Wolff: Myślę, że był to faul taktyczny

Incydent, który miał miejsce w trakcie wyścigu o Grand Prix Włoch, bez wątpienia sprawi, że walka o mistrzostwo świata kierowców stanie się jeszcze ostrzejsza. Co więcej będzie on swoistą pożywką dla pewnego rodzaju medialnej „wojny”, jaka toczy się od dłuższego czasu pomiędzy zespołami Red Bulla i Mercedesa.

Horner: To był incydent wyścigowy

Incydent pomiędzy Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem w niedzielnym Grand Prix Włoch będzie w najbliższym czasie bardzo szeroko komentowany. To już druga kolizja pomiędzy pretendentami do tytułu w tym sezonie, która spowodowała to, iż co najmniej jeden z wyżej wymienionych kierowców musiał przedwcześnie zakończyć swój wyścig.

Vettel: Mój wyścig skończył się już na pierwszym okrążeniu

Sebastian Vettel wyścig na torze Monza zakończył na 12. pozycji i jak sam mówił po niedzielnych zmaganiach, jego szanse na dobry wynik zakończyły się już na pierwszym okrążeniu. Grand Prix Włoch jest drugim wyścigiem z rzędu, w którym Niemiec nie zdobył punktów.

FIA zbada szczegółowo wypadek Verstappena i Hamiltona

Dział bezpieczeństwa FIA przyjrzy się bardziej szczegółowo wypadkowi, do którego doszło podczas Grand Prix Włoch między Maxem Verstappenem i Lewisem Hamiltonem.

Kubica: Wydobyliśmy z wyścigu tyle, ile mogliśmy

Robert Kubica podczas Grand Prix Włoch zajął 14. pozycję na mecie. Polak przyznał po zakończonej rywalizacji, że zmagał się z brakiem przyczepności.

Norris: Uczucia, które mam względem drużyny są ważniejsze, niż moje własne

Lando Norris zagrał drugie skrzypce w spektakularnym wyścigu na Monzy, co pomogło McLarenowi wywalczyć pierwszy dublet od 2010 roku. Brytyjczyk jednak przyznał, że mimo tego miał słodko-gorzkie uczucia po wyścigu, ponieważ sam chciał jechać po zwycięstwo w Grand Prix Włoch.

Bottas: Świetnie się bawiłem, to był dobry wyścig

Valtteri Bottas  dojechał do mety Grand Prix Włoch na czwartej lokacie, ale po karze dla Sergio Pereza awansował na trzecie miejsce i przyznał, że ukończenie wyścigu na podium było jego celem na niedzielne zmagania. 

Mazepin przeprosił Schumachera po kolejnej kolizji

Podczas restartu do Grand Prix Włoch doszło do kolejnej kolizji pomiędzy zespołowymi kolegami z zespołu Haas F1 Team. Mick Schumacher i Nikita Mazepin zderzyli się na 24. okrążeniu wyścigu o Grand Prix Włoch.

Hamilton: Verstappen nie chciał ustąpić

Niezaprzeczalnym jest fakt, że rywalizacja pomiędzy Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem weszła na wyższy poziom. W połowie Grand Prix Włoch incydent pomiędzy kierowcami walczącymi o tytuł mistrza świata wyeliminował ich obydwu z dalszej walki.

Ricciardo wzruszony po zwycięstwie na Monzy

Daniel Ricciardo odniósł pierwsze zwycięstwo dla zespołu McLarena od 2012 roku, kiedy Jenson Button zwyciężył w wyścigu o Grand Prix Brazylii. Dla Australijczyka to pierwsze podium w barwach ekipy z Woking i od razu udało mu się stanąć na jego najwyższym stopniu.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league