim torze w Jerez. Włoski zespół uzyskał najlepszy czas we wszystkich czterech sesjach. Trzy razy najszybszy był Arthur Leclerc, raz natomiast przodował Oliver Bearman.

Wystartował nowy sezon Formuły 3

W miniony weekend, oprócz F1 i F2 ścigała się również Formuła 3. Nowi kierowcy i nowy zespół miał okazję do zaprezentowania się na torze Sakhir w Bahrajnie. Od tego roku nastąpiły też zmiany w regulaminie – dwa wyścigi zamiast trzech.

Roszady w zespołach F3

Znamy już wszystkich kierowców, którzy wystartują w nadchodzącym sezonie Formuły 3.

Koniec przedsezonowych testów F3

Przedsezonowe testy Formuły 3 na torze Sakhir w Bahrajnie właśnie dobiegły końca. Kierowcy w trakcie trzech dni mieli czas na sprawdzenie siebie jak i swoich maszyn pod kątem przyszłego sezonu.

Nowy kierowca Hitech Grand Prix w Formule 3

Isack Hadjar podpisał kontrakt z zespołem Hitech Grand Prix na sezon 2022. Francuz jest kolejnym juniorem Red Bulla który będzie ścigał się w Formule 3.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1