Anthoine Huber został pierwszym w tym roku debiutantem, który odniósł zwycięstwo w Formule 2, dokonując tego wyczynu w wyścigu sprinterskim na ulicach Monte Carlo, pokonując na mecie Louisa Delétraza o 0,059 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Guanyu Zhou.

Startujący z pole position Hubert zaliczył dobry początek i zachował za sobą Delétraza, zaś na trzecie miejsce awansował Zhou, który uporał się z Artiomem Markiełowem w pierwszym zakręcie. Na trzecim okrążeniu na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa za sprawą kolizji w piątym zakręcie między Luką Ghiotto a Tatianą Calderón, dla której był to koniec rywalizacji. Ghiotto startował z końca stawki po tym, jak po zdobyciu drugiego miejsca we wczorajszym wyścigu głównym został wykluczony z wyników za to, że jego samochód nie przeszedł badania technicznego.

Wyścig został szybko wznowiony, lecz nie na długo. Tym razem Ghiotto próbował na nawrocie wyprzedzić Mahaveera Raghunathana, jednak Włoch wjechał w swojego rywala, przez co obaj odpadli z pozostałej części rywalizacji. Po uprzątnięciu obu samochodów z toru Hubert wciąż znajdował się na pierwszym miejscu i dodatkowo popisał się świetnym tempem, uzyskując najlepsze okrążenie wyścigu.

To jednak nie wystarczyło, aby odjechać od reszty stawki. Na tym etapie w ścisłej czołówce jechało czterech zawodników, którzy mieścili się 2,5 sekundy. Niedługo później z problemami technicznymi wyścig ukończył Ralph Boschung, zaś Nobuharu Matsushita spadł na dziewiątą lokatę. Przy szóstym miejscu zajmowanym przez Nycka de Vriesa  i dalszych pozycjach pozostałych kandydatów do mistrzostwa, w tym Nicholasa Latifiego, to Holender znajdował się na wirtualnym prowadzeniu w klasyfikacji sezonu.

Na nieco ponad dziesięć okrążeń przed końcem Sean Gelael popełnił błąd i w szykanie Nouvelle wjechał w tył samochodu prowadzonego przez Giuliano Alesiego, dla którego był to koniec wyścigu. Tym razem dyrekcja wyścigu nie zdecydowała się skorzystać z usług samochodu bezpieczeństwa, chociaż sytuacja była niebezpieczna – spora liczba porządkowych znajdowała się na środku toru, próbując zepchnąć pojazd Alesiego, jednak na szczęście obyło się bez incydentu.

Tymczasem z przodu czołowa czwórka odjechała od jadącego na piątym miejscu Doriana Boccolacciego, mając nad Francuzem 10 sekund przewagi. Z kolei Hubert nie był w stanie odskoczył od Delétraza, który stale wywierał presję, jednocześnie utrzymując za plecami równie szybkiego Zhou.

Na ostatnim okrążeniu Hubert w pierwszym sektorze zbudował dosyć bezpieczną przewagę nad Delétrazem, jednak na wyjściu z ostatniego zakrętu popełnił on błąd, który mógł kosztować go zwycięstwo. Francuz na chwilę utracił panowanie nad samochodem, jednak po odzyskaniu kontroli jako pierwszy przekroczył linię mety, chociaż Delétraz stracił do niego zaledwie 0,059 sekundy. S

Trzecie miejsce zajął Zhou, a na czwartej pozycji dojechał Markiełow, który jednorazowo zastąpił Jordana Kinga – przypomnijmy, że Brytyjczyk w ten weekend jest w Indianapolis, gdzie jutro stanie na starcie słynnego wyścigu na dystansie 500 mil. Piąty był Boccolacci, szóstą lokatę wywalczył Sette Câmara, a na punktowanych pozycjach dojechali również de Vries oraz Nikita Mazepin. Czołową dziesiątkę zamknęli Matsushita oraz Latifi.

Kolejnym przystaniem Formuły 2 będzie runda we Francji na torze Paul Ricard w dniach 21-23 czerwca.

P Nr Kierowca Zespół Rezultat
1 19 Anthoine Hubert D BWT Arden 30 okr.
2 1 Louis Delétraz   Carlin + 0,059
3 7 Guanyu Zhou D UNI-Virtuosi Racing + 0,922
4 16 Artiom Markiełow   MP Motorsport + 2,459
5 14 Dorian Boccolacci   Campos Racing + 13,689
6 5 Sérgio Sette Câmara   DAMS + 16,322
7 4 Nyck de Vries   ART Grand Prix + 16,952
8 3 Nikita Mazepin D ART Grand Prix + 17,337
9 2 Nobuharu Matsushita   Carlin + 18,770
10 6 Nicholas Latifi   DAMS + 19,335
11 9 Mick Schumacher D PREMA Racing + 21,559
12 12 Juan Manuel Correa D Sauber Junior Team by Charouz + 22,639
13 15 Jack Aitken   Campos Racing + 23,284
14 11 Callum Ilott   Sauber Junior Team by Charouz + 24,813
15 10 Sean Gelael   PREMA Racing + 1 okr.
NSK 20 Giuliano Alesi D Trident  
NSK 21 Ralph Boschung   Trident  
NSK 17 Mahaveer Raghunathan D MP Motorsport  
NSK 8 Luca Ghiotto   UNI-Virtuosi Racing  
NSK 18 Tatiana Calderón D BWT Arden  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race