Szef zespołu Ferrari Mattia Binotto zapowiada duże zmiany w sposobie rozgrywania sezonu 2020 Formuły 1, którego start został przesunięty przynajmniej do połowy czerwca.

Niedoszłe do skutku Grand Prix Australii Formuły 1 jeszcze przez długi czas będzie wywoływać kontrowersje, wraz z pojawianiem się nowych zakulisowych informacji. Jedną z takich ciekawostek ujawnił Romain Grosjean, który o odwołaniu wyścigu dowiedział się od Sebastiana Vettela.

Zaplanowane na 14 czerwca Grand Prix Kanady stanowi w tej chwili prowizoryczną inaugurację sezonu 2020 Formuły 1. Czy w Montrealu podzieli los przełożonych lub odwołanych ośmiu pierwszych rund, dowiemy się w przeciągu najbliższych trzech tygodni.

Były szef Renault w Formule 1 Flavio Briatore przyznał, że wystąpiły u niego objawy bardzo podobne do tych wywoływanych przez chorobę COVID-19. Miało to miejsce zanim chińskie władze poinformowały o wystąpieniu nowego koronawirusa i na długo przed tym, jak oficjalnie pojawił się w Europie.

CEO Formuły 1 Chase Carey wystosował oświadczenie, informując o aktualnej sytuacji w Formule 1, która została dotkniętą pandemią koronawirusa, jak również zaznaczył, że liczy na zorganizowanie od 15 do 18 wyścigów, począwszy od lata, nie wykluczając przeprowadzenia różnych eksperymentów.

Robert Kubica powiedział, że zespół Renault Formuły 1 nadal wykorzystuje w swoich samochodach projekt kierownicy, którą opracował przed sezonem 2011.

Nowy właściciel toru Indianapolis Motor Speedway Roger Penske zdradził, że rozpoczęto rozmowy z szefem Formuły 1 Chasem Careyem w sprawie powrotu mistrzostw świata na najsłynniejszy tor w Ameryce Północnej.

Andreas Seidl jako prawdziwy lider i szef zespołu pozostał w Australii i wspiera członków McLarena, którzy pozostają w izolacji po tym, jak mieli kontakt z zarażonym pracownikiem zespołu Formuły 1.

Już w najbliższy weekend Formuła 1 powraca do ścigania. Tradycyjnie wyścig odbędzie się na torze Albert Park, gdzie dobre wspomnienia ma Robert Kubica.

Kimi Räikkönen przyznał, że choć nadal lubi rywalizację w Formule 1, w ostatnich latach priorytetem jest dla niego najbliższa rodzina.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race