Drugovich powraca do zespołu MP Motorsport

MP Motorsport ogłosił, że Felipe Drugovich powróci do zespołu na przyszły sezon Formuły 2.

Drugovich dołączył do Formuły 2 w 2020 roku, gdzie reprezentował właśnie barwy ekipy MP Motorsport. Wówczas zdobył cztery podia i trzy wygrane, zajmując 9. miejsce w klasyfikacji kierowców. Na tegoroczne zmagania przeniósł się do zespołu UNI-Virtuosi Racing, dla którego wywalczył ponownie cztery podia, lecz tym razem bez zwycięstw. Tym razem uplasował się oczko wyżej, kończąc sezon na ósmym miejscu w zestawieniu.

Na sezon 2022 powróci on do MP Motorsport, gdzie jego partnerem z drużyny będzie Francuz – Clement Novalak.

„Jestem zachwycony, że w moim trzecim sezonie w F2, powracam do zespołu MP Motorsport” – wypowiadał się Drugovich. „Mam z nimi wspaniałe wspomnienia z debiutanckiego sezonu 2020, kiedy to wygrałem podczas mojego pierwszego weekendu wyścigowego. Razem z ekipą mamy nadzieję, że przyszły sezon będzie równie dobrze, albo i lepszy!”

Szef zespołu MP Motorsport – Sander Dorsman dodał: „Felipe powracający do ekipy to wspaniała informacja. Dobrze nam się współpracowało w sezonie 2020 i jestem przekonany, że z doświadczeniem, które Drugovich zdobył, uda nam się uzyskać coraz lepsze wyniki”.

Sama ekipa MP Motorsport ukończyła tegoroczny sezon na szóstym miejscu w klasyfikacji zespołów z dorobkiem 75. punktów.

Źródło: fiaformula2.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze