Glickenhaus deklaruje udział w pełnym sezonie WEC

Amerykańska marka Glickenhaus powróci do rywalizacji w Długodystansowych Mistrzostwach Świata wraz z hipersamochodem własnej konstrukcji. Zgodnie z nowymi zasadami, fabryczny zespół musiał zadeklarować udział w pełnym sezonie.

Corvette wystartuje w pełnym sezonie WEC

Fabryczny zespół Corvette wystartuje we wszystkich rundach sezonu 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata. Amerykańska ekipa wystawi dwa egzemplarze modelu C8.R w wyścigu 24h Le Mans oraz jeden w pozostałych rundach.

Inter Europol Competition piąty w debiutanckim sezonie WEC

Polski zespół Inter Europol Competition zakończył swój pierwszy sezon w Długodystansowych Mistrzostwach Świata i pierwszy w samochodzie Oreca 07 LMP2 piątym miejscem w ostatnim wyścigu i piątym w końcowej punktacji.

Protest Porsche odrzucony

Sędziowie odrzucili protest złożony przez fabryczny zespół Porsche wobec incydentu z udziałem Alessandro Pier Guidiego i Michaela Christensena w końcówce 8-godzinnego wyścigu w Bahrajnie, który zadecydował o losach walki o tytuły Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Porsche składa protest po kolizji w Bahrajnie

Fabryczny zespół Porsche w klasie GTE Pro złożył protest związany z kolizją Alessandro Pier Guidiego z Michaelem Christensenem w końcówce sobotniego 8-godzinnego wyścigu Długodystansowych Mistrzostw Świata w Bahrajnie.

Toyota #8 wygrywa na zakończenie sezonu WEC, kontrowersyjna końcówka w GTE Pro

Brendon Hartley, Kazuki Nakajima i Sébastien Buemi wygrali 8-godzinny wyścig w Bahrajnie, kończący sezon 2021 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Załoga Toyoty #8 pokonała zdobywców pole position – Mike’a Conwaya, Kamuiego Kobayashiego i José Maríę Lópeza w siostrzanym aucie.

Kobayashi na pole position do finału WEC

Kamui Kobayashi zapewnił załodze Toyoty #7 piąte pole position w sześciu tegorocznych rundach Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Japończyk pokonał w kwalifikacjach na torze w Bahrajnie swojego zespołowego kolegę Brendona Hartleya.

Kubica: Przesiadka z LMP2 do F1 trudniejsza niż z DTM

Podobnie jak w ubiegłym roku, Robert Kubica łączy swoje obowiązki kierowcy rezerwowego Alfy Romeo w Formule 1 ze startami w innych seriach. Polak przejechał wcześniej cały sezon DTM, a teraz rywalizuje za kierownicą prototypów LMP2.

Dwa wyścigi w osiem dni wyzwaniem dla zespołów WEC

Porsche rozpoczęło dwa ostatnie, decydujące tygodnie Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w Bahrajnie od podwójnego zwycięstwa w 6-godzinnym wyścigu. W minioną sobotę Kévin Estre i Neel Jani pokonali w klasie GTE Pro swoich kolegów z zespołu, fabrycznych kierowców Porsche: Gianmarię Bruniego i Richarda Lietza. Zaledwie tydzień po tym sukcesie oba egzemplarze Porsche 911 RSR w fabrycznych barwach muszą przystąpić do kolejnego wyzwania. W najbliższą sobotę, 6 listopada, na torze Bahrain International Circuit odbędzie się ostatni, szósty wyścig WEC – tym razem 8-godzinny. Porsche zawalczy w nim o tytuły mistrzowskie producentów i kierowców. Aby osiągnąć ten cel, około 515-konne 911 muszą być doskonale przygotowane.

Finał na pustyni – zapowiedź 8h Bahrajnu

Sezon 2021 Długodystansowych Mistrzostw Świata dobiega końca w odpowiednim ku temu miejscu. Tylko trzykrotnie w historii WEC walka o tytuł nie kończyła się w świetle reflektorów na torze Sakhir w Księstwie Bahrajnu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league