Awaria czujnika wyeliminowała załogę Kubicy

Belgijski zespół W Racing Team potwierdził przyczynę nieukończenia wyścigu 24 godziny Le Mans przez załogę #41 z Robertem Kubicą w składzie. Na początku ostatniego okrążenia awarii uległ czujnik przepustnicy.

Inter Europol Competition piąty w Le Mans

Polski zespół Inter Europol Competition zajął znakomite piąte miejsce w klasie LMP2, w stawce 25 zgłoszonych załóg w wyścigu 24h Le Mans, który zakończył się w niedzielę po południu. Kuba Śmiechowski, Alex Brundle i Renger van der Zande zostali jednocześnie sklasyfikowani na dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej, na 61 załóg, które stanęły na starcie na torze Circuit de la Sarthe.

Ferrari wygrywa drugie 24h Le Mans w przeciągu trzech lat

Alessandro Pier Guidi, James Calado i Côme Ledogar wygrali tegoroczny wyścig 24 godziny Le Mans w klasie GTE Pro. Załoga Ferrari #51 pokonała rywali z Corvette #63 różnicą 41,686 sekundy.

Triumf WRT w pierwszym 24h Le Mans, pech załogi Kubicy na ostatnim okrążeniu

Startujący z numerem 31 Robin Frijns, Ferdinand Habsburg i Charles Milesi odnieśli zwycięstwo w klasie LMP2 podczas tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans. Debiutujący we francuskim klasyku zespół W Racing Team do przedostatniego okrążenia zajmował dwa pierwsze miejsca.

Toyota #7 z pierwszym zwycięstwem w 24h Le Mans

Toyota z numerem 7 po trzech nieudanych próbach i porażkach z siostrzaną załogą Toyoty #8 odniosła pierwsze zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W samej końcówce doszło do dramatu załogi Roberta Kubicy, czyli WRT #41 - na ostatnim okrążeniu prototyp Oreca odmówił posłuszeństwa i nie pozwolił na odniesienie triumfu w LMP2. Z kolei bardzo dobre, piąte miejsce, zajął polski zespół Inter Europol Competition.

24h Le Mans po 23h – Toyota #7 zmierza po zwycięstwo, zespół Kubicy wraca na prowadzenie w LMP2

Toyota #7 jest coraz bliżej odniesienia pierwszego zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, a na godzinę przed końcem ma okrążenie przewagi nad siostrzaną załogą Toyoty #8.

24h Le Mans po 18h – Poranne problemy Toyoty #8, kapeć i uszkodzenia Ferrari #52

Toyota #7 niezmiennie plasuje się na prowadzeniu po upływie 75% czasu wyścig 24h Le Mans. Siostrzana Toyota #8 doznała pewnych problemów w godzinach porannych, które zmusiły adaptację strategii innych, krótszych niż zwykle stintów.

24h Le Mans po 12h – Toyoty liderami, WRT na czele LMP2, wielokrotnie zneutralizowana noc

Między szóstą a dwunastą godziną 24-godzinnego wyścigu Le Mans zespoły miały spore pole do strategicznego popisu z powodu dużej liczby neutralizacji samochodem bezpieczeństwa, slow zonami i żółtych flag na całym torze. Toyota bezproblemowo kontynuowała jazdę na prowadzeniu, zaś w klasie LMP2 nadszedł czas kontroli przez oba prototypy zespołu WRT.

24h Le Mans po 6h – Toyota wciąż prowadzi, zespół Kubicy liderem LMP2

Toyota #7 utrzymała prowadzenie po sześciu godzinach rywalizacji w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, mając 70 sekund przewagi nad rywalami, choć ta wartość zmniejszała się za sprawą odrabiającej straty siostrzanej Toyoty #8. Chaos w LMP2 w trzeciej i szóstej godzinie sprawił, że liderem został zespół Roberta Kubicy - WRT #41.

Deszczowy i chaotyczny start 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Opady deszczu na niedługo przed startem 89. edycji legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans doprowadziły do chaosu w pierwszej godzinie rywalizacji na Circuit de la Sarthe. Na czele znajdowała się Toyota #7, za kierownicą której jechał Mike Conway, zaś w LMGTE Pro prowadziły dwa samochody Corvette. W LMP2 bardzo dobry początek zaliczył Antonio Felix da Costa w prototypie ekipy JOTA #38, a na pierwszym miejscu w LMGTE Am plasowało się AF Corse Ferrari #83.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league