Kucharczyk rusza w sezon 2024 z zespołem Hitech GP

Tymek Kucharczyk ogłosił swoje plany na sezon 2024. Utalentowany kierowca z Polski dołączy do Hitech GP – czołowego zespołu GB3 Championship.

Tymek Kucharczyk udowodnił w minionych sezonach, że przesiadka z kartingu do samochodów jednomiejscowych nie sprawiła mu żadnych problemów. W 2022 roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej hiszpańskiej Formuły 4, a w poprzednim regularnie punktował i dwa razy stawał na podium wyścigów GB3 Championship.

Nowe możliwości rozwoju

Tymek będzie kontynuował starty w najważniejszej serii juniorskiej w Wielkiej Brytanii. Polak podpisał kontrakt z Hitech GP, który chce odzyskać mistrzowski tytuł w sezonie 2024. Ponadto umowa zawodnika z zespołem przewiduje wieloletnią współpracę, która daje olbrzymie możliwości rozwoju w przyszłości, w tym starty w Mistrzostwach Formuły 3.

Phil Blow – menedżer zespołu GB3 w Hitech Pulse Eight: „Tymek w ostatnich dwóch latach wielokrotnie udowadniał swój talent i prędkość. Dlatego nie możemy się doczekać pierwszej rundy GB3 Championship 2024 i nie mamy wątpliwości, że wspólnie będziemy osiągać wspaniałe wyniki w nadchodzącym sezonie”.

Tymek Kucharczyk: „Jestem podekscytowany ogłoszeniem współpracy z Hitech GP. To czołowy zespół GB3 Championship, który zawsze walczy o najwyższe cele nie tylko w tej serii. Możliwość ścigania się dla tak utytułowanego zespołu to duża dawka motywacji dla mnie. Zebrałem cenne doświadczenie w zeszłym roku i mam nadzieję, że to pozwoli walczyć o mistrzowski tytuł w sezonie 2024. Chciałbym raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają i umożliwiają rozpoczęcie tego kolejnego, ważnego etapu w mojej karierze oraz Patronom, którzy pomogli mi dokończyć poprzedni sezon. Trzymajcie mocno kciuki i śledźcie moje zmagania w GB3!”

GB3 Championship

Mistrzostwa GB3 to jedna z najważniejszych serii samochodów jednomiejscowych, rozgrywana na najsłynniejszych torach Wielkiej Brytanii i innych krajach Europy. Sezon 2024 będzie składać się z ośmiu rund, w czasie których zostaną rozegrane 24 wyścigi.

Hitech GP

Od ponad dekady Hitech GP jest czołowym zespołem w seriach juniorskich Formuły 2, Formuły 3, GB3 i Formuły 4. Do dziś wychowali ponad 30 kierowców, którzy rywalizują w najważniejszych zawodach w świecie motorsportu, a wśród nich są m.in. George Russell, Liam Lawson, António Félix da Costa, Luke Browning i wielu innych.

Kalendarz GB3 Championship 2024

30 marca-1 kwietnia – Oulton Park
27-28 kwietnia – Silverstone
1-2 czerwca – Spa-Francorchamps
22-23 czerwca – Hungaroring
13-14 lipca – Zandvoort
27-28 lipca – Silverstone
7-8 września – Donington Park
28-29 września – Brands Hatch

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze