Do końca sezonu Formuły 1 zostały już tylko cztery wyścigi i miejsc do obsadzenia jest co raz mniej. Jedno z nich nadal znajduje się w zespole Alfa Romeo, który potwierdził przedłużenie współpracy z Kimim Räikkönenen. Jednak jak do tej pory przyszłość jego zespołowego kolegi Antonio Giovinazziego nie jest do końca znana.

Dyrektor ds. komercyjnych Sean Bratches oraz szef klubu Miami Dolphins Tom Garfinkel wydali wspólne oświadczenie potwierdzające fakt zawarcia wstępnego porozumienia w sprawie organizacji wyścigu na terenach wokół stadionu w Miami od 2021 roku.

Sebastian Vettel zaprzeczył, że zdobycie pierwszego pola startowego do Grand Prix Japonii zmieni jego podejście do sesji kwalifikacyjnych.

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na zbliżający się weekend wyścigowy Formuły 1 w Meksyku. Tym razem Red Bull Racing obrał bardziej agresywną strategię niż Mercedes i Ferrari.

Dyrektor ds. sportowych Formuły 1 Ross Brawn wypowiedział się po weekendzie Grand Prix Japonii na temat skrócenia weekendów wyścigowych. Brytyjczyk poinformował, że dyskusja powinna zakończyć się jeszcze w październiku, gdy opublikowane zostaną przepisy na sezon 2021.

Lider klasyfikacji generalnej Lewis Hamilton ma szansę zagwarantować sobie swój szósty tytuł mistrza świata Formuły 1 podczas rundy w Meksyku, jeśli pokona swojego zespołowego kolegę Valtteriego Bottasa różnicą 14 punktów. Brytyjczyk nie spodziewa się jednak takiego przebiegu wydarzeń.

Racing Point oprotestował Renault w podejrzeniu, że układ hamowania francuskiego zespołu wykorzystywany podczas Grand Prix Japonii może nie być legalny.

Charles Leclerc otrzymał dwie kary czasowe za spowodowanie kolizji z Maxem Verstappenem na początku wyścigu o Grand Prix Japonii, a także za jazdę samochodem z uszkodzeniami po kontakcie.

Valtteri Bottas odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Japonii. Drugie miejsce zajął Sebastian Vettel, a na najniższym stopniu podium stanął Lewis Hamilton. Dzięki temu wynikowi, Mercedes był w stanie zapewnić sobie mistrzowski tytuł wśród konstruktorów.

Sebastian Vettel wywalczył pole position do dzisiejszego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Japonii podczas przełożonych kwalifikacji na torze Suzuka. Obok niego swój samochód ustawi jego zespołowy kolega z Ferrari Charles Leclerc, a z trzeciego miejsca ruszy Valtteri Bottas.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race