GruppeM wystawi drugi samochód w DTM

Jedyny pozaeuropejski zespół w Deutsche Tourenwagen Masters – zarejestrowany w Hong Kongu GruppeM Racing – zapowiedział wystawienie dwóch samochodów w sezonie 2022.

Marko: Van der Linde powinien być zawieszony

Konsultant ds. motorsportu Red Bulla Helmut Marko zabrał głos w sprawie kolizji pomiędzy Kelvinem van der Linde i Liamem Lawsonem na starcie ostatniego wyścigu sezonu Deutsche Tourenwagen Masters. Austriak uważa, że w Formule 1 Afrykanin zostałby już zawieszony za swoje manewry.

Götz wygrywa chaotyczny finał sezonu i zostaje mistrzem DTM

Maximilian Götz odniósł swoje trzecie zwycięstwo w sezonie 2021 Deutsche Tourenwagen Masters na ulicach Norymbergii. Niemiec odrobił 22-punktową stratę do Liama Lawsona i został mistrzem serii.

Götz dominuje w Norymbergii, wciąż trzech pretendentów do tytułu DTM

Maximilian Götz odniósł swoje drugie zwycięstwo w Deutsche Tourenwagen Masters. Bawarczyk odniósł zdecydowane zwycięstwo na ulicach domowego wyścigu na torze Norisring, utrzymując się tym samym w walce o tytuł na jeden wyścig do końca sezonu.

Cassidy zamiast Albona w finale DTM

Nick Cassidy zastąpi Alexandra Albona podczas ostatniej rundy sezonu 2021 Deutsche Tourenwagen Masters na torze Norisring. Będzie to debiut Nowozelandczyka za kierownicą Ferrari zespołu AF Corse.

Kolejny występ Haupta w DTM

52-letni Hubert Haupt zaliczy swój drugi weekend wyścigowy w tegorocznej Deutsche Tourenwagen Masters. Niemiec ponownie zasiądzie za kierownicą Mercedesa-AMG swojego własnego zespołu.

Di Grassi wystartuje gościnnie w DTM

Były mistrz Formuły E Lucas di Grassi weźmie udział w dwóch ostatnich rundach Deutsche Tourenwagen Masters na torach Hockenheim i Norisring. Będzie to pożegnanie Brazylijczyka z zespołem Abt Sportsline, dla którego startował w elektrycznych wyścigach.

Auer odnosi pierwsze zwycięstwo w nowej DTM

Lucas Auer zamienił pole position na zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Deutsche Tourenwagen Masters w Assen. Austriak pokonał lidera klasyfikacji generalnej Liama Lawsona, a podium uzupełnił zwycięzca z poprzedniego dnia Marco Wittmann.

Wittmann wygrywa w DTM pomimo kary

Marco Wittmann odniósł swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie Deutsche Tourenwagen Masters. Dwukrotny mistrz serii przezwyciężył 5-sekundową karę i stanął na najwyższym stopniu podium w Assen, pokonując Mirko Bortolottiego i Liama Lawsona.

Lawson wygrywa w DTM dzięki szybkiej zmianie opon

Liam Lawson został pierwszym kierowcą, który wygrał oba wyścigi weekendu Deutsche Tourenwagen Masters od czasu wprowadzenia samochodów specyfikacji GT3. Nowozelandczyk dzięki szybszemu pit-stopowi pokonał ruszającego z pole position Marco Wittmanna.