Prema przejmie ekipę Lazarus od kolejnego sezonu

Organizatorzy serii GP2 poinformowali, że od następnego sezonu ekipa Lazarus będzie startować w tych mistrzostwach pod nazwą "Prema", również z włoską licencją. Zmiana brendingu nastąpi już po zakończeniu sezonu 2015, przez co podczas testów na torze w Abu Dhabi, które odbędą się w dniach 2-4 grudnia, będziemy oglądać już samochody w nowych barwach.

Prema ma dość bogatą w suckesy historię w sporcie samochodowym. Włoska ekipa wystawia swoje samochody w Formule 4, Formule 3 i mistrzostwach World Series by Renault i w każdej z nich startujący nimi zawodnicy byli w stanie regularnie odnosić zwycięstwa. Największą dominację ekipa ta prezentuje w europejskiej Formule 3, gdzie w tym sezonie po raz piąty z rzędu ich kierowca wygrał klasyfikację generalną. Co ciekawe, to właśnie w barwach Premy swoją karierę w Formule 3 rozpoczynał Robert Kubica, wygrywając w debiucie sławny wyścig na Norisringu. Od przyszłego sezonu dorzucą oni do swojego portfolio również starty w GP2.

"Jest mi bardzo miło powitać Premę w serii GP2” – powiedział Bruno Michel, dyrektor zarządzający serią. „Ich rzucający się w oczy dorobek w wyścigach pozwala mi wierzyć, że powinni szybko zaadaptować się do naszej kategorii. Wykorzystując okazję, chciałbym również podziękować Tancrediemu Pagiaro i jego drużynie za ciężką pracę i poświęcenie przez ostatnie 4 sezony. Życzę im wszystkiego dobrego na przyszłość”.

René Rosin, szef Premy powiedział: "Jesteśmy zaszczyceni rozpoczynając ekscytującą przygodę z serią GP2. Prema zawsze przyglądała się rozwojowi serii GP2 i uważała ją za interesujące miejsce, a teraz w końcu może osobiście dołączyć do jej stawki. Patrząc na pełną sukcesów przeszłość w Europejskich i Włoskich mistrzostwach Formuły 3, a także Niemieckiej Formule 4, awans do GP2 jest logicznym krokiem naprzód dla Premy, jednak nadal będzie wymagał od nas tego samego poziomu konkurencji. Chciałbym podziękować Bruno Michelowi za wszelkie wysiłki, które włożył w to, abyśmy mogli stać się cześcią serii GP2”.

Tancerdi Pagiaro, szef ekipy Lazarus powiedział: "Nasze 4 lata spędzone w serii GP2 były cudownym doświadczeniem, podczas których rywalizowaliśmy w bardzo ważnej kategorii, w bliskim kontakcie z Formułą 1. Przekazujemy dalej pałeczkę naszym kolegom z tego samego regionu Włoch, ekipie Prema. Życzymy im powodzenia i sukcesów i mamy nadzieję, że czeka ich świetlana przyszłość w serii, którą my teraz opuszczamy. Przywołując słowa Bruno Michela odnoście przyszłości, chcielibyśmy również życzyć mu powodzenia w zarządzaniu serią. My zastawiamy ją tymczasem za sobą, aby skupić się na nowych celach, chociaż nadal będziemy spoglądać na GP2 czujnym okiem. Nigdy nie zapomina się o swojej pierwszej miłości - tak mówi się we Włoszech. Kto wie, czy któregoś dnia nasze drogi ponownie się nie skrzyżują?”

Źródło: GP2series.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze