Roman Biliński mistrzem FROC

Roman Biliński został mistrzem Formuła Regional Oceania Championship. 19-letni kierowca z Polski zapewnił sobie mistrzostwo w przedostatnim wyścigu cyklu. W samym Grand Prix Nowej Zelandii zajął zaś piątą pozycję.

Trzeci Polak w historii

Kierowcy z Kraju nad Wisłą rzadko kiedy zostają mistrzami poszczególnych serii wyścigowych, które są drabiną w kierunku F1. Do tej pory Polacy mogli poszczycić się tylko dwoma kierowcami, którzy mieli na swoim koncie mistrzostwo. Teraz do Roberta Kubicy i Kacpra Sztuki dołączył Roman Biliński.

19-latek zdominował FROC. Reprezentant M2 Competition 12-krotnie stawał na podium, wygrał z tego sześć wyścigów, a ponadto pięć razy wykręcał najszybszy czas pojedynczego okrążenia w wyścigu. Od czasu wprowadzenia aktualnego formatu mistrzostw jest to jeden z najlepszych wyników w historii serii. W klasyfikacji końcowej zgromadził łącznie 385 punktów.

„Przed wylotem do Nowej Zelandii liczyliśmy na walkę o mistrzostwo, ale nie wywieraliśmy żadnej presji” – powiedział po wszystkim Roman Biliński. „To się udało zrealizować. Aż nie wiem co powiedzieć. Przygodę w Nowej Zelandii zapamiętam do końca życia. Naprawdę działo się tu wiele świetnych rzeczy. Zarówno na torze, jak i poza nim nie było nudy. To mistrzostwo znaczy naprawdę dla mnie bardzo wiele Dziękuję M2 Competition za te kilka tygodni. Bez nich to wszystko nie byłoby możliwe. Każdy z nas dawał z siebie wszystko, aby zakończyć cykl startów z przytupem. Chcę podziękować także mojej wspaniałej rodzinie, która przyjechała na finał FROC. To nie koniec, czekajcie z niecierpliwością na główny sezon, w którym pojadę we FRECA. Mam nadzieję, że kibice nadal będą mnie dopingować, bo ich wsparcie było ogromne”.

Co dalej?

Polski kierowca wyścigowy jest już w drodze powrotnej do Europy. Romana Bilińskiego czeka prawie jednodniowa podróż do domu. Potem kierowca skupi się na treningach, które przygotują go do startów w Europejskiej Formule Regional – FRECA. Podobnie jak w dwóch poprzednich sezonach 19-latka ujrzymy w barwach Tridentu. Świeżo upieczony mistrz FROC nastawia się na regularną walkę o wysokie miejsca.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze