Ricciardo: Mieliśmy pecha nie z naszej winy

Po tym jak zespołowy kolega Daniela Ricciardo został wyeliminowany z rywalizacji na pierwszym okrążeniu w Grand Prix Węgier, Australijczyk prowadził samotny pościg za punktami. Ostatecznie McLaren Węgry opuści bez punktów, jednak wciąż na 3. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Leclerc: To była frustrująca niedziela

Charles Leclerc nie będzie miał dobrych wspomnień z tegorocznego Grand Prix Węgier. Kierowca Ferrari po kolizji na pierwszym okrążeniu nie dojechał do mety.

Frustrujący wyścig Haasa

Nikita Mazepin nie ukończył Grand Prix Węgier z powodu uszkodzonego samochodu, a Mick Schumacher zajął przedostatnie, trzynaste miejsce. Jak przyznaje Mazepin, to mógł być wyścig prawdy dla Haasa.

Sainz: Polowaliśmy na zwycięstwo

Carlos Sainz Jr wywalczył trzecie miejsce po dyskwalifikacji Sebastiana Vettela na torze Hungaroring. Hiszpan powiedział, że na pewnym etapie wyścigu mógł nawet wygrać Grand Prix Węgier.

Norris: Przeprosiny są miłe, ale nie zmienią wyniku

Pierwsze okrążenie Grand Prix Węgier na długo pozostanie w pamięci wielu kierowców. Jednym z nich jest Lando Norris, którego historyczną passę 15 punktowanych wyścigów w McLarenie, przerwał już podczas pierwszego okrążenia incydent spowodowany przez Valtteriego Bottasa.

Aston Martin zamierza odwołać się od dyskwalifikacji Vettela

Zespół Aston Martin poinformował sędziów o chęci odwołania się od kary dyskwalifikacji Sebastiana Vettela z wyników Grand Prix Węgier z powodu niedostarczenia wymaganej ilości paliwa po wyścigu.

Vettel zdyskwalifikowany z Grand Prix Węgier

Sebastian Vettel został zdyskwalifikowany z Grand Prix Węgier, ponieważ po wyścigu delegat techniczny FIA nie był w stanie pobrać wymaganego litra paliwa z jego samochodu do przeprowadzenia kontroli technicznej.

Russell: To wiele dla nas znaczy

George Russell nie krył swojej radości i wzruszenia w zagrodzie dla dziennikarzy. Brytyjczyk – razem ze swoim kolegą z zespołu Nicholasem Laitifim – zdobyli pierwsze punkty w sezonie. Dzięki siódmemu miejscu Kanadyjczyka i ósmemu Brytyjczyka, ekipa z Grove wyjeżdża z Węgier z dorobkiem aż dziesięciu punktów.

Alonso: Jestem przeszczęśliwy z sukcesu Estebana

Fernando Alonso został wybrany przez kibiców Formuły 1 kierowcą dnia po Grand Prix Węgier na torze Hungaroring. Kierowca Alpine zaciekle bronił się w przegranym z góry pojedynku z Lewisem Hamiltonem.

Verstappen sfrustrowany z powodu incydentu na pierwszym okrążeniu

Drugi raz z rzędu Max Verstappen padł ofiarą incydentu na pierwszym okrążeniu wyścigu Formuły 1. Holender nie krył frustracji z przebiegu zawodów na torze Hungaroring.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league