Tsunoda wygrywa ostatnie kwalifikacje F2, Schumacher 18.

Yuki Tsunoda utrzymał szanse na mistrzostwo w tegorocznym sezonie Formuły 2 dzięki czterem punktom za pole position do głównego wyścigu na zewnętrznej konfiguracji toru w Bahrajnie. Lider klasyfikacji generalnej Mick Schumacher wykręcił dopiero 18. rezultat.

Szwarcman wygrywa w wyścigu sprinterskim F2 w Bahrajnie

Robert Szwarcman odniósł zwycięstwo w niedzielnym, sprinterskim wyścigu Formuły 2 w Bahrajnie podczas przedostatniej rundy mistrzostw. Drugie miejsce zajął jego rodak Nikita Mazepin, a na najniższym stopniu podium stanął Louis Delétraz, który jako jeden z nielicznych zdecydował się zmienić opony w wyścigu.

Drugovich wygrywa w wyścigu głównym F2, Ilott zmniejsza stratę do Schumachera

Felipe Drugovich odniósł pewne zwycięstwo w sobotnim wyścigu głównym Formuły 2 przedostatniej rundy sezonu mistrzostw w Bahrajnie. Drugie miejsce zajął Callum Ilott, który dzięki czwartej pozycji Schumachera zmniejszył stratę w klasyfikacji mistrzostw, a na najniższym stopniu podium stanął Jehan Daruvala, dla którego jest to pierwszy finisz w czołowej trójce w F2.

Ilott dominuje w kwalifikacjach F2 w Bahrajnie, Schumacher dopiero dziesiąty

Callum Ilott w dominujący sposób wywalczył pole position do wyścigu głównego Formuły 2 w Bahrajnie, uzyskując dzięki temu cenne cztery punkty do klasyfikacji. Aktualny lider mistrzostw Mick Schumacher zakwalifikował się dopiero na 10. pozycji.

Arabia Saudyjska w prowizorycznym kalendarzu Formuły 2

Władze Mistrzostw Formuły 2 opublikowały prowizoryczny kalendarz na sezon 2021. Dzięki zmianie formatu weekendu, utrzymano 24 wyścigi, pomimo skrócenia sezonu do ośmiu rund. Nowością będzie wyścig na torze ulicznym w Arabii Saudyjskiej.

F2 i F3 z nowym formatem weekendu wyścigowego od 2021 roku

Władze Formuły 2 oraz Formuły 3 potwierdziły zmiany na sezon 2021, które uwzględniają mniejszą liczbę rund oraz fakt, że już nie będą organizować wspólnie wyścigów.

Pourchaire zadebiutuje w Formule 2 w Bahrajnie

Tegoroczny wicemistrz Formuły 3 Théo Pourchaire zostanie drugim kierowcą, który otrzyma szansę wcześniejszego debiutu w Formule 2 i wystąpi podczas dwóch rund w Bahrajnie w barwach ekipy BWT HWA RACELAB.

Zhou wygrywa w skróconym sprinterskim wyścigu F2 po ogromnym wypadku

Guanyu Zhou odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 2. Sięgnął po nie w wyścigu sprinterskim na rosyjskim torze Sochi Autodrom, który został skrócony z powodu ogromnego wypadku, do którego doszło na siódmym okrążeniu rywalizacji. Drugie miejsce zajął Nikita Mazepin, a na najniższym stopniu podium stanął Mick Schumacher, który ponownie powiększył prowadzenie w mistrzostwach.

Schumacher coraz bliżej tytułu w Formule 2

Mick Schumacher nie krył swojej radości po odniesieniu drugiego zwycięstwa w F2 w tym sezonie. Niemiec popisał się podczas sobotniej rundy dobry startem oraz kilkoma manewrami wyprzedzania, w tym wyprzedzaniem, które dało mu zwycięstwo.

Schumacher wygrywa w wyścigu głównym F2 w Soczi

Mick Schumacher po raz drugi w tym sezonie wygrał wyścig główny Formuły 2, tym razem na rosyjskim torze Sochi Autodrom. Niemiec w drugiej części rywalizacji prezentował lepsze tempo i po genialnym manewrze wyprzedzania na Tsunodzie nie oddał prowadzenia aż do końca. Drugi był kierowca Carlina Yuki Tsunoda, a trzeci kierowca UNI-Virtuosi Callum Ilott.