Vesti wygrywa sprint F2 w zmiennych warunkach

Frederik Vesti wygrał deszczowo-suchy sprint F2 na torze w Barcelonie. Razem z Duńczykiem na podium stanęli dwaj kierowcy ART – Theo Pourchaire był drugi, a pierwszą trójkę uzupełnił Victor Martins.

Dziesiąty w kwalifikacjach Amaury Cordeel startował z pole position do sprintu w Hiszpanii. Z drugiego pola ruszał Jak Crawford, a za nimi startowali kolejno: Vesti, Martins, Dennis Hauger oraz Ayumu Iwasa. Ze względu na mocne opady deszczu sędziowie zadecydowali, że wyścig rozpocznie się od startu lotnego.

Po pojawieniu się zielonych flag Cordeel obronił prowadzenie. Za jego plecami Vesti już w pierwszym zakręcie zaatakował Crawforda. Doszło do kontaktu, a Amerykanin uszkodził zawieszenie i był zmuszony wycofać się z wyścigu. Vesti wyszedł z walki bez szwanku.

Na trzecim okrążeniu kierowca Premy dopadł do liderującego Cordeela. Frederik wykorzystał błąd Belga w zakręcie nr 10 i objął prowadzenie w sprincie. Duńczyk natychmiast zbudował sobie wyraźną przewagę. W tym samym czasie Cordeel nie radził sobie na mokrym torze, a jego kolejne błędy wykorzystali kolejno Hauger i Martins, odbierając kierowcy Virtuosi trzecie, a potem czwarte miejsce.

Między czwartym a ósmym okrążeniem sytuacja w czołówce ustabilizowała się. W środku stawki trwała jednak zaciekła walka o pozycje. Startujący z dziewiątego miejsca Pourchaire przebił się już na szóstą pozycję i pokazywał się w lusterkach jadącego na piątym miejscu Doohana. Ciekawy pojedynek o dziewiąte miejsce stoczyli też Aymu Iwasa i Enzo Fittipaldi.

Na jedenastym okrążeniu tor zaczął wyraźnie przesychać. Zmienne warunki na torze wykorzystał Theo, który zaskoczył Doohana i odebrał Australijczykowi piąte miejsce. Kolejne pozycje tracił też początkowy lider Cordeel.

Po kolejnych kilku okrążeniach na torze pozostały jedynie małe kałuże wody w kilku zakrętach. Na siediemnastym kółku po miękkie opony zjechali Kush Maini oraz Jehan Daruvala. Po nich na slicki decydowali się kolejni kierowcy.

Na dwudziestym okrążeniu Juan Manel Correa wywołał samochód bezpieczeństwa. Kierowca VAR nie zdołał opanować swojego bolidu po założeniu miękkiego kompletu opon i zakopał się w żwirze. Większość stawki wykorzystała neutralizację, by zmienić opony na slicki. Liderem wciąż pozostawał Vesti, przed Martinsem i Haugerem. Czwartą lokatę zajmował Theo.

Do rywalizacji wróciliśmy na 24. kółku. Vesti ponownie odjechał reszcie stawki. Fenomenalną jazdą po restarcie popisał się Pourchaire. Francuz tuż po restarcie minął Haugera w zakręcie nr 1, a sekundy później zaatakował Martinsa, zyskując dwie pozycje na przestrzeni jednego sektora.

Frederik Vesti dowiózł prowadzenie do mety, powiększając swoją przewagę w klasyfikacji kierowców. Drugie miejsce zajął Theo Pourchaire, a podium skompletował Victor Martins. Hauger ukończył wyścig jako czwarty, a punktowaną ósemkę dopełnili: Doohan, Richard Verschoor, Ollie Bearman i Ayumu Iwasa

Start wyścigu głównego w niedzielę o 11:25

PNrKierowcaZespółRezultat
17
Frederik Vesti
Prema Racing26 okr.
25
Théo Pourchaire
ART Grand Prix+ 1,104
36
Victor Martins
ART Grand Prix+ 4,626
41
Dennis Hauger
MP Motorsport+ 5,184
514
Jack Doohan
Invicta Virtuosi Racing+ 5,661
622
Richard Verschoor
Van Amersfoort Racing+ 7,020
78
Oliver Bearman
Prema Racing+ 7,486
811
Ayumu Iwasa
DAMS+ 9,864
912
Arthur Leclerc
DAMS+ 10,215
104
Enzo Fittipaldi
Rodin Carlin+ 12,387
1121
Clement Novalak
Trident+ 12,821
1210
Isack Hadjar
Hitech Pulse-Eight+ 13,951
1320
Roman Staněk
Trident+ 14,329
1415
Amaury Cordeel
Invicta Virtuosi Racing+ 14,657
153
Zane Maloney
Rodin Carlin+ 16,056
1617
Brad Benavides
PHM Racing by Charouz+ 16,922
1725
Ralph Boschung
Campos Racing+ 20,832
1824
Kush Maini
Campos Racing+ 1:00,844
192
Jehan Daruvala
MP Motorsport+ 1 okr.
2016
Roy Nissany
PHM Racing by Charouz+ 1 okr.
NSK23
Juan Manuel Correa
Van Amersfoort Racing
NSK9
Jak Crawford
Hitech Pulse-Eight

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze