Dyrektor techniczny zespołu Racing Point Andrew Green uważa, że zmniejszenie ilości dni przedsezonowych testów byłoby dobrym rozwiązaniem z perspektywy powiększonego do 22 wyścigów kalendarza.

George Russell twierdzi, że fala negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych pod jego adresem jest przytłaczająca. Jak zauważa, są one kierowane głównie od fanów Roberta Kubicy.

Daniel Ricciardo uważa, że obecny skład kierowców w zespole Ferrari przypomina mu rok 2014, kiedy to wspólnie z Sebastianem Vettelem tworzyli duet w ekipie Red Bull Racing.

Doradca zespołu Red Bull Racing Helmut Marko stwierdził, że przyczyną zamiany miejsc między Pierrem Gaslym a Alexandrem Albonem były problemy dotychczasowego kierowcy ekipy z Milton Keynes z wyprzedzeniem innych zawodników.

Zespół Formuły 1 Williams przechodzi przez bardzo wzburzony okres. Od początku sezonu 2018 jego kierowcy tylko czterokrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce, opóźnienia w fabryce sprawiły, że ekipa nie wzięła udziału we wszystkich dniach przedsezonowych testów, a dyrektor techniczny Paddy Lowe wziął długoterminowy urlop, by ostatecznie opuścić szeregi ekipy pod koniec czerwca.

Charles Leclerc przyznał, że największym wyzwaniem podczas pierwszej połowy tegorocznego sezonu F1, było dla niego przystosowanie się do pracy w zespole Ferrari.

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner zaczął poważnie brać pod uwagę walkę o drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów Formuły 1 z Ferrari, lecz w tym celu potrzebuje solidnych wyników ze strony obu swoich zawodników.

Dyrektor ds. sportowych Formuły 1 Ross Brawn uważa, że przerwa wakacyjna przyszła we właściwym momencie dla swojego byłego zespołu Ferrari, który nie odniósł w tym sezonie jeszcze żadnego zwycięstwa.

Valtteri Bottas nie krył rozczarowania po tym, jak Charles Leclerc swoim manewrem wyprzedzania uszkodził w jego samochodzie przednie skrzydło, co w efekcie zrujnowało wyścig fińskiego kierowcy.

Sergio Perez przyznał, że jego kolizja z Alexem Albonem w końcówce niedzielnego wyścigu o Grand Prix Węgier była niepotrzebna.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race