Sirotkin minimalnie przed Gaslym w kwalifikacjach

Siergiej Sirotkin pokonał Pierre Gasly'ego w kwalifikacjach GP2 zaledwie o 0.016 sekundy i do jutrzejszego wyścigu głównego na Hockenheimringu to Rosjanin wystartuje z pierwszego pola.

W czasie 45-minutowej sesji na prowizorycznym pole position znajdowało się kilku kierowców. Najlepsze czasy weekendu w GP2 ustanawiali między innymi zawodnik PREMA Racing Antonio Giovinazzi i reprezentant RUSSIAN TIME Raffaele Marciello.

Później faworyt do zdobycia pierwszego pola Pierre Gasly przejechał dwa szybkie okrążenia dające mu pierwsze miejsce, jednak Siergiej Sirotkin był w stanie odpowiedzieć jeszcze lepszym czasem wynoszącym 1:22.193, gdy kierowca PREMA powrócił już do alei serwisowej. Jak się okazało, różnica między tymi zawodnikami wyniosła zaledwie 0.016 sekundy. Dokładnie tyle było warte cztery punkty, które trafiły na konto Sirotkina za zdobycie pierwszego pola.

W drugim rzędzie jutro znajdą się Marciello i Giovinazzi, a w walce o piąte pole startowe zwycięsko wyszedł zawodnik MP Motorsport Oliver Rowland, który pokonał kierowcę DAMS Alexa Lynna.

Nicholas Latifi rozdzielił zawodników Racing Engineering: Normana Nato i Jordana Kinga i wywalczył ósme pole na starcie jutrzejszego wyścigu.

Jedyny niemiecki kierowca w stawce GP2 i reprezentant zespołu Carlin Marvin Kirchhöfer zamknął czołową dziesiątkę.

Wyścig główny serii GP2 na Hungaroringu rozpocznie się jutro o godzinie 15:40.