Valentino Rossi zamierza wystartować w 24h Le Mans

Dziewięciokrotny mistrz świata w wyścigach motocyklowych Valentino Rossi wyraził zamiar wzięcia udziału w przyszłorocznym wyścigu 24 godziny Le Mans. Włoch uczestniczył w miniony weekend w wyścigach Road to Le Mans, wygrywając jeden z nich.

Po zakończeniu kariery w wyścigach MotoGP, Rossi przeszedł na stałe do wyścigów GT3, związując się z zespołem WRT. Od tego roku Włoch jest fabrycznym kierowcą BMW i startuje w pełnym cyklu GT World Challenge Europe, a także wybranych innych imprezach. Jedną z nich były zawody Road to Le Mans na Circuit de la Sarthe, gdzie wygrał jeden z wyścigów wspólnie z Jérôme Policandem. Włoch zapewnił zwycięstwo swojej załodze manewrem wyprzedzania na przedostatnim okrążeniu.

„Jesteśmy przeszczęśliwi, bo wygraliśmy” – powiedział Rossi, wyrażając jednocześnie zamiar startu w dużym wyścigu. „To było pierwsze zwycięstwo wraz z BMW oraz świetne doświadczenie, żeby przyjechać tutaj w ramach przygotowań do przyszłorocznego 24-godzinnego wyścigu. Mieliśmy dobre tempo od czwartku i w kwalifikacjach, ale mieliśmy nieco pecha w pierwszym wyścigu, więc chcieliśmy powalczyć o podium w drugim wyścigu. Jérôme pojechał świetną pierwszą zmianę i koniec końców byliśmy w stanie wygrać. Miałem dobre tempo i mogłem wykonać kilka dobrych manewrów wyprzedzania. Jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi”.

Zapytany bezpośrednio o to, czy weźmie udział w przyszłorocznym wyścigu, Rossi odpowiedział: „Taki jest program. Chcemy przyjechać w przyszłym roku i wziąć udział w dużym wyścigu w samochodzie GT3, a potem zobaczymy”.

BMW po raz ostatni brało udział w wyścigu 24h Le Mans w 2019 roku, z modelem M8 GTE. W przyszłym roku niemiecki producent wystartuje w czołowej klasie z prototypem M Hybrid V8, wystawianym przez fabryczny zespół WRT. Przyszłoroczny wyścig będzie też pierwszym, w którym do startu zostaną dopuszczone samochody w specyfikacji GT3, takie jak BMW M4 GT3, którym ściga się Rossi.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW, lemanscup.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze