Debiutujący w Formule 1 Lando Norris uważa, że udział Fernando Alonso w testach tegorocznego samochodu McLarena po wyścigu w Bahrajnie był zespołowi bardzo potrzebny, aby nadać kierunek rozwoju konstrukcji.

Dyrektor do spraw handlowych Formuły 1 Sean Bratches przyznał, że możliwe jest zorganizowanie drugiego wyścigu w Chinach, jednak zostałby on zorganizowany na ulicznym torze.

Szef Red Bull Racing Christian Horner powiedział, że Pierre Gasly odnotował znaczący postęp pod względem tempa podczas minionej rundy Formuły 1 w Szanghaju.

Dyrektor sportowy Formuły 1 Ross Brawn, nie wierzy w analogiczną sytuację z sezonu 1992, kiedy to zespół Williams dominował na przestrzeni całego roku.

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na czwarty tegoroczny wyścig Formuły 1 - Grand Prix Azerbejdżanu.

Max Verstappen powiedział, że manewr wyprzedzania w wykonaniu Sebastiana Vettela podczas Grand Prix Chin Formuły 1, był bardzo dobry i gdyby znalazł się na jego miejscu, postąpiłby tak samo jak kierowca Ferrari.

Robert Kubica ukończył niedzielne Grand Prix Chin Formuły 1 jako przedostatni sklasyfikowany kierowca, na 17. pozycji. Polak nadal zmaga się z niesprzyjającą charakterystyką samochodu Williamsa, a także próbuje zrozumieć brak tempa wyścigowego.

Mistrz Formuły 2 George Russell zakończył w Chinach swój trzeci wyścig jako kierowca Formuły 1. Reprezentant zespołu Williams dojechał do mety ze stratą dwóch okrążeń do zwycięzcy.

Zespół Renault potwierdził, że powodem wycofania się Nico Hülkenberga z minionego wyścigu o Grand Prix Chin był problem z generatorem odzyskiwania energii kinetycznej.

Lewis Hamilton powiedział, że mimo zwycięstw Mercedesa w pierwszych trzech wyścigach tegorocznego sezonu, jego zespół nie może być postrzegany jako dominujący.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race