Márquez: To ważne, że w MotoGP jest coraz więcej kobiet

Marc Márquez, po tym jak zwyciężył na torze Circuit of the Americas, pojawił się na podium z kobietą pracującą w jego zespole, Jenny Anderson. Na konferencji przez Grand Prix Emilii-Romanii Hiszpan opowiadał o roli Brytyjki w zespole, a także cieszył się z tego, że w MotoGP jest coraz więcej kobiet i wyraził nadzieję, że niedługo znów będą rywalizowały na torze.

Espargaró: Ten rok to rollercoaster

Pol Espargaró zajął drugie miejsce na torze Misano, zdobywając swoje pierwsze podium dla Repsol Hondy. Dzięki zwycięstwu Marca Márqueza, zespół zapisał też na swoim koncie pierwszy dublet od Grand Prix Aragonii 2017.

Márquez: Zwycięstwo w Misano ważniejsze niż to w Austin

Marc Márquez odniósł swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie, a drugie z rzędu na torze w Misano. Dodatkowo dzięki temu, że na podium stanął także Pol Espargaró, zespół Repsol Honda zdobył pierwszy dublet od Grand Prix Aragonii 2017.

Fabio Quartararo pierwszym francuskim mistrzem świata w MotoGP

Mimo startu z piętnastej pozycji, Fabio Quartararo zdołał wykorzystać wywrotkę Francesco Bagnai i zgarnąć tytuł mistrzowski już na Misano. Osiągnięcie Francuza jest również pierwszym mistrzostwem dla Yamahy zdobytym od 2015 roku, kiedy wygrał Jorge Lorezno.

Márquez wygrywa w Misano, Quartararo mistrzem świata MotoGP

Marc Márquez odniósł trzecie w tym sezonie zwycięstwo w wyścigu MotoGP o Grand Prix Emilii-Romanii na torze Misano. Drugie miejsce zajął Pol Espargaró, dając pierwszy od dawna dublet Repsol Hondzie, a na najniższym stopniu podium stanął Enea Bastianini. W wyniku wywrotki Francesco Bagnai z pozycji lidera, Fabio Quartararo, który przekroczył linię mety na czwartej pozycji, zapewnił sobie tytuł motocyklowego mistrza świata MotoGP na trzy wyścigi przed końcem.

Pol Espargaró: Ryzyko nam się opłaciło

Pol Espargaró ma za sobą bardzo udaną sesję kwalifikacyjną na torze Misano. Hiszpan dosiadający motocykla Repsol Hondy zajął czwarte miejsce w kwalifikacjach, tracąc do pole position niespełna dwie dziesiąte sekundy.

Bagnaia: Jesteśmy gotowi do walki w każdych warunkach

Francesco Bagnaia znów pokazał swoje mocne tempo, zdobywając kolejne pole position, już czwarte z rzędu. W ten sposób Włoch zwiększył swoje szansę na przeniesienie walki o tytuł mistrzowski do Portugalii, gdyż jego rywal i lider mistrzostw Fabio Quartararo wystartuje dopiero z piętnastego pola.

Miller: Jestem zadowolony z wyniku

Jack Miller po zostaniu najszybszym zawodnikiem w piątkowych sesjach, w kwalifikacjach był w stanie wykręcić czas niewiele gorszy od swojego zespołowego partnera, Francesco Bagnai, który sięgnął po kolejne pole position. Dzięki temu Ducati może cieszyć się z trzeciego w tym sezonie 1-2 w na starcie do wyścigu, a Australijczyk z kolejnego pierwszego rzędu.

Quartararo: Próbowałem wszystkiego co mogłem

Fabio Quartararo dzisiejsze kwalifikacje ukończył na piętnastej pozycji, gdy jego największy rywal w walce o tytuł mistrza świata, Francesco Bagnaia, wywalczył pole position. Były to też pierwsze kwalifikacje w tym sezonie, w których Francuz musiał przedzierać się przez Q1 a dodatkowo pierwsze w karierze w klasie królewskiej, w których do Q2 w ogóle nie przeszedł.

Bagnaia czwarty raz z rzędu wystartuje z pole position

Francesco Bagnaia z fabrycznego zespołu Ducati zdobył kolejne pole position w tym sezonie i po raz czwarty z rzędu ustawi się na pierwszym polu startowym. Za plecami Włocha uplasowali się Jack Miller i niespodziewanie Luca Marini.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league