ByKolles zbuduje własny hipersamochód Le Mans

Niemiecki zespół ByKolles będzie kontynuować starty w czołowej klasie Długodystansowych Mistrzostw Świata w sezonie 2021, wystawiając własnej konstrukcji hipersamochód PMC Project LMH.

Ujawniono prowizoryczny kalendarz WEC na sezon 2021

Długodystansowe Mistrzostwa Świata w przededniu tegorocznego wyścigu 24h Le Mans ujawniły prowizoryczny kalendarz WEC na sezon 2021.

Peugeot pokazało rysunki hipersamochodu Le Mans

Francuski producent Peugeot powróci do startów wyścigu 24 godziny Le Mans od 2022 roku z hipersamochodem własnej konstrukcji.

Kobayashi na pole position, Rebellion w pierwszej linii

Kamui Kobayashi wywalczył pole position do tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans dla załogi Toyoty #7. Japończyk pokonał w piątkowych kwalifikacjach Hyperpole Gustavo Menezesa z Rebellion Racing #1 oraz swojego rodaka Kazukiego Nakajimę w siostrzanej Toyocie #8.

Kobayashi na prowizorycznym pole position w Le Mans

Fabryczny zespół Toyoty zajął prowizoryczny pierwszy rząd na starcie do wyścigu 24 godziny Le Mans. Kamui Kobayashi wykręcił najlepszy czas w czwartkowej pierwszej sesji kwalifikacyjnej, pokonując swojego zespołowego kolegę Kazukiego Nakajimę różnicą 0,247 sekundy.

Buemi najszybszy, dwie czerwone flagi w drugim treningu

Sébastien Buemi zszedł poniżej bariery 3:20 podczas drugiego czwartkowego treningu przed wyścigiem 24 godziny Le Mans. Trzygodzinna sesja była dwukrotnie przerywana po wypadkach samochodów ekipy Idec Sport.

Porsche w okolicznościowych barwach na Le Mans

19 i 20 września 2020 roku Porsche znów zmierzy się z wyzwaniami długodystansowego klasyka w Le Mans – i przystąpi do wyścigu z maszynami w specjalnych barwach. Dwie 911 RSR wystawiane przez fabryczną ekipę GT Porsche wystartują w mocno obsadzonej klasie GTE-Pro w czerwono-białym i czarno-białym malowaniu – dla upamiętnienia pierwszego z 19 zwycięstw producenta w „generalce” 24-godzinnego wyścigu Le Mans sprzed 50 lat.

Toyota na czele pierwszego treningu w Le Mans

Kazuki Nakajima uzyskał najlepszy wynik pierwszej sesji treningowej przed tegorocznym wyścigiem 24 godziny Le Mans. Japończyk pokonał okrążenie Circuit de la Sarthe w czasie 3:21,656, pokonując swojego zespołowego kolegę Kamuiego Kobayashiego.

Podejście numer dwa – zapowiedź 24h Le Mans

Ze względu na pandemiczną przerwę spowodowaną koronawirusem, najsłynniejszy wyścig 24-godzinny Le Mans został przeniesiony na nadchodzący weekend. Wstępnie stawka na długiej nitce toru Circuit de la Sarthe miała rywalizować w czerwcu, jednak nie było to możliwe, ze względu na wspomnianą pandemię COVID-19.

Alpine potwierdza program startów w LMP1 od 2021 roku

Alpine oficjalnie ogłosiło plany wejścia do klasy LMP1 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata od następnego sezonu, wykorzystując prototyp Rebellion R-13.