Czwarte zwycięstwo Piastriego w F2 w tym sezonie

Oscar Piastri wygrał drugi wyścig sprinterski na torze w Arabii Saudyjskiej. Drugie miejsce wywalczył Bent Viscaal, a na najniższym stopniu podium stanął Robert Szwarcman.

Armstrong wygrywa po raz pierwszy w Formule 2

Marcus Armstrong z zespołu DAMS odniósł pierwsze zwycięstwo w Formule 2, triumfując w pierwszym wyścigu sprinterskim na torze Jeddah. Drugie miejsce zajął Liam Lawson, a na najniższym stopniu podium stanął Jüri Vips.

Piastri z czwartym z rzędu pole position w Formule 2

Oscar Piastri wywalczył pole position do niedzielnego wyścigu głównego Formuły 2 w Arabii Saudyjskiej, za co zdobył już po raz czwarty z rzędu dodatkowe cztery punkty do klasyfikacji sezonu. Obok niego swój samochód ustawi jego zespołowy kolega z Premy, Robert Szwarcman, a z trzeciego pola ruszy Theo Pourchaire.

Doohan zadebiutuje w Formule 2

Jack Doohan wystartuje w wyścigach na torach w Arabii Saudyjskiej oraz w Abu Zabi. Australijczyk zastąpi Richarda Verschoora w zespole MP Motorsport. Jego partnerem zespołowym będzie Clément Novalak.

Sargeant zadebiutuje w Formule 2 w Arabii Saudyjskiej

Logan Sargeant wystartuje w dwóch rundach Formuły 2 w Arabii Saudyjskiej. Amerykański kierowca ścigał się do tej pory w Formule 3, zajmując w tym sezonie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Caldwell zadebiutuje w Formule 2

Olli Caldwell wystartuje w dwóch ostatnich wyścigach sezonu 2021 Mistrzostw Formuły 2, zastępując Davida Beckmanna w zespole Campos Racing. Brytyjczyk weźmie udział w wyścigach na torze w Arabii Saudyjskiej oraz na torze Yas Marina w Abu Zabi. 19-latek ścigał się do tej pory w Formule 3, gdzie w sezonie 2021 cztery razy stawał na podium, raz wygrywając wyścig.

Campos Racing przedłuża kontrakt z Boschungiem

Hiszpański zespół Campos Racing powiadomił o nowym kontrakcie ze szwajcarskim kierowcą Ralphem Boschungiem. Kontrakt obejmuje rok 2022 i będzie drugim pełnym sezonem, podczas którego Boschung będzie jeździł dla Campos w Formule 2.

F2 i F3 zmieniają punktację na sezon 2022

Włodarze Formuły 2 oraz Formuły 3 przedstawili kilka dni temu zmiany w punktacji na nadchodzący sezon 2022.

Zaprezentowano nowy kalendarz Formuły 2 na sezon 2022

Władze Mistrzostw Formuły 2 podały kalendarz na nadchodzący sezon. Wyścigi odbędą się w 13 państwach na 14 różnych torach. Do torów znanych z poprzedniego sezonu dołączy 7 obiektów, z czego dwa po raz pierwszy będą gościć F2.

Piastri powiększa prowadzenie w Formule 2

Lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Formuły 2 Oscar Piastri oddalił się od swojego największego rywala Guanyu Zhou dzięki wygranej w głównym wyścigu weekendu na Sochi Autodrom.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league