Wittmann pokonuje Rasta w finale DTM

Marco Wittmann odniósł swoje jedyne tegoroczne zwycięstwo w Deutsche Tourenwagen Masters podczas ostatniego wyścigu sezonu 2022 na torze Hockenheim. Kierowca BMW pokonał startującego z pole position René Rasta.

Wittmann popisał się doskonałym startem z czwartego pola i objął prowadzenie już w pierwszym zakręcie, objeżdżając Mariusa Zuga, Clemensa Schmidta i René Rasta. Zug spadł ostatecznie na czwartą pozycję, wyprzedzony również przez Deva Gore’a, który na starcie wyszedł przed lidera klasyfikacji generalnej Sheldona van der Linde.

Kierowca BMW również zaczął przesuwać się do przodu, wyprzedzając na drugim okrążeniu Zuga i Gore’a. Po zakwalifikowaniu się na odległej 11. pozycji, szybkie postępy robił inny z pretendentów do tytułu Lucas Auer, który po drugim okrążeniu był już szósty.

Austriak nie był w stanie robić dalszych postępów i na czwartym okrążeniu stracił jedną lokatę na rzecz Nico Müllera. Pozycję stracił także Sheldon van der Linde, wyprzedzony przez Zuga.

Zarówno Sheldon van der Linde jak i Auer zjechali do boksów przy pierwszej możliwej okazji, na 6. okrążeniu. Szybki pit-stop zadziałał na korzyść kierowcy Mercedesa-AMG, który przeskoczył przed Gore’a.

Rast zjechał na zmianę opon na 10. okrążeniu, a Wittmann zrobił to samo okrążenie później. Rast wykorzystał nowe opony, aby wyprzedzić dotychczasowego lidera wyścigu. Na następnym kółku popełnił jednak błąd i wypadł z toru w zakręcie Parabolika, oddając lokatę kierowcy BMW.

Gdy cała stawka wykonała swój obowiązkowy pit-stop, sytuacja wróciła do normy. Wittmann znów prowadził, przed Rastem i Sheldonem van der Linde. Czwarty był Zug, mający za sobą Kelvina van der Linde, Müllera i Auera. W tej grupie powinien znajdować się również Clemens Schmidt, lecz jadący długo w pierwszej trójce kierowca Lamborghini przebił tylną oponę – podobnie jak wcześniej Ricardo Feller i Philipp Eng.

W takiej kolejności kierowcy dojechali już do mety. Wittmann odniósł tym samym swoje pierwsze zwycięstwo od Assen 2021, natomiast trzecie miejsce wystarczyło, aby tytuł w sezonie 2022 zapewnił sobie Sheldon van der Linde.

PNrKierowcaZespół Rezultat
111
Marco Wittmann
Walkenhorst Motorsport34 okr.
233
René Rast
Abt Sportsline+ 4,425
331
Sheldon van der Linde
Schubert Motorsport+ 14,793
466
Marius Zug
Attempto Racing+ 15,084
53
Kelvin van der Linde
Abt Sportsline+ 23,821
651
Nico Müller
Team Rosberg+ 41,011
722
Lucas Auer
Mercedes-AMG Team Winward+ 41,433
810
Leon Köhler
Walkenhorst Motorsport+ 41,557
94
Luca Stolz
Mercedes-AMG Team HRT+ 42,360
106
Alessio Deledda
GRT Grasser Racing Team+ 58,164
1112
Dev Gore
Team Rosberg+ 1:30,349
127
Ricardo Feller
Abt Sportsline+ 1:32,716
NSK88
Maro Engel
Mercedes-AMG GruppeM Racing
NSK85
Clemens Schmid
GRT Grasser Racing Team
NSK18
Maximilian Buhk
Mercedes-AMG Team Mücke
NSK25
Philipp Eng
Schubert Motorsport
NSK63
Mirko Bortolotti
GRT Grasser Racing Team
NSK92
Christian Engelhart
SSR Performance
NSK1
Maximilian Götz
Mercedes-AMG Team Winward
NSK74
Felipe Fraga
Red Bull AlphaTauri AF Corse

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze