Daniel Ricciardo w swoich wspomnieniach stwierdził, że wyścig o Grand Prix Monako 2018 był dla niego mocno stresujący, ale po zwycięstwie poczuł on ogromną ulgę, zwłaszcza po tym, co wydarzyło się dwa lata wcześniej.

Szef toru Silverstone Stuart Pringle zapewnił, że Grand Prix Wielkiej Brytanii może zostać przeniesione na inny termin, jeżeli restrykcje wprowadzone przez brytyjski rząd uniemożliwią organizację wyścigu 26 lipca.

Carlos Sainz Jr, który od przyszłego roku będzie reprezentować barwy zespołu Ferrari, opisał jak wyglądały negocjacje i omówienie szczegółów kontraktu. Ze względu na koronawirusa, negocjacje odbywały się online, a niemożność spotkania się twarzą w twarz było dla Hiszpana „dziwnym doświadczeniem”.

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner powiedział, że powrót Sebastiana Vettela do jego ekipy jest mało prawdopodobny, ponieważ wówczas doszłoby do swego rodzaju konfliktu z Maxem Verstappenem.

Przewodniczący komisji medycznej FIA prof. Gerard Saillant uważa, że nawet dziesięć przypadków zakażenia koronawirusem w padoku Formuły 1 nie będzie automatycznie oznaczało, że wyścigi nie będą mogły dojść do skutku.

Szef Mercedesa Toto Wolff przyznał, że istnieją powody zarówno marketingowe, jak i sportowe, aby podpisać umowę z Sebastianem Vettelem, jednak zaznaczył, że decyzja w sprawie składu kierowców nie zostanie podjęta w najbliższym czasie.

Grand Prix Rosji może być pierwszym wyścigiem w sezonie 2020 Formuły 1, który odbędzie się przy pełnych trybunach. Jak uważa Alexey Titov, szef firmy Rosgonki, który jest promotorem wyścigu w Soczi, wyścig odbyłby się zgodnie z planem 27 września.

Były szef zespołu Renault Flavio Briatore uważa, że Fernando Alonso jest gotowy na powrót do Formuły 1. Według Włocha, Hiszpan jest „spokojniejszy” i bardziej wyważony po tym, jak przez rok nie jeździł w Formule 1.

Były szef mechaników Ferrari oraz szef ekipy Benetton Joan Villadelprat uważa, że Carlos Sainz Jr musi być chętny do współpracy przy integracji z Ferrari.

Właściciel brytyjskiego zespołu wyścigowego Trevor Carlin uważa, że nowy nabytek Ferrari w Formule 1 Carlos Sainz Jr będzie walczyć o miano pierwszego kierowcy z Charlesem Leclerkiem. Carlin wystawiał samochód dla Hiszpana w trakcie jego występów w Formule 3.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race