Waliłko gotowy na nowe wyzwanie we Francji

Zielonogórzanin Igor Waliłko wystartuje w najbliższy weekend w dwóch wyścigach Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS Sprint Cup na kolejnym nowym dla siebie torze, francuskim Circuit de Nevers Magny-Cours. 24-latek ma za sobą widowiskowy debiut w prestiżowym cyklu wyścigów samochodów GT3 na innym byłym torze Formuły 1, brytyjskim Brands Hatch, na którym na początku maja dwukrotnie sięgnął po punkty.

Powrót Gosi Rdest do Burgundii – przed drugą rundą Alpine Elf Europa Cup

Po miesięcznej przerwie powróci rywalizacja w Alpine Elf Europa Cup. Druga runda sezonu 2022 w pucharze Alpine odbędzie się na francuskim torze Magny-Cours, gdzie rok temu Gosia Rdest stanęła po raz pierwszy na podium w tym cyklu.

Bartłomiej Madziara przed kolejnym sezonem GSMP

Pod koniec maja rozpocznie się kolejny sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W tym roku ściganie rozpocznie 19. Wyścig Górski Prządki, który odbędzie się w dniach 20-22.05.2022.

Kacper Sztuka wygrywa wyścig F4 na Imoli

Kacper Sztuka się nie zatrzymuje. Wygrywa wyścig F4 na włoskim torze Imola. To pierwsze w historii zwycięstwo Polaka we włoskiej F4 i trzecie podium w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Sportowcy z pomocą Ukrainie

Michał Broniszewski znany jest od kilkunastu lat ze startów w wielu wyścigach kategorii GT. Ma na swoim koncie między innymi tytuł mistrzowski w serii International GT Open z roku 2009 oraz tytuły mistrzowskie w serii Blancpain Sprint i Endurance Series w roku 2016, a także wiele zwycięstw i efektownych sukcesów w wyścigach. Kibice pamiętają go z pewnością ze startów także w Europejskiej Serii Le Mans i Le Mans Cup jeszcze w roku 2020.

Tymek Kucharczyk nie schodzi z podium w debiucie w hiszpańskiej F4

Reprezentant Polski zaliczył fantastyczny początek kariery w juniorskich seriach wyścigowych. Tymek Kucharczyk jako jedyny z całej stawki stawał na podium w każdym z trzech wyścigów hiszpańskiej Formuły 4, a wśród debiutantów dwukrotnie był najlepszy.

Kacper Sztuka na podium w F4

Miały być przygotowania do mistrzostw Włoch, a wyszło miejsce na podium. Gościnny występ w niemieckiej ADAC Formuły 4 okazał się dla Polaka szczęśliwy. W sobotnim starcie zajął 4. miejsce, a już w niedzielę wywalczył 2. miejsce na podium. To pierwszy wynik dla Kacpra Sztuki na tym poziomie wyścigowym.

Igor Waliłko wystartuje w czołowej serii GT3

24-letni Igor Waliłko wystartuje w pełnym cyklu wyścigów samochodów GT3, Fanatec GT World Challenge Europe Powered by AWS Sprint Cup. Jedyny Polak w stawce będzie rywalizował m.in. z dziewięciokrotnym motocyklowym mistrzem świata, Valentino Rossim. Zielonogórzanin będzie reprezentował barwy doświadczonej, francuskiej ekipy Akkodis ASP. Wyścigi pierwszej z pięciu rund sezonu 2022 już pierwszego maja na brytyjskim torze Brands Hatch.

Pewne punkty na start sezonu Rdest w Alpine Elf Europa Cup

Od ósmego i dziewiątego miejsca rozpoczęła tegoroczną kampanię w Alpine Elf Europa Cup. Polka regularnie znajdowała się w czołówce, co daje nadzieje przed kolejnymi rundami.

Polak w zespole Schumachera

Team wyścigowy US Racing, należący do Ralfa Schumachera byłego kierowcy Formuły 1 ogłosił, że Kacper Sztuka, 16-letni polski kierowca wyścigowy z Cieszyna, w nadchodzącym sezonie został jednym z kierowców, który pod barwami niemieckiego zespołu wystartuje w tegorocznych mistrzostwach Włoch Formuły 4. Sezon rozpoczyna wyścigiem 8 maja na legendarnym torze Imola.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1