Zaledwie dwa tygodnie temu zespoły Formuły 1 podjęły, wspólnie z FIA i FOM, decyzję o odroczeniu wprowadzenia do rywalizacji samochodów nowej generacji. Jak twierdzi szef zespołu Red Bull Christian Horner, trudna i niepewna sytuacja ekonomiczna może doprowadzić do szybkiej decyzji o kolejnych opóźnieniach.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa poinformowała o serii zmian, jakie zostały wprowadzone w regulaminie Formuły 1 na sezon 2020, w związku z globalnym kryzysem zdrowotnym, który uniemożliwia organizację wyścigów oraz doprowadził do opóźnienia we wdrożeniu nowej generacji samochodów.

Bernie Ecclestone uważa, że Sebastian Vettel nie zyskałby nic, gdyby pozostał w Ferrari na kolejny sezon Formuły 1. Kontrakt Niemca kończy się wraz z 2020 rokiem, a według Sky Italia, Vettel otrzymał co prawda propozycję pozostania na kolejny sezon, ale z niższą pensją niż ma do teraz miejsce.

Doradca programu wyścigowego Red Bulla Helmut Marko zdradził, że planował urządzić obóz, na którym kierowcy zostaliby zarażeni koronawirusem.

Daniel Ricciardo uważa, że Formuła 1 «igrała z ogniem», odwlekając do ostatniej możliwej chwili decyzję o odwołaniu inaugurującego sezon Grand Prix Australii, pomimo stwierdzenia przypadku koronawirusa w padoku i realnego zagrożenia związanego z jego rozprzestrzenieniem.

Szef zespołu Ferrari Mattia Binotto zapowiada duże zmiany w sposobie rozgrywania sezonu 2020 Formuły 1, którego start został przesunięty przynajmniej do połowy czerwca.

Siedem zespołów Formuły 1, które mają swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii, w odpowiedzi na wezwanie tamtejszego rządu połączyły swoje siły w ciągu minionego tygodnia i wspomagają produkcję urządzeń medycznych, które są bardzo potrzebne dla pacjentów chorych na COVID-19. Inicjatywę tych stajni nazwano Project Pitlane.

Zespół Formuły 1 Haas ogłosił przedłużenie współpracy z Pietro Fittipaldim i Louisem Delétrazem, którzy pełnią rolę kierowcy testowego oraz rezerwowego amerykańskiej ekipy. Obaj będą też reprezentować zespół w wirtualnym cyklu Grand Prix, organizowanym przez F1.

Niedoszłe do skutku Grand Prix Australii Formuły 1 jeszcze przez długi czas będzie wywoływać kontrowersje, wraz z pojawianiem się nowych zakulisowych informacji. Jedną z takich ciekawostek ujawnił Romain Grosjean, który o odwołaniu wyścigu dowiedział się od Sebastiana Vettela.

Zaplanowane na 14 czerwca Grand Prix Kanady stanowi w tej chwili prowizoryczną inaugurację sezonu 2020 Formuły 1. Czy w Montrealu podzieli los przełożonych lub odwołanych ośmiu pierwszych rund, dowiemy się w przeciągu najbliższych trzech tygodni.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race