Vesti wystartuje w Formule 2

Zespół ART Grand Prix ogłosił, że Frederik Vesti będzie ich kierowcą w sezonie 2022 Mistrzostw Formuły 2. Duńczyk był członkiem zespołu w poprzednim sezonie Fomuły 3.

„Podpisanie kontraktu z zespołem ART GP w F2 to dla mnie ogromny sukces” – komentował Vesti. „Bardzo ciężko pracowaliśmy w poprzednim sezonie F3 i wejście z zespołem do F2 jest dla mnie bardzo ważne. Teraz najważniejsze będzie zrozumieć nowy bolid i dać z siebie wszystko w nadchodzącym sezonie. Chciałbym bardzo podziękować zespołowi za tak świetną szansę oraz zaufanie”.

Sébastien Philippe, szef zespołu ART GP dodał: „Pierwszy rok naszej współpracy był bardzo owocny dla każdej ze stron. Kilka razy stawaliśmy na podium oraz raz udało nam się wygrać. Niektóre sytuacje sprawiały, że ciężko było Frederikowi walczyć o mistrzostwo, jednak jesteśmy przekonani, że ma predyspozycje żeby taki tytuł zdobyć”.

Vesti w bolidzie zadebiutował w 2016 roku w Duńskiej Formule Ford, gdzie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2019 roku został mistrzem Europejskiej Formuły Regional, a rok później zadebiutował w F3. Podczas dwóch sezonów w F3, dziewięć razy stawał na podium, czterokrotnie wygrywając.

Źródło: fiaformula2.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze