Odwołano motocyklowe Grand Prix Tajlandii

Tegoroczny wyścig MotoGP o Grand Prix Tajlandii został odwołany po raz drugi z rzędu z powodu pandemii COVID-19.

Dani Pedrosa pojedzie z dziką kartą w Grand Prix Styrii

Trzy lata po swoim ostatnim występie w MotoGP Dani Pedrosa będzie miał okazję powrócić w barwach KTM’a z dziką kartą w Grand Prix Stryrii na torze Red Bull Ring.

MotoGP powróci w tym roku do Portugalii

Kalendarz sezonu 2021 Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP przeszedł kolejne zmiany. W związku z odwołaniem Grand Prix Australii, seria drugi raz zawita na tor Algarve.

Plotki potwierdzone, Viñales odchodzi z Yamahy

Zespół fabryczny Yamahy w MotoGP potwierdził krążące od kilku dni plotki o tym, że Maverick Viñales chce zakończenia swojego kontraktu przed czasem. Hiszpan miał podpisany kontrakt na lata 2021-2022, ale po otrzymaniu prośby od samego zawodnika, zespół zgodził się na rozwiązanie umowy.

Quartararo wygrywa, dublet Yamahy w TT Assen

Fabio Quartararo odniósł zwycięstwo w wyścigu królewskiej klasy MotoGP o TT Assen. Pokonał on swojego zespołowego kolegę z fabrycznego zespołu Yamahy, Mavericka Viñalesa, a na najniższym stopniu podium stanął aktualny mistrz świata, Joan Mir z Suzuki.

Viñales zdobywa pole position w kwalifikacjach do wyścigu o TT Assen

Maverick Viñales potwierdził swoją bardzo dobrą dyspozycję na holenderskim torze Assen i zdobył pole position do jutrzejszego wyścigu poprawiając rekord toru. Hiszpan pokonał ostatecznie Fabio Quartararo, a pierwszy rząd na starcie wyścigu uzupełni Francesco Bagnaia.

Viñales z najlepszym czasem trzeciego treningu MotoGP w Assen

Maverick Viñales z fabrycznego zespołu Monster Yamaha był najszybszy w trakcie trzeciej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem MotoGP na torze Assen. Hiszpan wyprzedził swojego zespołowego kolegę Fabio Quartararo o dwie dziesiąte sekundy, czołową trójkę uzupełnił Pol Espargaró z Repsol Hondy.

Viñales najszybszy w pierwszym treningu TT Assen

Maverick Viñales z Yamahy uzyskał najlepszy czas okrążenia w pierwszej sesji treningowej holenderskiego TT na torze Assen, próbując odbudować formę po fatalnym występie w Grand Prix Niemiec.

Viñales na czele deszczowego treningu w Assen, groźna wywrotka Márqueza

Maverick Viñales z Yamahy uzyskał najlepszy czas okrążenia również w drugim, zakłóconym przez opady deszczu, treningu przed holenderskim Tourist Trophy. Niezwykle groźną wywrotkę przy wysokiej prędkości zaliczył Marc Márquez, jednak na szczęście Hiszpan nie doznał urazu.

Grand Prix Ameryk wraca do kalendarza MotoGP

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Motocyklowe Mistrzostwa Świata MotoGP znów zawitają na tor Circuit of the Americas.