Tänak najszybszy na shakedownie Rajdu Monte Carlo

Ott Tänak z Hyundaia uzyskał najlepszy czas na środowym odcinku testowym przed Rajdem Monte Carlo, plasując się przed Elfynem Evansem i Thierrym Neuvillem.

Warunki na kilkukilometrowej próbie Route de la Garde były błotniste, a błoto to znajdowało się przeważnie na środku drogi, nanoszone przez kolejne przejazdy samochodów. W wyniku tego, czasy w czołowej piątce nie uległy poprawie po pierwszym przejeździe.

Tänak, który po roku startów w M-Sporcie wrócił do zespołu Hyundai, na swoim pierwszym podejściu pokonał kierowcę Toyoty Evansa o zaledwie 0,1 sekundy. Mistrz świata z 2019 roku przyznał, że jest trochę zdenerwowany przed nowym sezonem.

„To dość ekscytujące, a jednocześnie trochę nerwowe, że zaczynam nowy rok” – powiedział Tänak. „Jestem znowu w nowym samochodzie, więc to duże wyzwanie. Nawet jeśli byłem tu wcześniej, to nadal wiele rzeczy jest nieznanych, więc postaramy się to maksymalnie wykorzystać”.

Tänak jednocześnie pokonał zespołowego kolegę z Hyundaia, Neuville’a, o 0,8 sekundy. Z kolei dziewięciokrotny zwycięzca Rajdu Monte Carlo, Sébastien Ogier, zakończył shakedown ze stratą kolejnych 0,2 sekundy.

Czołową szóstkę uzupełnili Takamoto Katsuta z Toyoty i Andreas Mikkelsen z Hyundaia, podczas gdy stawkę Rally1 uzupełnili dwaj kierowcy M-Sportu:  tegoroczny debiutant Grégoire Munster był w stanie wyprzedzić Adriena Fourmauxa. Francuz, który wraca do pełnego sezonu w samochodzie Rally 1, napotkał problem z dyferencjałem już podczas pierwszego przejazdu odcinka testowego. Mimo że wykonał jeszcze dwa przejazdy, Fourmaux uplasował się na ósmej pozycji, tracąc do Tänaka 6,2 sekundy.

Nikołaj Griazin został najszybszym kierowcą w samochodzie Rally2, jadąc Citroënem. Wyprzedził on o pół sekundy zespołowego kolegę, Yohana Rossela.

Podczas Rajdu Monte Carlo załogi będą miały do pokonania 17 odcinków specjalnych o łącznej długości 324,44 km.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze