Zespoły WRC zaprezentowały samochody na sezon 2022

Zespoły M-Sport, Hyundai i Toyota zaprezentowały nowe samochody, które będą startować w sezonie 2022 WRC.

Sébastien Loeb wystartuje w Rajdzie Monte Carlo

Sébastien Loeb ogłosił powrót do Rajdowych Mistrzostw Świata i przystąpi do otwierającego przyszły sezon WRC Rajdu Monte Carlo w Fordzie Puma Rally1 Hybrid wraz z zespołem M-Sport.

Elena ogłasza koniec kariery w WRC

Wieloletnia współpraca między Sébastienem Loebem a Danielem Eleną została definitywnie zakończona. Utytułowany Monakijczyk ogłosił, że nie zasiądzie już na prawym fotelu Loeba, chociaż podkreślono, że pozostaną przyjaciółmi.

Ogier: Trudno opisać wszystko, co teraz czujemy

Sébastien Ogier, który w minioną niedzielę zapewnił sobie już ósmy tytuł rajdowego mistrza świata, powiedział, że to osiągnięcie było dla niego wyjątkowe, ponieważ w ten sposób wyznacza koniec jego rywalizacji w WRC na pełny sezon.

Ogier wygrywa Rajd Monzy i zostaje ośmiokrotnym mistrzem świata

Sébastien Ogier odniósł zwycięstwo w wieńczącym sezon Rajdzie Monzy i w swoim ostatnim pełnym sezonie WRC zapewnił sobie ósmy tytuł rajdowego mistrza świata. Drugie miejsce zajął jego zespołowy kolega z Toyoty i jedyny rywal w walce o tytuł, Elfyn Evans, a na najniższym stopniu podium stanął Dani Sordo z Hyundaia.

Ogier z półsekundową przewagą nad Evansem w Rajdzie Monzy

Sébastien Ogier odebrał Elfynowi Evansowi prowadzenie w drugim dniu kończącego sezon WRC Rajdu Monzy i jest na dobrej drodze do wywalczenia ósmego w karierze mistrzowskiego tytułu, choć jego przewaga nad zespołowym kolegą z Toyoty wynosi zaledwie pół sekundy.

Evans minimalnie przed Ogierem po pierwszym dniu Rajdu Monzy

Elfyn Evans znajduje się na prowadzeniu po pierwszym dniu rywalizacji w kończącym sezon WRC Rajdzie Monzy, lecz ma zaledwie 1,4 sekundy przewagi nad swoim głównym rywalem w walce o tytuł – Sébastienem Ogierem.

Rovanperä najszybszy na shakedownie Rajdu Monzy

Kalle Rovanperä uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed ostatnią rundą tegorocznego sezonu WRC – Rajdu Monzy.

Tänak nie wystartuje w Rajdzie Monzy, Suninen zastępcą

Ott Tänak nie stanie na starcie ostatniej rundy sezonu WRC w Monzy z powodów osobistych. Hyundai potwierdził, że w jego zastępstwie wystartuje Teemu Suninen.

Neuville: Piątkowa zmiana ustawień była kluczowa w zwycięstwie

Thierry Neuville, który odniósł przekonujące zwycięstwo w asfaltowym Rajdzie Hiszpanii, stwierdził, że zmiana ustawień samochodu podczas piątkowego południowego serwisu była kluczowa w osiągnięciu tego wyniku. Odniósł się on również do niepokojącego momentu tuż przed ostatnim odcinkiem specjalnym, który mógł odebrać mu wygraną.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league