Kacper Sztuka przed debiutem w F3

Pora na ostateczne odliczanie do sezonu Mistrzostw Formuły 3. Kacper Sztuka już zadebiutuje w tym cyklu już w tym tygodniu.

Minione tygodnie po powrocie z przedsezonowych testów aktualny mistrz włoskiej F4 miał bardzo pracowite. Obowiązki medialne, przygotowania kondycji fizycznej i mentalnej oraz wizyta w symulatorze Red Bulla. Wszystko po to, aby w Bahrajnie zaprezentować się z najlepszej możliwej strony.

Tor Sakhir od kilku lat przejął rolę gospodarza rundy otwierającej kalendarz Formuły 1. Wraz z nią na Półwyspie Arabskim ścigać się będą również najważniejsze serie juniorskie na ciekawej nitce o długości 5,412 kilometra położonej na pustyni.

Z uwagi na Ramadan, weekend wyścigowy w Bahrajnie zostanie rozegrany między czwartkiem a sobotą. W pierwszy dzień kierowcy F3 pojadą jedyny 40-minutowy trening, po którym przystąpią do półgodzinnych kwalifikacji. W piątek ruszą do sprintu, gdzie czołowa dwunastka wystartuje w odwróconej kolejności. Z kolei w sobotę ustawią się na polach startowych do wyścigu głównego zgodnie z kolejnością wyników kwalifikacji.

„Odliczanie do mojego debiutu w Mistrzostwach Formuły 3 dobiega końca! Ja już jestem w Bahrajnie, gdzie wraz z moim zespołem MP Motorsport przygotowujemy się do otwierającej rundy. Wtorek i środa spędzimy na tematach organizacyjnych, ale już w czwartek zacznie się prawdziwa rywalizacja. Przed nami jedyny treningi i ważne kwalifikacje, które pokażą nasze możliwości na resztę weekendu wyścigowego. Nastawiam się na dużo nauki i wyciąganych szybko wniosków. Po cichu liczę na czołową dwunastkę w kwalifikacjach, bo to daje możliwość walki w czołówce od samego początku. Dziękuję moim partnerom Red Bull Junior Program, Grupie ORLEN oraz Extral Aluminium za nieocenione wsparcie. Ściskajcie mocno kciuki i kibicujcie mi na otwarcie tego nowego rozdziału mojej wyścigowej karierze!” – zapowiada swój debiut Kacper Sztuka.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze