Sezon marzeń Bilińskiego: 3 zwycięstwa i 4 podia w GB3 Championship

Sezon brytyjskiej GB3 Championship właśnie dobiegł końca. Polscy kibice mogli emocjonować się nim obserwując występy jednego z potencjalnych następców Roberta Kubicy w F1 – Romana Bilińskiego. Polak pomimo startu zaledwie w części sezonu i w nowej dla siebie kategorii, zdołał wygrać 3 wyścigi, a w 4 kolejnych stanąć na podium.

Kaprzyk liczy na podium w ELMS w Portugalii

Mateusz Kaprzyk wystartuje w najbliższy weekend w wyścigu ostatniej rundy samochodowych mistrzostw Europy European Le Mans Series. W portugalskim Portimao kierowca polskiego zespołu Inter Europol Competition i podopieczny ORLEN Teamu liczy na walkę o podium.

Leszczynianie Wicemistrzami Polski

Leszczyński zespół wyścigowy BieRni Motorsport w składzie Tomasz Biernat i Mateusz Tabaka zakończył zmagania w Mistrzostwach Polski Endurance 2021 na 2. miejscu w klasie D-1400. Ostatni wyścig sezonu reprezentanci Automobilklubu Leszczyńskiego zakończyli na 5. miejscu po pechowym incydencie z Porsche na 10 minut do końca wyścigu – do tego czasu leszczynianie walczyli o 3. miejsce.

Saksoński weekend Szymona Ładniaka

Po nieobecności podczas czwartej rundy, Szymon Ładniak powrócił do rywalizacji w wyścigowej serii ADAC TCR Germany na torze Sachsenring w wypożyczonym od Wimmer Werk Motorsport samochodzie Cupra TCR DSG.

Ratajczak niepokonany przez cały sezon Mazda MX-5 Cup Poland

Krzysztof Ratajczak nie zwolnił tempa pomimo zapewnienia sobie tytułu mistrzowskiego w inauguracyjnym cyklu Mazda MX-5 Cup Poland. Po starcie z końca stawki, odniósł on zwycięstwo także w ostatnim, ósmym wyścigu sezonu 2021.

Pawlaczyk piątym zwycięzcą w ośmiu wyścigach Ecumaster Super S Cup

Na Torze Poznań zakończył się sezon 2021 Ecumaster Super S Cup. Po wyłonieniu mistrza serii, rywalizacja nadal toczyła się o pozostałe miejsca na podium klasyfikacji generalnej. Jej zwycięzcą był Tomasz Pawlaczyk, który dzięki wygranej w ostatnim wyścigu, rzutem na taśmę wskoczył na trzecie miejsce.

Ratajczak mistrzem pierwszego sezonu Mazda MX-5 Cup Poland

Krzysztof Ratajczak został pierwszym mistrzem w historii pucharu Mazda MX-5 Cup Poland. Powracający do ścigania po kilkuletniej przerwie zawodnik przypieczętował triumf, odnosząc siódme z rzędu zwycięstwo na Torze Poznań.

Kolejny nowy zwycięzca w Ecumaster Super S Cup

Piątkowy wyścig finałowej rundy Wyścigowych Mistrzostw Polski Ecumaster Super S Cup wyłonił kolejnego nowego zwycięzcę. Adam Karkuszewski ominął zamieszanie na starcie i został czwartym kierowcą, który wygrał wyścig w sezonie 2021.

Molski po raz drugi na pole position w Ecumaster Super S Cup

Michał Molski udowodnił, że pole position podczas poprzedniej rundy Ecumaster Super S Cup nie było jedynie chwilowym szczytem formy. Powtórzył swój sukces w kwalifikacjach do finałowej rundy sezonu 2021, pokonując mistrza kraju Bartosza Alejskiego.

Powrót Gosi Rdest na Lazurowe Wybrzeże

Tylko dwa weekendy pozostały do zakończenia tegorocznej rywalizacji w europejskim pucharze Alpine. Najpierw kierowcy udadzą się na Circuit Paul Ricard – tor, który Gosia Rdest zna najlepiej w tegorocznym kalendarzu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league