Sato wystartuje w Indianapolis 500

Takuma Sato poprowadzi czwarty samochód zespołu Rahal Letterman Lanigan Racing w tegorocznym Indianapolis 500. Dwukrotny zwycięzca dołączy do etatowych kierowców Grahama Rahala, Christiana Lundgaarda i Pietro Fittipaldiego.

Dla Japończyka jest to powrót do domu. Sato ścigał się już w barwach RLL w 2012 roku i ponownie w latach 2018-2021. W tym czasie odniósł cztery z sześciu swoich zwycięstw, w tym to najważniejsze na owalu w Indianapolis w 2020 roku. Nie był to jednak pierwszy raz, kiedy Sato podnosił najważniejsze trofeum w Ameryce. Po raz pierwszy dokonał tego trzy lata wcześniej w barwach Andretti Autosport.

W zeszłym roku Japończyk wystartował we wszystkich wyścigach na owalach jako zmiennik Marcusa Armstronga w Chip Ganassi Racing. Tegoroczna edycja Indy 500 będzie dla Sato piętnastą i szóstą w barwach RLL.

„Jestem absolutnie podekscytowany powrotem na 108. wyścig Indy 500 z Rahal Letterman Lanigan Racing” – powiedział Sato. „Serdecznie dziękuję Bobby’emu [Rahalowi], Mike’owi [Laniganowi] i Davidowi [Lettermanowi] oraz całemu zespołowi za tę niesamowitą okazję. Wdzięczność przepełnia mnie, gdy prowadzę wpis #75, którego głównym sponsorem jest AMADA. Moja podróż z RLL obejmuje ponad dekadę naznaczoną wspólnymi sukcesami, a ponowne dołączenie do zespołu napełnia mnie ogromną ekscytacją. Oto powrót do znajomych twarzy i zawieranie nowych sojuszy. Po prostu nie mogę się doczekać, kiedy zabiorę się do pracy”.

Zadowolenia nie kryli również właściciele zespołu Bobby Rahal i Mike Lanigan.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ponownie powitać Takumę w zespole” – powiedział Rahal. „Oczywiście odnieśliśmy razem wiele sukcesów i jak mówiłem wiele razy, duch Takumy motywuje nie tylko mnie i cały zespół, ale także jego fanów. Nie możemy się doczekać jego wkładu i udanego wyścigu Indy 500”.

„To ekscytujące, że Takuma wraca do zespołu na wyścig Indianapolis 500” – powiedział Lanigan. „Jak pokazał wie, jak wygrywać na torze Indianapolis Motor Speedway, a jego doświadczenie wniesie wartość dodaną do naszego całego programu. Szczególnie ekscytujące jest również to, że uznana na całym świecie firma, taka jak Amada, dołączyła do naszego programu po zeszłorocznej współpracy”.

Sezon IndyCar zbliża się wielkimi krokami. Do obsadzenia na pełny etat pozostały już tylko dwa miejsca w zespole Dale Coyne Racing. Również lista zgłoszeń do Indianapolis 500 powoli się zapełnia. Potwierdzeni zostali już Marco Andretti, Kyle Larson, Takuma Sato, Hélio Castroneves, Christian Rasmussen, R.C. Enerson oraz dwójka kierowców Dreyer & Reinbold Racing. Inauguracyjny wyścig 10 marca na ulicznym torze w St. Petersburgu, a 108. edycja Indianapolis 500 26 maja.

Źródło: rahal.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze