Kubica znów z Delétrazem w ELMS

Robert Kubica i Louis Delétraz znów utworzą jeden zespół w Europejskiej Serii Le Mans. Mistrzowie sezonu 2021 będą reprezentować zespół AO by TF, a wspomagać ich będzie Jonny Edgar.

Kubica i Delétraz rozpoczęli swoją współpracę w 2021 roku w ELMS, kiedy wygrali ELMS wraz z zespołem Team WRT. Trzecim kierowcą był wtedy Yifei Ye, z którym Kubica najprawdopodobniej będzie się ścigać ponownie w nadchodzącym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC.

W kolejnych dwóch latach Kubica i Delétraz ścigali się w WEC – najpierw dla zespołu Prema, a następnie WRT, z którym wygrali klasyfikację generalną kategorii LMP2. W obu sezonach zajęli również drugie miejsce w 24 godzinach Le Mans, mając za zmienników Lorenzo Colombo i Ruiego Andrade.

Współpraca Polaka ze Szwajcarem będzie kontynuowana w 2024 roku, gdy znów zmienią ekipę i zasiądą w prototypie LMP2 #14 zespołu AO by TF w ELMS. Trzecim kierowcą załogi będzie 19-letni Jonny Edgar, który wygrał na zakończenie minionego sezonu Formuły 3. Brytyjczyk był przez pięć lat częścią programu rozwoju kierowców Red Bulla, a także testował samochód Formuły E obecnej generacji zespołu Envision.

„Cieszę się, że mogę ogłosić, że dołączam do TF Sport wraz z Louisem, z którym ścigałem się w 2021 roku, i Jonnym, bardzo młodym i utalentowanym kierowcą” – skomentował Kubica. „Nie mogę się doczekać naszego zespołu w nadchodzącym sezonie ELMS, który na pewno nie będzie łatwy, z wieloma niezwykle konkurencyjnymi samochodami i załogami. Powrót do serii, którą wygrałem razem z Louisem, daje nam dużo pewności siebie, ale na pewno będzie to ciężka rywalizacja. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z nową grupą ludzi i nowym zespołem: cieszę się, że mogę być częścią tego nowego projektu”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej TF Sport

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze