Formuła 3 także przestawia prowizoryczny kalendarz na sezon 2021

Siedem rund znalazło się w prowizorycznym kalendarzu na sezon 2021 Mistrzostw Formuły 3. Pierwszy raz w swojej obecnej odmianie, seria będzie rywalizować także za oceanem.

Novalak najszybszy podczas posezonowych testów F3

Clement Novalak uzyskał najlepszy czas dwudniowych testów Mistrzostw Formuły 3 na torze pod Barceloną. Reprezentant zespołu Trident pojechał o 0,158 sekundy od swojego zespołowego kolegi Jacka Doohana. Trzeci wynik uzyskał Matteo Nannini.

Schumacher i Leclerc wśród kierowców wybranych na testy przez Premę

Włoska ekipa Prema poinformowała, że podczas dwudniowych testów Formuły 3 na torze pod Barceloną będzie testować czterech zawodników.

Webber pod wrażeniem Piastriego

Oskar Piastri jest już przez wielu nazywany nową nadzieję Australii w sportach motorowych. Młody zawodnik Premy już w swoim debiucie w Formule 3 został mistrzem serii. Pod wrażeniem jego umiejętności jest między innymi jego mentor i nauczyciel, były kierowca Formuły 1 Mark Webber.

Piastri: Dziękuję Premie i Renault

Oscar Piastri to nowa nadzieja Australijskich kibiców. Podopieczny Marka Webbera, akademii młodych kierowców Renault Sport oraz kierowca włoskiej Premy zrobił to, co do niego należało i został mistrzem Formuły 3.

Piastri zdobywa tytuł w emocjonującym finale F3

Oscar Piastri został mistrzem sezonu 2020 Formuły 3, o dwa punkty pokonując Théo Pouchaire’a na koniec emocjonującego finałowego wyścigu na torze Mugello, wygranego przez Liama Lawsona.

Trzech pretendentów do tytułu po przedostatnim wyścigu F3

Frederik Vesti odniósł zwycięstwo w sobotnim wyścigu ostatniej rundy Mistrzostw Formuły 3 na torze Mugello. Po tym jak lider klasyfikacji generalnej Oscar Piastri nie zdobył żadnego punktu, aż dwóch jego rywali nadal ma szansę na mistrzowski tytuł.

Zendeli najszybszy w ostatnich kwalifikacjach sezonu F3 na Mugello

Lirim Zendeli z zespołu Trident wywalczył pole position do sobotniego wyścigu Formuły 3 na torze Mugello, który wieńczy tegoroczny sezon mistrzostw. Dla Niemca to drugi triumf w czasówce w tym roku. Pokonał on Logana Sargeanta z Premy o 0,034 s, zaś czołową trójkę uzupełnił Jake Hughes z ekipy HWA RACELAB. Sargeant wystartuje jednak z P5 z powodu kary cofnięcia o 3 pola, którą otrzymał na Monzy.

Hughes wygrywa szalony niedzielny wyścig F3 na Monzy

Jake Hughes odniósł zwycięstwo w pełnym zwrotów akcji, niedzielnym wyścigu Formuły 3 na włoskim torze Monza. Drugie miejsce zajął Liam Lawson, a na najniższym stopniu podium stanął Théo Pourchaire.

Pourchaire po raz pierwszy na pole position w Formule 3

Théo Pourchaire wywalczył pierwsze w Formule 3 pole position do sobotniego wyścigu podczas chaotycznej sesji kwalifikacyjnej na torze Monza. Kierowca ART Grand Prix najlepiej wykorzystał cień aerodynamiczny i pokonał o 0,4 sekundy Lirima Zendeliego z ekipy Trident. Czołową trójkę uzupełnił jego zespołowy kolega Aleksander Smolar, który stracił kolejne 0,036 s.