Daniel Ricciardo otrzymał karę doliczenia 10 sekund za niezgodne z przepisami wyprzedzenie, a następnie wypchnięcie Lando Norrisa poza tor, jak również za nieprawidłowe wyprzedzenie Kimiego Räikkönena na ostatnim okrążeniu wyścigu o Grand Prix Francji.

Lewis Hamilton drugi rok z rzędu odniósł zwycięstwo w Grand Prix Francji Formuły 1 na torze Paul Ricard. Aktualny mistrz świata pokonał swojego zespołowego kolegę Valtteriego Bottasa oraz Charlesa Leclerca.

Daniel Ricciardo i Kimi Räikkönen zostali oczyszczeni przez sędziów z podejrzeń o dopuszczenie się złamania przepisów podczas kwalifikacji do jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Francji.

Charles Leclerc okazał się najlepszym kierowcą Ferrari w sobotnich kwalifikacjach do Grand Prix Francji Formuły 1. Monakijczyk osiągnął trzeci rezultat.

Kevin Magnussen i Romain Grosjean ustawią się w ósmym rzędzie na polach startowych do niedzielnego Grand Prix Francji Formuły 1. Słaba postawa amerykańskiego zespołu jest szczególnie rozczarowująca dla świętującego swój domowy wyścig Grosjeana.

Sebastian Vettel uzyskał dopiero siódmy czas w kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Francji Formuły 1. Jest to jego najgorszy wynik w tym sezonie.

Lider klasyfikacji generalnej Formuły 1 Lewis Hamilton wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Francji na torze Paul Ricard. Brytyjczyk pokonał swojego zespołowego kolegę Valtteriego Bottasa oraz Charlesa Leclerca.

Valtteri Bottas osiągnął najlepszy czas przed sobotnimi kwalifikacjami do Grand Prix Francji Formuły 1. Fin uzyskał czas 1:30,159. Drugi był Lewis Hamilton ze stratą 0,041 sekundy, a trzeci Charles Leclerc pojechał o 0,446 sekundy wolniej od kierowcy Mercedesa.

Zespół Ferrari wystosował krótkie oświadczenie, w którym przyznaje, że jest rozczarowany podjętą przez FIA decyzją o podtrzymaniu kary pięciu sekund nałożoną na Sebastiana Vettela podczas Grand Prix Kanady, co ostatecznie pozbawiło go zwycięstwa na rzecz Lewisa Hamiltona.

Podczas weekendu wyścigowego Formuły 1 w Le Castellet zespół Ferrari został wysłuchany przez zespół sędziowski w związku z 5-sekundową karą nałożoną na Sebastiana Vettela podczas Grand Prix Kanady, która pozbawiła niemieckiego kierowcę pierwszego miejsca.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race