Trudny wyścig F3 Sztuki i Wiśnickiego

Piotr Wiśnicki zajął 25., a Kacper Sztuka 28. miejsce w wyścigu głównym Formuły 3, który odbył się w Bahrajnie. Rywalizację wygrał Luke Browning, który jest również liderem klasyfikacji generalnej po pierwszej rundzie sezonu.

Po trudnych kwalifikacjach Wiśnicki startował do wyścigu głównego z 28. pozycji. Na pierwszych dwóch okrążeniach zdołał zyskać cztery miejsca, a swoją lokatę utrzymywał do siódmego okrążenia. Mimo iż Wiśnicki przekroczył metę na 26. miejscu, 10-sekundowa kara, którą nałożono na Ciana Sheildsa sprawiła, że zawodnik ekipy Rodin zyskał jedną pozycję.

Mniej szczęścia w wyścigu głównym miał Sztuka – pomimo dobrego startu z 23. miejsca, dzięki któremu zyskał jedną pozycję, już po dwóch okrążeniach musiał zjechać do alei serwisowej z powodu uszkodzeń przedniego skrzydła. Usterka w bolidzie Polaka sprawiła, że wyjechał on na końcu stawki i nie był w stanie odrobić strat powstałych przed dodatkowy zjazd do boksów.

„Utrata przedniego skrzydła po incydencie z innym kierowcą przekreśliła szanse na dobry wynik. Później tempo było na poziomie ścisłej czołówki, dlatego wyciągnę wnioski i pozytywne rzeczy z tego weekendu, aby poprawić się w Australii” – napisał w mediach społecznościowych junior Red Bulla.

Rywalizację wygrał Luke Browning. Junior Williamsa wykorzystał błąd Dino Beganovica i objął prowadzenie zaraz po starcie, nie oddając go nawet na jedno okrążenie. Brytyjczyk dojechał do mety z przewagą 1,2 s nad Christianem Mansellem. Najniższe miejsce na podium zajął Tim Tramnitz.

Dzięki wygranej Browning objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej kierowców. Po pierwszym weekendzie ma 25 punktów, o sześć więcej niż Tramnitz. W klasyfikacji zespołów prowadzi natomiast Trident. Włoska ekipa zdobyła dotychczas 38 punktów – o trzy więcej niż drugie w zestawieniu ART Grand Prix.

Formuła 3 powróci do ścigania w dniach 22 – 23 marca w Australii.