Nowy zespół w Formule 2

Van Amersfoort Racing wejdzie do Formuły 2 w miejsce zespołu HWA Racelab, którego odejście z rywalizacji ogłoszono w październiku.

Władze F2 potwierdziły, że holenderski zespół dołączy do stawki na sezon 2022. Van Amersfoort Racing zadebiutuje podczas posezonowych testów, które odbędą się w dniach 16–18 grudnia na Yas Marina Circuit w Abu Zabi.

Szef Formuły 2, Bruno Michel, powiedział: „Chciałbym gorąco przywitać Van Amersfoort Racing w mistrzostwach Formuły 2. Jestem przekonany, że będą fantastycznym dodatkiem do obecnej już stawki. Dołączanie do nowej serii jest dużym wyzwaniem, jednak doświadczenie zespołu na pewno pomoże im się bardzo szybko odnaleźć”.

Rob Niessink, szef zespołu Van Amersfoort Racing dodał: „Jesteśmy bardzo z dołączenia do F2 i jest to kamień milowy dla naszego zespołu. Będzie to duże wyzwanie i pierwsze pojawienie się naszych samochodów na torze podczas testów będzie bardzo ekscytujące. Chciałbym podziękować szefowi F2 - Bruno Michelowi, oraz zespołowi HWA Racelab, za wsparcie w osiągnięciu naszego celu.”

Zespół Van Amersfoort Racing został założony w 1975 roku. Dla zespołu ścigali się między innymi Max Verstappen, Charles Leclerc, Mick Schumacher czy Callum Ilott. Na razie nie wiadomo, kto będzie jeździć dla zespołu w przyszłym sezonie Formuły 2.

Źródło: fiaformula2.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze