Cordeel podpisał kontrakt z Van Amersfoort Racing na sezon 2022

Amaury Cordeel wystartuje w zespole Van Amersfoort Racing w nadchodzącym sezonie. Będzie to jego pierwszy sezon w Formule 2.

"Jestem niezwykle podekscytowany, że zadebiutuje w F2" – mówił Belg. "Udało mi się poznać bolid podczas posezonowych testów i muszę przyznać, że jest to niesamowita maszyna. Różnica mocy pomiędzy samochodem Formuły 3 jest bardzo wyczuwalna, jednak czułem się w nim bardzo dobrze. Chciałbym bardzo podziękować zespołowi za zaufanie i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu".

Szef zespołu Rob Niessink dodał: „Po posezonowych testach wiedzieliśmy, że chcemy mieć Amaury’ego w naszym zespole. Bardzo przykłada się do pracy i ma dobre relacje z zespołem. Pokazał nam, że jest kierowcą który szybko się uczy, jak również inteligentnym. Jest to nasz pierwszy sezon w F2, więc na pewno nie będzie łatwo, jednak będziemy dawać z siebie wszystko przez cały sezon”.

Cordeel rozpoczął swoją karierę w 2017 roku we francuskiej F4. Rok później wystartował w hiszpańskiej F4, którą wygrał. Poprzedni sezon spędził w F3 w której zajął 20. miejsce w klasyfikacji generalnej. W samochodzie F2 zadebiutował podczas posezonowych testów w Abu Zabi.

Źródło: fiaformula2.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze