Neuville walczy z Ogierem o zwycięstwo w Rajdzie Monte Carlo

Thierry Neuville popisał się w sobotę fantastyczną jazdą w Rajdzie Monte Carlo i na ostatnim oesie tego dnia odebrał prowadzenie równie dobrze dysponowanemu Sébastienowi Ogierowi.

Neuville objął prowadzenie o poranku na OS10, odbierając je z rąk Elfyna Evansa. Po południu tempo podkręcił Ogier, który w tym czasie wywalczył 700. Etapowe zwycięstwo w swoim karierze, przez co na przedostatnim odcinku różnica między Francuzem a kierowcą Hyundaia wynosiła zaledwie 0,8 sekundy. Jednak Neuville był w stanie odpowiedzieć na zakończenie soboty i przed niedzielą wypracował 3,3 sekundy przewagi nad Ogierem.

W ten sposób Belg prowizorycznie zapewnił sobie maksymalną liczbę 18 punktów w zmienionym systemie punktacji, które nagradzają najlepszych 10 załóg. One zostaną fizycznie przyznane, jeśli reprezentant Hyundaia dojedzie do mety w niedzielę, kiedy do zdobycia jest dodatkowe 7 punktów za dzień oraz kolejne 5 za najlepszy czas na kończącym rajd Power Stage’u.

Ogier, który na początku soboty zajmował trzecie miejsce, ma szansę na zdobycie 15 punktów, podczas gdy piątkowy lider Rajdu Monte Carlo, Evans, może liczyć na 13 punktów po spadku na trzecie miejsce, tracąc ponad pół minuty do lidera po frustrującym dniu.

Na czwartej pozycji plasuje się kierowca Hyundaia Ott Tänak, lecz jego strata wynosi aż minutę 45 sekund z powodu pewnych problemów z silnikiem. Jako piąty jechał Adrien Fourmaux z M-Sportu przed Andreasem Mikkelsenem z Hyundaia, który odzyskał szóstą lokatę z rąk Gregorie Munstera, który wycofał się z rajdu na OS12. Kierowca M-Sportu pojechał szeroko na żwirowym fragmencie przy wolnym lewym zakręcie, co spowodowało, że jego samochód Ford Puma znalazł się w barierze. Pech Munstera to jednak szczęście dla Takamoto Katsuty z Toyoty, który jedzie jako siódmy.

W kategorii WRC2 Nikołaj Griazin po chwilowej utracie prowadzenia odzyskał je na ostatnim oesie dnia, mając nad swoim najbliższym rywalem, Pepe Lopezem, zaledwie 0,2 sekundy przewagi.

Rajd Monte Carlo zakończy się po trzech odcinkach specjalnych w niedzielę.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze