Inter Europol Competition powalczy o tytuły w ELMS

Po rywalizacji i walce o tytuł w Azjatyckiej Serii Le Mans, a także po bardzo udanej inauguracji Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w Sebring w miniony weekend, zespół Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić skład kierowców dwóch prototypów na sezon Europejskiej Serii Le Mans, który rozpocznie się w przyszłym miesiącu w Barcelonie.

Polski zespół wystawi prototyp Oreca 07 LMP2 z numerem 43 dla załogi Jonathan Aberdein, Ollie Caldwell i Rui Andrade (kategorie odpowiednio złota, złota, srebrna). Natomiast Miguel Cristóvão, Wyatt Brichacek i Kai Askey (brąz, srebro, srebro) pojadą prototypem Ligier JS P320 z numerem 13, który był tak blisko tytułu mistrzowskiego w zeszłym roku.

Inter Europol Competition ma imponujący dorobek w serii. W zeszłym roku wygrał trzy wyścigi z rzędu w klasie LMP3 i walczył o tytuł mistrzowski w finale sezonu w Portimão. Po trzech drugich miejscach w serii, cel w nadchodzącym sezonie sześciorundowej serii może być tylko jeden.

Jonathan, po tytule mistrzowskim w Formule 4 Zjednoczonych Emiratów Arabskich w 2017 roku, zaczął startować w wyścigach wytrzymałościowych. W 2021 roku zajął drugie miejsce w Europejskiej Serii Le Mans, a w zeszłym roku dwukrotnie stawał na podium. Olli to także kierowca z dużym doświadczeniem. Startował w wyścigach samochodów jednomiejscowych, zanim przeniósł się do WEC w 2021 roku. Rui także ściga się w najwyższej kategorii i ma już duże doświadczenie, pomimo młodego wieku. Ta trójka kierowców tworzy znakomity skład, który powalczy o tytuł w LMP2.

W kategorii LMP3 wszyscy trzej kierowcy są już dobrze znani w zespole, w którym startowali w zeszłym miesiącu w Azjatyckiej Serii Le Mans. Miguel dołączył do wyścigów długodystansowych w 2019 roku, wygrywając klasę GT4 w South European Series. Wyatt zdobył bogate doświadczenie w Indy Pro 2000, zanim dołączył do nas w Azjatyckiej Serii Le Mans, a Kai ścigał się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i ma doświadczenie w brytyjskiej F4. Pokazał, że jest szybki w każdym samochodzie, którym jeździł.

Obydwa składy, zarówno w klasie LMP2, jak i LMP3 są bardzo silne. Sezon rozpocznie się testami na torze Circuit de Barcelona-Catalunya 20 kwietnia. Na tym samym obiekcie 23 kwietnia odbędzie się pierwsza runda. Kolejne wyścigi zaplanowano na torach Imola, Paul Ricard, Motorland Aragon, który po raz pierwszy będzie gościć rundę tej serii oraz Spa-Francorchamps i Portimão.

#43 LMP2 Jonathan Aberdein: „Cieszę się, że będę jeździł prototypem LMP2 w zespole Inter Europol Competition w nadchodzącym wyścigu ELMS w Barcelonie, a także podczas kolejnych weekendów. Z niecierpliwością czekam na to wyzwanie i nie mogę się już doczekać, aby przekonać się, co możemy razem osiągnąć”.

#43 LMP2 Olli Caldwell: „Z niecierpliwością czekam na rywalizację w Europejskiej Serii Le Mans w tym sezonie z Inter Europol Competition. Po przejściu do samochodów sportowych w tym roku, połączenie ELMS z moją całosezonową kampanią w Długodystansowych Mistrzostwach Świata daje mi możliwość zdobycia dużego doświadczenia w moim pierwszym pełnym sezonie w LMP2. Nie mogę się doczekać, rozpoczęcia pracy z zespołem, który pokazał, że jest wstanie wygrywać i jestem przekonany, że tak będzie i w tym sezonie, w walce o tytuł w ELMS”.

#43 LMP2 Rue Andrade: „Jestem bardzo podekscytowany nadchodzącym sezonem i nie mogę się doczekać ścigania się w zespole, z którym często rywalizowałem w przeszłości. W ELMS będziemy mieli bardzo silną konkurencję w wyścigach na najlepszych torach, a samochody dysponujące ogromnym dociskiem aerodynamicznym są naprawdę niesamowite. Inter Europol Competition to świetny zespół. Znam dobrze Andiego, dyrektora technicznego, który pracował ze mną w przeszłości. Będzie on dbał o każdy szczegół, aby zapewnić najwyższą wydajność. Czeka nas świetny sezon i jestem przekonany, że osiągniemy dobre wyniki. Nie mogę się doczekać wyścigu w Barcelonie, gdzie po usunięciu szykany jest teraz jeszcze szybciej i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu”.

#13 LMP3 Kai Askey: „Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować swoje starty w zespole Inter Europol Competition w ELMS. Ciężko pracowaliśmy w Azjatyckiej Serii Le Mans, aby pozyskać jak najwięcej danych i pokonać jak najwięcej kilometrów w ramach przygotowań. Jestem przekonany, że mamy odpowiedni skład kierowców i zespół, aby walczyć o czołowe pozycje. W zeszłym roku zespół zajął drugie miejsce w ELMS, więc w tym roku jest tylko jeden cel: walka o tytuł!”

#13 LMP3 Wyatt Brichacek: „Jestem bardzo podekscytowany kontynuacją mojej przygody w wyścigach wytrzymałościowych z Inter Europol Competition w roku 2023 w ELMS. Zespół ma bardzo dobrą historię w serii, a biorąc pod uwagę tempo pokazane w Azjatyckiej Serii Le Mans, jestem przekonany, że możemy walczyć o mistrzostwo. To będą moje pierwsze wyścigi w Europie i w serii na tym poziomie, ale jestem przekonany, że jesteśmy gotowi do walki. Cały zespół i ja dzielimy tę samą determinację i pasję, aby wygrywać. Mogę śmiało powiedzieć, że damy z siebie wszystko, aby tak się stało”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze