Fabio Quartararo wywalczył hat-trick podczas przedsezonowych testów MotoGP w Malezji, uzyskując najlepszy czas również na zakończenie jazd na torze Sepang.

Jorge Lorenzo, który w tym sezonie jest zawodnikiem testowym Yamahy, zasiądzie na motocyklu japońskiego producenta podczas ostatniego dnia przedsezonowych testów MotoGP w Malezji.

Fabio Quartararo uzyskał najlepszy czas także drugiego dnia przedsezonowych testów MotoGP na malezyjskim torze Sepang. Drugi wynik wykręcił Jack Miller, a czołową trójkę uzupełnił zawodnik testowy KTM-a – Dani Pedrosa.

Fabio Quartararo był autorem najlepszego czasu pierwszego dnia przedsezonowych testów MotoGP w Malezji, będąc nieznacznie szybszym od zespołowego kolegi z Petronas Yamahy SRT Franco Morbidelliego.

Fabryczny zespół Yamahy ujawnił w Sepang przed rozpoczęciem testów MotoGP tegoroczne malowanie M1, które w zasadzie nie zmieniło się względem poprzedniego sezonu.

Ekipa Suzuki ujawniła nowe barwy swojego tegorocznego motocykla na zbliżający się sezon MotoGP.

Zespół Repsol Honda ujawnił tegoroczne malowanie swoich motocykli, których dosiadać będą bracia Márquez: mistrz świata Marc oraz Álex.

Trzykrotny mistrz świata Jorge Lorenzo powróci do MotoGP w roli zawodnika testowego. Hiszpan będzie pracować dla zespołu fabrycznego Yamaha, dla którego ścigał się w latach 2008-2016.

Yamaha ogłosiła, że Fabio Quartararo na początku przyszłego sezonu przejdzie do fabrycznego zespołu, gdzie zastąpi Valentino Rossiego. Japońska ekipa oświadczyła przy okazji, że jest w stanie zagwarantować utytułowanemu Włochowi motocykl w przypadku, gdyby chciał pozostać w MotoGP.

Zespół Yamaha ogłosił przedłużenie kontraktu z obecnym zawodnikiem ekipy Maverickiem Viñalesem co najmniej do zakończenia sezonu 2022.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race